KAPALI İlk Arabasını Almak İsterken Deliren Genç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erengurkale

Taklacı Güvercin
5 Ocak 2019
8
0
285
Bursa
Marka
Yok
Merhabalar,

Bir süredir biriktirdiğim para ile piyasadaki tüm arabaları inceliyorum.
Maksimum 60.000TL bütçe ile yüksek model, düşük km ve az yakan araç piyasasına uzun bir süredir bakınıyorum.
Listemde Clio 4, Peugeot 301, C-Elysee, Fiesta, Rio gibi bir sürü araba olduğu için artık bu işten sıkılmaya başladım.
Aslında arabaya bu kadar da para vermek istemiyorum çünkü ana amacım bir yerden bir yere ulaşım olacak.
Bu yüzden Hyundai Getz 1.5CRDi'ler ilgimi çekti 100.000km ve civarında 10 yaşındaki arabalara 40.000tl civarı fiyat çekiyorlar.
Sizde ne yapmalıyım ? Bir yanım o kadar para verme temiz Getz al geç diğer yanım tüm paranı arabaya bas diyor kendimle çelişmeye başladım artık.

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Mimarbey

Senkromeççi
6 Kas 2019
11
0
60
27
ANTALYA
Bende 50-55 bin tl'lik bir bütçeyle bakıyorum özellikle 2010 model ve üstü fiesta yada corsa ama bir türlü istediğim temizlikte yada kilometrede araç bulamadım. Bulduklarımda daha arayamadan satılıyor. Başka araç önerisi yada bu konuda tavsiyesi olan var mı?
Özellik olarak ilk tercihin dizel ama benzinli otomatik bir araç olursa da olabilir.
Tabi ki herkesin istediği gibi az yaksın çok gitsin.

Slipknot

Düz Yol Gazcısı
29 Tem 2019
22
22
195
32
@Akn_3462 Bende zaten çok gülen birisi değilim tam bana göre diyorsun yani :)

@Cenk genelde hız taraftarı değilim o yüzden sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum alırsam hayırlısıyla.

Bende genelde 2010 ve üstü fiesta bakıyorum fakat 1,25 motorlarda yokuşta 4 kişi bindiğimizde çekmeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi diye düşündüm. Belki buna gerikafalılık denebilir ama hiç araba kullanmadığım için bilmiyorum.

2010 model 1.4 titanium x olmasına dikkat edicem @lozlevent umarım belirlediğim bütçeye göre bulabilirim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Akn_3462 Bende zaten çok gülen birisi değilim tam bana göre diyorsun yani :)

@Cenk genelde hız taraftarı değilim o yüzden sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum alırsam hayırlısıyla.

Bende genelde 2010 ve üstü fiesta bakıyorum fakat 1,25 motorlarda yokuşta 4 kişi bindiğimizde çekmeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi diye düşündüm. Belki buna gerikafalılık denebilir ama hiç araba kullanmadığım için bilmiyorum.

2010 model 1.4 titanium x olmasına dikkat edicem @lozlevent umarım belirlediğim bütçeye göre bulabilirim.
Şöyle diyeyim hocam; şile yolunu bilenler varsa oranın rampalarında arabada 3 kişi varken bu araç 80'i pek geçemiyor. 1.25 atmosferik motorda rampa performansı pek beklememek lazım. Tork düşük neticede. Duracak kadar tabi ki olmayacaktır ama yüklü haldeyken fazla beklentiniz olmasın, sağdan ilerlersiniz.

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Bende 50-55 bin tl'lik bir bütçeyle bakıyorum özellikle 2010 model ve üstü fiesta yada corsa ama bir türlü istediğim temizlikte yada kilometrede araç bulamadım. Bulduklarımda daha arayamadan satılıyor. Başka araç önerisi yada bu konuda tavsiyesi olan var mı?
Özellik olarak ilk tercihin dizel ama benzinli otomatik bir araç olursa da olabilir.
Tabi ki herkesin istediği gibi az yaksın çok gitsin.
Ben o fiyat aralığında hatta bir tık altında dolu model night and day, extreme edition ve ya dinamic paket clio 3 önerebilirim. 2012 modellere bakmakta fayda var eski kasa olsa da yeni nesil motorla yakıtı uygun donanımı genel kullanıcı için yeterli hacim fena değil.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım