KAPALI İlk marşta yoğun benzin kokusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yeni bir R19 sorunuyla beraberiz :)
Bir kaç gündür motor soğukken ilk marşta aşırı bir şekilde benzin kokusu alıyorum, ilk marşta koku olması normal bunu biliyorum ama kabin tamamen benzinle doluyor gibi oluyor çakmak çaksam uçacak gibi. Motorun her yerini tek tek kokladım :D arkasında ki benzin jakının girdiği yerden koku geliyor gibi orası daha öncede yırtılmış tamir edilmişti ama hiçbir kaçak gözükmüyor. Ustaya da gittim ama gidene kadar ısındığı için koku alamadı usta, her yeri kontrol etti o da kaçak bulamadı. Yoğun olduğu için haftaya gel liftte bakalım dedi. O zamana kadar sizinde fikirlerinizi almak istedim. Benzinle alakalı yaptığım tek şey depo kapağı kilidi çok zor dönüyordu kapağı çıkartıp komple wd40 ile yıkadım kilit gevşedi ama bu koku olayı başladı sonra alakası var mı bilmiyorum. Bu arada araç ilk çalışmasını benzin ile yapıyor ısınınca lpgye geçiyor belki ısınınca kokunun kesilmesi bunla alakalı olabilir.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şimdi dolaştım geldim yarım saat hiçbir koku olmadı ustaya gidincede aynısı oldu yalancı gibi kalıyorum :D
30FDAAB4-772E-489E-A7BE-A617460E00B0.jpeg

Kulağına akıllı ol demişlerdir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım