MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Uzun süredir hem pistte kullanabileceğim hem de haftasonlarına uygun bir spor otomobil arayışındaydım ( alfa 4c, f56 jcw gibi ) sonrasında bazı sebeplerden dolayı bundan vazgeçmek zorunda kaldım. Ve önceleri hiç alakam olmayan OffRoad'a merak saldım. Oturduğum semtte sürekli gördüğüm beğendiğim bir rubicon vardı , sahibi de arkadaşım çıkınca anlaştık ve bu minik de garaja katıldı. Boş ve model yılı düşük bir rubicon alıp kendim offroad modifiyeleri yapmak istiyordum fakat malum parçaların hepsi ithal olduğundan fiyatlar çok uçuyor. Böyle hazır dolu bir araç varken kaçırmak istemedim. Kullandıkça , offroad yaptıkça yeni fotoğraflar da ekliyeceğim

2014 Jeep Wrangler Rubicon
IMG_20200108_232239_283.jpg

IMG-20200108-WA0018-01.jpeg

2.jpg4.jpg6.jpg

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    144.5 KB · Görüntüleme: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    80.1 KB · Görüntüleme: 0
  • 5.jpg
    5.jpg
    249.5 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,451
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Maşallah maşallah 😁 😁 😁 😁 😁 hoşgeldiniz

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız hevesli bir canavar olduğu kesin.Off-road tecrübesini yaşamak için iyi bir seçenek, üstündeki ekipmanları merak edenler için belki başlığı detaylandırabilirsiniz zamanla.

Son düzenleme:

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız hevesli bir canavara olduğu kesin.Off-road tecrübesini yaşamak için iyi bir seçenek, üstündeki ekipmanları merak edenler için belki başlığı detaylandırabilirsiniz zamanla.
Evet. Kusura bakmayin valla ben de yeni yeni öğreniyorum 😂 bu kulvara çok uzağım. Yakında bir parça listesi oluştururum benim bile farkında olmadigim yeni parcalar çıkıyor arabanin üstünden

Tepkiler: Toprak ve Mt.Akina

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,331
4,220
varsova
Marka
Porsche
Hosgeldiniz, Rubicon benimde uzun zamandir almak isteyip cekindigim sonradan dayanamayip bir tane edindigim bir arac. Offroad benim icinde yeni bir hobby ve aracim suan tamamen stock, umarim bu forumda bunlari uzun uzun konusur bilgi ve deneyimlerimizi paylasiriz

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Hosgeldiniz, Rubicon benimde uzun zamandir almak isteyip cekindigim sonradan dayanamayip bir tane edindigim bir arac. Offroad benim icinde yeni bir hobby ve aracim suan tamamen stock, umarim bu forumda bunlari uzun uzun konusur bilgi ve deneyimlerimizi paylasiriz
Benim de aracı henüz çok kullanma şansım olmadı 10 gün oldu alalı. Ilk fırsatta bir sanayiye gireceğim kontrollerini yapıyım ondan sonra offroad maceraları başlar zaten. Üstüne çadır yaptırmayı falan da düşünüyorum bir kaç güzel planım var sizin de fikrinizi alırım forumda yeniyim zaten :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,451
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız hevesli bir canavar olduğu kesin.Off-road tecrübesini yaşamak için iyi bir seçenek, üstündeki ekipmanları merak edenler için belki başlığı detaylandırabilirsiniz zamanla.
Evet. Kusura bakmayin valla ben de yeni yeni öğreniyorum 😂 bu kulvara çok uzağım. Yakında bir parça listesi oluştururum benim bile farkında olmadigim yeni parcalar çıkıyor arabanin üstünden
parça listeleri noldu bakımı , yakıtı performansı vs nasıl alalım bunları bi müsait zamanda :D

• Haha

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
parça listeleri noldu bakımı , yakıtı performansı vs nasıl alalım bunları bi müsait zamanda :D
offroad ve haftasonları dışında kullanmam diye düşünüyordum fakat yakıt tüketimi istanbul trafiğinde ortalama 11 ile 13 arası değişiyor beni çok şaşırttı. Hayalimdeki rakamlar ( 35" lastiklerden dolayı ) minimum 18-19 litre yakar diyeydi. Yakıt tüketimi böyle olunca ve trafikte böyle bir araç kullanmanın verdiği rahatlıktan sürekli her yere bunla gidip gelmeye başladım. Performans olarak da yüksek torktan dolayı bi hantallık hissettirmiyor fakat 90-100 km/h'den sonra inanılmaz bir rüzgar sesi başladığı için yüksek hızlara çok çıkmıyorum 90-95 sabit çok keyifli.
Araçtaki parça listesi çoook uzun o yüzden sizi de sıkmak istemem :D Ilgili olanlar varsa tabiki sorularını seve seve cevaplarım

Geçen haftalarda muayeneye gittim fakat muayene istasyonuna sığamadığım için beni geniş araçların ( tır-kamyon vb) gittiği başka bir istasyona yolladılar :D 5 hafif kusur ile muayeneden geçtik
1581528278896.png

Ayrıca şöyle bir instagram sayfası da açtım.. mtzrubicon.
Offroad araçlarında gelenek olmuş artık önüne gelen bir tane açıp arabasının arkasına da instagram adresini sticker yapıştırıyor. Baya değişik ekipler falan da var şaşırdım. Ben şimdilik tek başıma takılıyorum zaten olası bir durumda vinç ile kendi başımızın çaresine bakabiliyoruz :D

Bakım konusunda da aracı 89binde aldım şuan 95bine geldi, bakımları aldığımda yeni yapılmıştı ama önümüzdeki haftalarda genel bir bakım düşünüyorum çünkü malum kilometre 100bine dayandı. Iyi bir usta arayışı içerisindeyim bu tarz araçlardan anlayan. Benim hep gittiğim servislere maalesef gidemiyorum çünkü liftleri vb. ekipmanları buna uygun değil :/ Tavsiyesi olan varsa süper olur

Son düzenleme:

MSTFYLMZ08

Mustafa YILMAZ
Asfalt Kurutucu
17 May 2020
13
27
595
25
istanbul
Marka
Renault
Maşallah. Jeep Rubicon, tartışmasız en iyi arazi aracıdır.
Ön ve arka Dana44 defransiyel ile gelir. Ayna mahruti değişimi ile Standart akslar 37 ve üzeri lastiklere dayanabiliyor.

Zamanında Eski TJ kasasını kullanmak nasip olmuştu, 6-7 ay kadar. 4.0 sıralı 6 silindir idi. Sizin araç kadar olmasada mütevazı bir donanımı vardı.
Ailemizin kalabalık olması ve o zaman için 2.araca durumumuz olmadığından satmak durumunda kalmıştık.

11537595_448477431997264_5701579744208408575_o.jpg

Son düzenleme:

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Maşallah. Jeep Rubicon, tartışmasız en iyi arazi aracıdır.
Ön ve arka Dana44 defransiyel ile gelir. Ayna mahruti değişimi ile Standart akslar 37 ve üzeri lastiklere dayanabiliyor.

Zamanında Eski TJ kasasını kullanmak nasip olmuştu, 6-7 ay kadar. 4.0 sıralı 6 silindir idi. Sizin araç kadar olmasada mütevazı bir donanımı vardı.
Ailemizin kalabalık olması ve o zaman için 2.araca durumumuz olmadığından satmak durumunda kalmıştık.

Ekli dosyayı görüntüle 26334
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, tj kasa 4.0lar da cok keyifli. Satmak zorunda kalmaniz üzücü olmuş :/

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım