İstanbul Park 2.44.3 Polo GTI

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Cumartesi A seansına çıktım tek başıma, yerler hafif nemli ve asfalt soğuktu. Isınması biraz zaman aldı asfaltın ama sonunda bi ara iyi bir tutuş yakalayabildim. Seans ciddi anlamda yoğundu, halk gününden artık soğudum desem yeridir. Benim seansta çıkanların %80 i ilk defa çıkıyordu. 20 dklık seansta sadece tek bir tur zorladım aracı, geriye kalan turları soğutma turu gibi attım. Hot lapimde yine engellerle karşılaşıp süre kaybettim. Bu yaptığım süre 4-5 saniye daha çekilir ancak, fazlası benim açımdan zor gibi duruyor.

Ön arka lastiklerin farklı olması çok sorun yaşattı bana, sert frenlerde araba sürekli sağa sola oynadı, 7. ve 12. virajda beklenmedik şekilde araba koptu, esp kapanabilse iyi olurdu ama kapanmıyor, xds ve traction control kapalıydı sadece. Frenlerimden genel anlamda memnun kaldım ama benim açımdan yine de yetersiz. Gaz hassasiyeti çok yüksek, azıcık basıyorum araba dip gaz yapmışım gibi davranıyor falan.

Anlayacağınız arabaya alışıp epey tecrübe kazanmak gerekiyor.

Pazar günü de Sinan abiyle B seansına çıkıp çekim yaptık, pistte yanına ben oturdum, çekimi Gökçe abiyle yaptılar. Tecrübelerinden epey bir şey kaptım, sonraki katılımlarda uygulamaya çalışacağım. İstanbul'da otursaydım her pist gününe katılıp kendimi geliştirirdim de işte çok zor oluyor bizim gibi şehir dışından gelenlere.

alper1001

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2019
52
96
560
38
Kocaeli
Marka
Honda
Güzel bir tecrübe olmuş, ben yine iş dolayısıyla kaçırdım pist gününü, iyi lastik, coilover vs. gibi ufak takviyelerle 2:35 leri rahat zorlar bence aracınız, polo gti ın frenleride stock hali için bence yeterli, sizinde dediğiniz gibi pist kondisyonunda bile yeterli olmuş

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bence gayet güzel bir tur çıkarmışsın özgür. Ama senin gibi pist günlerine katılmayı seven birisi ya düzenli olarak kondisyonu ve özellikleri iyi lastikle dolaşıyor olması lazım ya da uygun bütçeli bir pist lastiği takımı alıp depolayıp sadece pist günleri kullanmalı. Kondisyonu iyi lastikle sana göre frenlerinde ki yetersizlik gözüne daha az batar. Zaten frene de daha az ihtiyaç duyarsın. Bence düzenli olarak piste çıkarım diyorsan semi slick bir lastik seti için para ayırıp onu sadece piste çıkacağın zamanlar için depolatmalısın.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Turuna birşey söyleyecek bilgiye sahip değilim ama bir önerim olacak. Bir daha fırsatın olursa eğer kamerayı direksiyon hareketlerini vs. görecek bir açıya kurarsan hem izlemesi keyifli olur hem de tecrübeli arkadaşlar daha yapıcı eleştirilerde bulunabilir diye düşünüyorum

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Güzel bir tecrübe olmuş, ben yine iş dolayısıyla kaçırdım pist gününü, iyi lastik, coilover vs. gibi ufak takviyelerle 2:35 leri rahat zorlar bence aracınız, polo gti ın frenleride stock hali için bence yeterli, sizinde dediğiniz gibi pist kondisyonunda bile yeterli olmuş

Öncelikle yorum için teşekkürler :) fren basma kuvveti genel olarak hoşuma gitmiyor sadece, fren dengesi de çok başarılı değil. Yapmak istesem stock halinde bile fren güçlendirmek isterdim.

Bence gayet güzel bir tur çıkarmışsın özgür. Ama senin gibi pist günlerine katılmayı seven birisi ya düzenli olarak kondisyonu ve özellikleri iyi lastikle dolaşıyor olması lazım ya da uygun bütçeli bir pist lastiği takımı alıp depolayıp sadece pist günleri kullanmalı. Kondisyonu iyi lastikle sana göre frenlerinde ki yetersizlik gözüne daha az batar. Zaten frene de daha az ihtiyaç duyarsın. Bence düzenli olarak piste çıkarım diyorsan semi slick bir lastik seti için para ayırıp onu sadece piste çıkacağın zamanlar için depolatmalısın.

abi ilerleyen zamanda lastik işini ayıracağım fakat türkiyede 215/40 r17 lastik yok :D yoksa deli miyim 2 tane lastik alayım :D hatta arka lastiklerin tutmaması daha iyi olabilir belki dedim ama radial lastik acayip bozuyo arabanın dengesini, arabanın genel fren dengesinden de memnun değilim.

Turuna birşey söyleyecek bilgiye sahip değilim ama bir önerim olacak. Bir daha fırsatın olursa eğer kamerayı direksiyon hareketlerini vs. görecek bir açıya kurarsan hem izlemesi keyifli olur hem de tecrübeli arkadaşlar daha yapıcı eleştirilerde bulunabilir diye düşünüyorum

ya normalde sunroof a vantuzla takıyodum da vantuzum kırıldı, yenisini almayı unuttum, bu sjcam i araç içi kamera olarak kullanacağım için ön cama yapıştırdım. Bi dahakine daha iyi çekim yapmaya çalışırım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
abi ilerleyen zamanda lastik işini ayıracağım fakat türkiyede 215/40 r17 lastik yok :D yoksa deli miyim 2 tane lastik alayım :D hatta arka lastiklerin tutmaması daha iyi olabilir belki dedim ama radial lastik acayip bozuyo arabanın dengesini, arabanın genel fren dengesinden de memnun değilim.
Alternatif ebatları da bir araştırabilirsin. Sapma oranı fazla olmadan başka ebatlı lastik alabilirsin bulabileceğin türden. Zaten günlük değil pist için kullanacağından çok bir problem de oluşturmaz. Yani onca yol yapıyorsun, hevesle piste çıkıyorsun, bir sürü masrafın oluyor lastiklerin de iyi olsun ki bu emeklere değsin.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Alternatif ebatları da bir araştırabilirsin. Sapma oranı fazla olmadan başka ebatlı lastik alabilirsin bulabileceğin türden. Zaten günlük değil pist için kullanacağından çok bir problem de oluşturmaz. Yani onca yol yapıyorsun, hevesle piste çıkıyorsun, bir sürü masrafın oluyor lastiklerin de iyi olsun ki bu emeklere değsin.

aslında arkaya 215/45 cup 2 buldum 775tl den ama ebad farkı olsun istemedim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
aslında arkaya 215/45 cup 2 buldum 775tl den ama ebad farkı olsun istemedim.
Zaten o ebat guvenli siniri asiyor. Yanlis bakmadiysam ki sen yine kontrol edersin 235 40, 225 40, 205 40 ve 205 45 senin guvenle gecebilecegin ebatlar. Artik bunlar arasindan begenine, butcene uygun birini secebilirsin.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Cumartesi A seansına çıktım tek başıma, yerler hafif nemli ve asfalt soğuktu. Isınması biraz zaman aldı asfaltın ama sonunda bi ara iyi bir tutuş yakalayabildim. Seans ciddi anlamda yoğundu, halk gününden artık soğudum desem yeridir. Benim seansta çıkanların %80 i ilk defa çıkıyordu. 20 dklık seansta sadece tek bir tur zorladım aracı, geriye kalan turları soğutma turu gibi attım. Hot lapimde yine engellerle karşılaşıp süre kaybettim. Bu yaptığım süre 4-5 saniye daha çekilir ancak, fazlası benim açımdan zor gibi duruyor.

Ön arka lastiklerin farklı olması çok sorun yaşattı bana, sert frenlerde araba sürekli sağa sola oynadı, 7. ve 12. virajda beklenmedik şekilde araba koptu, esp kapanabilse iyi olurdu ama kapanmıyor, xds ve traction control kapalıydı sadece. Frenlerimden genel anlamda memnun kaldım ama benim açımdan yine de yetersiz. Gaz hassasiyeti çok yüksek, azıcık basıyorum araba dip gaz yapmışım gibi davranıyor falan.

Anlayacağınız arabaya alışıp epey tecrübe kazanmak gerekiyor.

Pazar günü de Sinan abiyle B seansına çıkıp çekim yaptık, pistte yanına ben oturdum, çekimi Gökçe abiyle yaptılar. Tecrübelerinden epey bir şey kaptım, sonraki katılımlarda uygulamaya çalışacağım. İstanbul'da otursaydım her pist gününe katılıp kendimi geliştirirdim de işte çok zor oluyor bizim gibi şehir dışından gelenlere.

Hot lap in 1.dakikasında neler oluyor özgür?:D

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
7. virajda arka lasiklerde tutunma bitti kral bende dans etmeye başladım, bi kaç yüksek süratten fren yaptığım virajda da aynı sorun oldu :D

Ha bide videonun başında sinan abiyle eren kendi aralarında çekişiyo, bende aslında soğutma turu atıyodum, 8 de öyle içimden geçince tribe girip gazlamaya başlıyorum, psikolojim tam olarak:

bana gelip öyle 500 beygir gibi gözüken 150 beygirlik arabaylan şekil yapmayacaklardı...

şaka maka efsane fren var Rs(a) 4 te, 12. Virajda sinan abi bi fren yaptı arkamda,dikiz aynasından baktığım kadarıyla tamponun yere sürttüğüne yemin edebilirim :D

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Tebrikler abi, zorluklar ve engellere rağmen güzel bir tur olmuş. Assetto'dan gelme pist bilgilerime dayanırsam 2:38 falan çıkarırsın gibime geliyor :D 7 de gaza oturunca understeerımsı bir şeyler olmuş :D Onun harici trafik dışında bir sıkıntı yok bence. lastikler de halloldu mu güzel süreler çıkar 👌

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım