KAPALI İstanbul için Otm. Önerisi (i10, ibiza...)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba beyler ablam istanbulda işe gidip gelmek için bir araba alacak. Kesin otomatik olacak. Yola önce 30 civarına ikinci el bakarak çıktık ama sonra sıfırlara da baktık. İ10 1.0 otomatik style paket fiyatı donanımı güzel geldi şimdilik düşünüyoruz. 1.0tsi dsg ibiza da düşünüyoruz. Acelemiz yok :D Başka tavsiyeleriniz ya da i10 hakkında yorumlarınızı bekliyorum

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
İ10 dedin bak şimdi @istanbul 'dan daha iyi bilgi verecek biri yoktur.
30 civarına alınabilecek nadir otomatik araç var zaten İbiza'lar da ne kadar temiz bulunur orası meçhul bir bakıp tekrar düşüneyim :D
İ10, ibiza sıfır düşünüyoruz. İkinci elde jazz'lar var 40-50 arası onlara da bakıyoruz. İkinci elde bütçemiz 35-45 arası gibi :D
Ali abi zaten i10 profesörü arabayı onunla tanıdık :D :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
İ10, ibiza sıfır düşünüyoruz. İkinci elde jazz'lar var 40-50 arası onlara da bakıyoruz. İkinci elde bütçemiz 35-45 arası gibi :D
Ali abi zaten i10 profesörü arabayı onunla tanıdık :D :D

Ablanız için i10 otomatik öneririm ama cağıl cağıl benzin içen bir canavardır. Heleki 1,2 otomatik olanı uzak durucaksın. Eğer ablan trafiği az olan bir yerde kullanıcaksa, tüm samimiyetimle dsg ibiza öneriyorum. Otomatik i10 alırsanız, bir benzin istasyonu tanıdığınız olmalı. Sonradan Lpg montajını önermiyorum .

Ama trafik kötü bir yer ise i10 1,0 alın. 1,2 almanyın.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
@mustafa.e hocam çok fazla bilgili değilim ama 1.3 Tam otomatik 4x2 önden çeker bir Suzuki Swift düşünebilirsiniz fiyatları 30 bin tl civarında idi en son hatta yeni kasa olanları da hem daha geliştirilmiş motoru var hem de daha donanımlı diye biliyorum ama onlar haliyle bir nebze daha pahalıdır.
Aslinda cok begendigim bir arac degildir ama teyzem 2. swiftini kullaniyor ve acayip seviyor. Kari koca 130+ kg (toplam degil !!) olmalarina ragmen rahatca sigabiliyorlar :D tek sikayeti bagajinin kucuk olmasiydi. Sadece sehir ici ve bayan kullanimi icinse, en azindan test etmeye deger bence...

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
@mustafa.e hocam çok fazla bilgili değilim ama 1.3 Tam otomatik 4x2 önden çeker bir Suzuki Swift düşünebilirsiniz fiyatları 30 bin tl civarında idi en son hatta yeni kasa olanları da hem daha geliştirilmiş motoru var hem de daha donanımlı diye biliyorum ama onlar haliyle bir nebze daha pahalıdır.
Aslinda cok begendigim bir arac degildir ama teyzem 2. swiftini kullaniyor ve acayip seviyor. Kari koca 130+ kg (toplam degil !!) olmalarina ragmen rahatca sigabiliyorlar :D tek sikayeti bagajinin kucuk olmasiydi. Sadece sehir ici ve bayan kullanimi icinse, en azindan test etmeye deger bence...
Swift hiç aklıma gelmemişti buna da biraz bakacağım. Bi test sürüşü yapılabilir :D

Ablanız için i10 otomatik öneririm ama cağıl cağıl benzin içen bir canavardır. Heleki 1,2 otomatik olanı uzak durucaksın. Eğer ablan trafiği az olan bir yerde kullanıcaksa, tüm samimiyetimle dsg ibiza öneriyorum. Otomatik i10 alırsanız, bir benzin istasyonu tanıdığınız olmalı. Sonradan Lpg montajını önermiyorum .

Ama trafik kötü bir yer ise i10 1,0 alın. 1,2 almanyın.
Kartal-sabiha gökçen tarafları arasında gidecek trafik nasıl olacak bilmiyoruz. İ10 1.0 otm. şehir içi ortalaması manuelden 1.3lt yüksek yani 7.3 eğer gerçekte 7.5-8 ortalama olursa üzmez ama 9-10a çıkıyorsa hiç gerek yok :D tork konvertörlü şanzıman daha güven veriyor. Dsg şanzıman istanbul trafiğinde biraz düşündürücü. Sadece işe git gelde de kullanılmayacak sonuçta avrupa tarafına da geçecek. Bir de ablam yeni evli yani ufak bi araba bi kaç yıl yeter sonuçta sana da yetiyor :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Swift hiç aklıma gelmemişti buna da biraz bakacağım. Bi test sürüşü yapılabilir :D

Kartal-sabiha gökçen tarafları arasında gidecek trafik nasıl olacak bilmiyoruz. İ10 1.0 otm. şehir içi ortalaması manuelden 1.3lt yüksek yani 7.3 eğer gerçekte 7.5-8 ortalama olursa üzmez ama 9-10a çıkıyorsa hiç gerek yok :D tork konvertörlü şanzıman daha güven veriyor. Dsg şanzıman istanbul trafiğinde biraz düşündürücü. Sadece işe git gelde de kullanılmayacak sonuçta avrupa tarafına da geçecek. Bir de ablam yeni evli yani ufak bi araba bi kaç yıl yeter sonuçta sana da yetiyor :D

Ozaman tork konverterli tam otomatik 1.0 i10 tavsiye ederim... 1.2 alirsan ekstra 2 litre artişi goze alcaksiniz

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
1.0 otomatiğin yakıt tüketimi ne civarda oluyor abi sen bilirsin?

Hypermiling ile 6.5 litre. Şehir ici 7.5 litre. Otobanda 110 ile giderken. 5.5 litre.

Son dişli oraninda damper kitler. Ayagini her gazdan çekildiğinde direk 4 de takar. Bir zaman sonra damper kitler. Eger her rampa aşagida ayagini gazdan cekerse 6 litre yurutursunuz.

1.0 3 silindirli motor devir cevirmeyi seviyor. Vis ve cvvt sayesinde daha az yakiyor..

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hypermiling ile 6.5 litre. Şehir ici 7.5 litre. Otobanda 110 ile giderken. 5.5 litre.

Son dişli oraninda damper kitler. Ayagini her gazdan çekildiğinde direk 4 de takar. Bir zaman sonra damper kitler. Eger her rampa aşagida ayagini gazdan cekerse 6 litre yurutursunuz.

1.0 3 silindirli motor devir cevirmeyi seviyor. Vis ve cvvt sayesinde daha az yakiyor..
o zaman fabrika verilerine yakın değerler yakalanabilir. Ama şu gazdan çekme işini anlamadım o ne?

@istanbul un imzasina bak anlarsin :D
onun arabası manuel tüplü bize gelmez :D :D

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhaba beyler ablam istanbulda işe gidip gelmek için bir araba alacak. Kesin otomatik olacak. Yola önce 30 civarına ikinci el bakarak çıktık ama sonra sıfırlara da baktık. İ10 1.0 otomatik style paket fiyatı donanımı güzel geldi şimdilik düşünüyoruz. 1.0tsi dsg ibiza da düşünüyoruz. Acelemiz yok :D Başka tavsiyeleriniz ya da i10 hakkında yorumlarınızı bekliyorum
i10 güzel araba da son zamanlarda fiyatı gereğinden fazla yükseldi, i20 seviyelerine çıktı. Yine de tork konvertörlü şanzımanıyla A sınıfında şehir içi için en iyi seçenek. Ama iç mekan genişliği sınıfına göre iyi olsa bile B sınıfının çok net gerisinde. Bilginiz olsun.

Şahsen çift kavramalı hiçbir arabayı özellikle de İstanbul gibi şehir içinin hakkını veren şehirlerde kesinlikle önermiyorum. Beni biliyorsunuz artık :)

Bunlar dışında Nissan Micra 1.2 cvt şanzımanı öneririm. Şehir içi için ideal. Hatta yakın zamanda @mehmethakantarhan almıştı sanırım. Tüketimi de fazlasıyla makul seviyedeydi söylediğine göre. Güncel görüşlerini almak gerekir.

Bir de son fiyatlarını bilmiyorum ama Toyota Yaris de cvt şanzımanıyla İstanbul koşullarına ideal bir araçtır. Arkadaşımda vardı, çok hor kullanmasına rağmen hiç sorunsuz dayanıyordu. Kadın şoförlere çok uygun, yormayan bir araba.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hatırlayan arkadaşlar olacaktır. Kuzenime micra bakmıştık ve bayağı tavsiye aldım bu siteden. Buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine de aldık. Kuzenim gayet memnun. Tavsiye ederim. Kriterlerinize bakılırsa micra 1.2 cvt sizin için biçilmiş kaftan..
Garaja güzel, tanıtıcı bir başlık açarsanız seviniriz. Garaj başlığındaki her araba tanıtımı bize bir kazanç oluyor :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Açıkçası micra dışardan gördüğüm ve sitede incelediğim kadarıyla çok hoşuma gitmemişti donanımı vs biraz zayıf geldi ama yakıt tüketimi düşükmüş onun da. Sizden güzel yorumlar geldi o yüzden bayiye gidip bir test sürüşü yapmak lazım o zaman :D @berkertekin @mehmethakantarhan @candiyebilirler
Ben şahsen 2003-2004 yıllarında ilk çıkan yumurta kasalarını daha çok seviyordum, şimdikilerin tasarımına ve iç mekanına bir türlü ısınamadım. Ama otomatik şanzımanıyla kesinlikle çok mantıklı bir seçenek. Kanı ısınıp kullanacak herkese tavsiye ediyorum :) Kesinlikle incelemeye değer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım