Isıtmalı S-line koltuk nasıl yıkatılmalı

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
Merhabalar S-line koltuklu bir audi a5 im var yanları ve başlığı deri ortası delikli kumaş. Kumaşlarında beyaz lekeler olmaya başladı ve bende yıkamaya vermeyi yada kendim temizlemeyi düşünüyorum. Nasıl yapmalıyım ısıtmalı olduğu için ıslatmaya biraz korkuyorum tecrübesi olan varmı?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yıkamacıda daha beter ederler o koltuğu..
Detailing marketlerde koltuk temizleyici ürünler var. Koltukta kullanılan materyallere göre uygun ürünü alabilirsiniz

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Koltuğun içindeki elektrik devrelerine bişey olacağından endişe ediyorsanız, üreticiler koltuğun üstüne bişey dökülme ihtimalini de göz önünde bulundurdukları için yalıtımını da ona göre yapmışlardır. Sizin uygulayacağınız sıvı temizleyici ürünü veya su ona zarar vermeyecektir. Ancak işlemden sonra iyi kurutmakta fayda var

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
@2jzihtiyar dediği gibi asıl önemli olan nokta kurulaması.Yoksa temizlemek için bir sürü ürün ve yöntem var.
Eğer kendinize güveniyorsanız kendiniz temizleyin, bana soracak olursanız eğer çok fahiş fiyat çekmezlerse, profesyonel bir detailing merkezinde yaptırmak mantıklı olur.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
@2jzihtiyar dediği gibi asıl önemli olan nokta kurulaması.Yoksa temizlemek için bir sürü ürün ve yöntem var.

Aslında koltuk temizleme konusunda kurulamadan bahsetmek pek mümkün değil. Kumaş koltuğu vakum makinesi dışında tam anlamıyla temizlemek de pek mümkün değil. Vakumla iyice temizledikten sonra dahi koltuk nemli kalıyor. Bir süre kurumasını beklemekten başka çare yok..Bunun dışında yapılacak köpükle bezle veya suyla silme gibi uygulamalar kirin içeri gömülmesinden başka bir işe yaramıyor. Kir görsel olarak gözükmese de aynı şekilde duruyor. Otomobil içerisindeki kokunun kaynağı da genel olarak bu şekilde temiz gibi gözüken ama aslında kirli olan döşemeler..
Vakumlama dışındakilerin tamamı temizlemeye değil kirli gözükmemesine yönelik çözümler..Sıktığımız köpükler eğer elimizde bezle koltuk temizliyorsak bir halta yaramıyor :)

Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Aslında koltuk temizleme konusunda kurulamadan bahsetmek pek mümkün değil. Kumaş koltuğu vakum makinesi dışında tam anlamıyla temizlemek de pek mümkün değil. Vakumla iyice temizledikten sonra dahi koltuk nemli kalıyor. Bir süre kurumasını beklemekten başka çare yok..Bunun dışında yapılacak köpükle bezle veya suyla silme gibi uygulamalar kirin içeri gömülmesinden başka bir işe yaramıyor. Kir görsel olarak gözükmese de aynı şekilde duruyor. Otomobil içerisindeki kokunun kaynağı da genel olarak bu şekilde temiz gibi gözüken ama aslında kirli olan döşemeler..
Vakumlama dışındakilerin tamamı temizlemeye değil kirli gözükmemesine yönelik çözümler..Sıktığımız köpükler eğer elimizde bezle koltuk temizliyorsak bir halta yaramıyor :)
Katılıyorum kesinlikle öyle.Sırf bu iş için halı yıkama makinesi almayı bile planlıyorum.Diğer türlü koltuk temizliği etkili olmuyor bence de sizinde dediğiniz gibi.

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
Bu arada döşemelerdeki lekeler öyle kir falan değil su lekeleri büyük ihtimalle yağmurdan kaçarken ıslak ıslak binmeden kaynaklı

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ben kışın başı sonbaharın sonuna doğru kendim bütün koltukları soktum tektek hepsini evde yaptım. Önce güzelce detaylı süpürme daha sonra valet pro carpet cleaner ondan sonra da eski süpürge ile suyu vakumladım. Tertemiz oldu açıkçası ama epey yordu..
Balkonda 2 gün bekletmiştim güzelce nem kalmasın diye gerçekten de temiz oldu..
Edit : Süpürgenin halı yıkama özelliği vardı yanlış anlaşılmasın.

audibuneidi

Asfalt Kurutucu
23 Ağu 2018
88
72
560
izmir
Marka
Audi
Aslında elimde halı yıkama makinesi var kendimde uğraşabilirimde bilemiyorum önce bi silmeyi deniycem açıkcası. Sadece su lekesi var dediğim gibi büyük çaplı bir temizlemeye gerek yok sanırım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım