KAPALI İkinci el genç arabası tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

attila.1905

Attila Ismail
Düz Yol Gazcısı
1 May 2020
16
0
110
28
Almanya
Marka
Yok
Merhaba arkadaşlar. İlk arabami almak istiyorum. Bu yüzden hem az sorun çikaran hem de görünümü fena olmayan fazla büyük olmayan A ve ya B segment araba bakiyorum.
Aklımda bikaç marka var aslında ama araç tecrübem sıfır.
Mesela 2008 120k km Alfa Romeo MiTo mu yoksa 2014 model 80k km Hyundai i 20 mi. Alfa tabiiki daha çok hoşuma gidiyorum ama 2008.2009 modeller var genellikle ve çok mu sorunlu parça çıkar bilmiyorum. Bunlardan başka Honda civic hb renault megane coupeIII Peugot 308 de var aklımda ama bunların da yıl 2005 2010 arası.
Abilerim kardeşlerim ben Almanyada yaşadığım için burda bu yazdığım araçlar nerdeyse aynı fiyat. Ona göre yorum yaparsanız çok minnettar olurum.
Dier aklınızda olan ve önerebilceğiniz yine aynı fiyatta (3000-5000€)olan tekliflere açığım.
Saygılar.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,775
3
9,722
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Araba cennetinde birde Almanyada araba seçememek işiniz zor , ben fiesta yada i20 düşünürdüm her görünüm olarak güzel hemde sürüş anlamında iyi modeller diyebilirim. Alırsanız garaja başlık açmadan kaçmayın lütfen , kolay gelsin :)

Yada gidip E serisi falan alın :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
A ve B segment derken fiyatlar genel olarak aynı nerdeyse o yüzden yoksa Megane coupe 3 ya da mazda 3 sedan da sportif duruyor ve aynı fiyata. Ailecek araba aramıyorum bagaj pek gerekli deil. önemli olan şehir içi kullanımda sorun çıkarmayan ama görüntüsü de çok ruhsuz olmayan sportiv bi araba hocam

Bütçenizi bilmiyorum, üstteki modellere ek olarak Suzuki Swift bakılabilir.

Bütçeye göre: üçüncü nesil 1.2 motor 3 veya 5kapı, 1.6 sport. İkinci nesil 1.6 sport. İkinci nesil 1.3 ve 1.5 motorluları da var, motor konusunda bir sorun duymadım ancak 4x4 olanlarında kötü tecrübe yaşayanlar var, ikinci nesle inerseniz fwd olanlara bakmanız yararınıza olur.

Tabii ne kadar yeni ve az kullanılmış o kadar iyi.

attila.1905

Attila Ismail
Düz Yol Gazcısı
1 May 2020
16
0
110
28
Almanya
Marka
Yok
Araba cennetinde birde Almanyada araba seçememek işiniz zor , ben fiesta yada i20 düşünürdüm her görünüm olarak güzel hemde sürüş anlamında iyi modeller diyebilirim. Alırsanız garaja başlık açmadan kaçmayın lütfen , kolay gelsin :)

Yada gidip E serisi falan alın :D
Cevabınız için teşekkürler buranın ehliyet sınavını yeni geçtim bakalm bu karantin bitsin alcaz inşallah hocam.
E serisi deil de bi 3-4 yıla M3 var kafamda.Az bi tecrübem olsun da :)

attila.1905

Attila Ismail
Düz Yol Gazcısı
1 May 2020
16
0
110
28
Almanya
Marka
Yok
Bütçenizi bilmiyorum, üstteki modellere ek olarak Suzuki Swift bakılabilir.

Bütçeye göre: üçüncü nesil 1.2 motor 3 veya 5kapı, 1.6 sport. İkinci nesil 1.6 sport. İkinci nesil 1.3 ve 1.5 motorluları da var, motor konusunda bir sorun duymadım ancak 4x4 olanlarında kötü tecrübe yaşayanlar var, ikinci nesle inerseniz fwd olanlara bakmanız yararınıza olur.

Tabii ne kadar yeni ve az kullanılmış o kadar iyi.
Bütçe 5000€ a kadar hocam. TL çevirince vergi falan fiyatı gelir heralde üzerine ama şöyle söyliyim bi 2014 i20 80bin km 1.2 benzin 83ps 4700 €. Belki bunu baz alarak yakın fiyatlarda araçlarla yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bütçe 5000€ a kadar hocam. TL çevirince vergi falan fiyatı gelir heralde üzerine ama şöyle söyliyim bi 2014 i20 80bin km 1.2 benzin 83ps 4700 €. Belki bunu baz alarak yakın fiyatlarda araçlarla yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Almanya'da piyasayı bilmiyorum. Autoscouttan bir kaç ilan atsam yaşadığınız yere uzak olma ihtimali var (bölgeye göre fiyatlar da değişkenlik gösterebilir).

Herkesin kendince bir beklentisi, beğenisi, görüşü var. Önerim, sizin inceleyip araştırıp en azından bir kaç modele düşürmeniz, ondan sonra "şu şu şu araçlar hk. bilgisi olanlardan yorum rica ederim" şeklinde fikir alırsanız daha kolay sonuca ulaşırsınız. Şu an konunun ucu çok açık.

i20 1.2 için olumlu yorumlar duyuyorum ancak son kasa hk., sanırım 2015'te çıkmıştı o kasa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım