İkizler - Citroen C2 1.4HDI SX Pack (KOTA DÜŞMANI)

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz :)

Vallahi bir nazar değdi araca. Geçen gün okuldan çıkarken otoparktan geri geri çıkan bir arkadaş aracı görmeyip ön tampona sürttü. Tutanak tutuldu, Pazartesi günü gerekli işlemler yapılacak. İşin kötü tarafı, esnemeden dolayı tampon tırnakları kırıldı. Bakalım, eksper ne karar verecek. Muhtemelen tampon tırnakları tamir görecek ve yeniden boyanacak.
Çok geçmiş olsun hocam inşallah en kısa sürede sıkıntınızı giderirsiniz

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
maşallah çek-bırak oyuncaklar gibi görünüyor son hali. araba geneli itibarıyla bana hitap etmese de ilgi ve alaka görmesiyle kendini göstermesi çok güzel bir arabanın. okuması da yapması kadar keyifli. son olarak geçmiş olsun. en büyük kazası o olur inşallah.

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
Tampon onarıldı. Bant yeniden boyandı. Zımpara,rötuş ve pasta yapıldı.

f670e71e9c74d12d010fc58f83b01e2d.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,145
7
51,583
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam saç janta Berlingo'dan çıkma jant göbeği çok doğru bir işlem olmuş. Sanayide hurdalıktan toplama araç gibi gösteren çıplak jantlı tekerlekler birden "ben bu arabanın kışlık lastik-jant takımıyım" demeye başlamış. Elinize sağlık.

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
Hocam saç janta Berlingo'dan çıkma jant göbeği çok doğru bir işlem olmuş. Sanayide hurdalıktan toplama araç gibi gösteren çıplak jantlı tekerlekler birden "ben bu arabanın kışlık lastik-jant takımıyım" demeye başlamış. Elinize sağlık.

Teşekkür ederim,beğenmenize sevindim :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
O jantlar o arabaya okadar çok yakışmışki, Buram buram yakıt ekonomisi kokuyor. Eski jantlarını 1,4 hdi aracınıza ne yalan söylüyeyim pek yakıştıramıyordum :) Vtr jantı gitmiyor bence 1,4lere.

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
O jantlar o arabaya okadar çok yakışmışki, Buram buram yakıt ekonomisi kokuyor. Eski jantlarını 1,4 hdi aracınıza ne yalan söylüyeyim pek yakıştıramıyordum :) Vtr jantı gitmiyor bence 1,4lere.

İyi de hocam, 1.4 diye kasa bambaşka değil ya :) Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Vtr jantinin distan guzel ama icten guzelmi.
Onemli olan ic guzelligi. Motora aksa verdigi yuk. Direksiyona suspansiyona yarattigi stress. Hatta frene bile yarattigi kuvvet . Kim bilir....

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Onemli olan ic guzelligi. Motora aksa verdigi yuk. Direksiyona suspansiyona yarattigi stress. Hatta frene bile yarattigi kuvvet . Kim bilir....

Haklsınız, ama VTR jantları diğer biçok janttan daha hafif. C2lerdeki yürüyen aksam bütün modellerde fren tertibatı hariç aynı olduğu için, VTRlarda orjinal kullanılan jant bizim takımda çok ta problem yaratmadı :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,145
7
51,583
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam naptın o kadar :) 19" jant değil bu. Farklı motorunda kullanılan jantlar bildiğim kadarıyla. Birşey olmaz. :)

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Oyleyse dogrudur hocam. Ben stok kafali bir insanim. Stok arabalari cok severim. Oyuzden birazda pek hosuma gitmiyordu vtrler.

Şöyle göstereyim :)
Bu 2006 sonrası az bulunan 1.6VTR'ların 16 inçlik jantları.
11847ee54df10f8dd6e871146f673878.jpg

Bu malum 1.6VTRların 16 inçlik bizdeki jantlarından.
eccbd098d573ea13124737834f339a48.jpg

Bu da 1.6VTS jantları, yine 16inç.
26e1eee3417ef3522c2e4c5743569d1d.jpg

Zaten C2 1.4HDI'lardaki orjinal sac jantlar 15 inç. Hal böyle olunca 1 inçlik büyüme alt takıma pek koymuyor.

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Dostum çok harcama yapıyorsunuz :)

Aslında çok değil. Yaptığımız, bakım gerektiren harcamalar dışında hep maliyetine oluyor. Aşırıya kaçan bir maliyet yok.
Kaldı ki sağda solda duyuyoruz hep, ne arabalara ne paralar harcanıyor. Bu iş biraz uğraş biraz tutku işi. Nasıl derler halk dilinde. İçkimiz yok, kumarımız yok, arabamızla da mı uğraşmayalım? Ben çok keyifli vakit geçiriyorum şahsen :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,640
18,455
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aslında çok değil. Yaptığımız, bakım gerektiren harcamalar dışında hep maliyetine oluyor. Aşırıya kaçan bir maliyet yok.
Kaldı ki sağda solda duyuyoruz hep, ne arabalara ne paralar harcanıyor. Bu iş biraz uğraş biraz tutku işi. Nasıl derler halk dilinde. İçkimiz yok, kumarımız yok, arabamızla da mı uğraşmayalım? Ben çok keyifli vakit geçiriyorum şahsen :)
Çoğu şeyi kendiniz yapıyorsunuz zaten.Sanayide minnak işlere efsane fiyat istiyorlar.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel

Bende çok ufak miktarlara aracımı bayağı bi hızlandırdım , mekanik işler bana daha çok zevk veriyor :D şuna dikkat ettim her 1.7ci arabasını sattıktan sonra c2 alıyor :D ilerde bende alırsam yardımlarınızı beklerim :D

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Bende çok ufak miktarlara aracımı bayağı bi hızlandırdım , mekanik işler bana daha çok zevk veriyor :D şuna dikkat ettim her 1.7ci arabasını sattıktan sonra c2 alıyor :D ilerde bende alırsam yardımlarınızı beklerim :D

Enteresandır ama, benim de çevremde çok var. 1.7ler konfor ve güvenlik namına hiçbirşey vermiyor. C2ler daha yavaşlar, ama daha keyifli ve güvenli sürüşleri var.Corsalardaki kronik problemler sıkıntı yaratıyor olabilir tabii. Bu araç ta sorunsuz ya da mükemmel değil ama ben çok seviyorum aracımı.

Ankara'daki çoğu C2 kullanıcısı beni tanır, İstanbul'da da hatırı sayılır bilenimiz var çok şükür o tayfadan.Mutlaka sizi de bekleriz :)

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Çoğu şeyi kendiniz yapıyorsunuz zaten.Sanayide minnak işlere efsane fiyat istiyorlar.

Haklısınız malesef. Çok basit bir işe sırf kafa basmıyor diye 50/60 lira vermekten sıkılınca bunlar oldu zaten :) Baktım ki yapabiliyoruz, durmadık, durmayacağız gibi. Şimdi şu garajı ayarlayabilirsek beni eve sokamazsınız :)

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Enteresandır ama, benim de çevremde çok var. 1.7ler konfor ve güvenlik namına hiçbirşey vermiyor. C2ler daha yavaşlar, ama daha keyifli ve güvenli sürüşleri var.Corsalardaki kronik problemler sıkıntı yaratıyor olabilir tabii. Bu araç ta sorunsuz ya da mükemmel değil ama ben çok seviyorum aracımı.

Ankara'daki çoğu C2 kullanıcısı beni tanır, İstanbul'da da hatırı sayılır bilenimiz var çok şükür o tayfadan.Mutlaka sizi de bekleriz :)

1.7den vazgeçmek zor ya :D o torku kolay kolay bırakamaz insan

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım