Jetta 2015 yaz lastiği önerisi

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Lastikleri takalı 4 gün oluyor 1.5 bin km'ye yakın yol yaptım. Belki google'dan görüp gelen olur diye bir şeyler yazayım dedim. Yol tutuşu olarak çok fark etti diyemem açıkçası zaten yol tutuyorduk yine tutuyoruz ekstra bir güven verdi demem doğru olmaz. Ama şunu söyleyebilirim sanki alt takım yürüyen sıfırlanmış gibi bir his var. Araç çok rahatladı sıfır nasıl alındıysa aynı o günkü gibi hissettiriyor. Direksiyon hissi mükemmel. Fren mesafesini hiç denemedim o konuda bir şey diyemem umarım denemek zorunda da kalmam. Sesi çoğu yerde fazla diye yazılmış ama bana az geldi rahatsız etmiyor kesinlikle. Asıl merak ettiğim ıslaktaki performansı o konuda hankook ve petlasta iyi tecrübem yok bunu çok merak ediyorum. Rahatsız eden bir iki durumda var. Mıcırlı yolda çok fazla taş sektiriyor, kaportaya değilde aracın altına sekiyor duyduğum kadarıyla. Diğer durumda lastik çok yumuşak geldi. 2 sezonu zor çıkartacak gibi duruyor. Psikolojik mi bilmiyorum ama şu 4 günde bile eridi gibi fotoğrafını koyacağım. Bitince yine alır mıyım almaz mıyım ıslaktaki performansı ve fren mesafesini gösterecek şimdilik ama genel olarak memnunum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,822
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Lastikleri takalı 4 gün oluyor 1.5 bin km'ye yakın yol yaptım. Belki google'dan görüp gelen olur diye bir şeyler yazayım dedim. Yol tutuşu olarak çok fark etti diyemem açıkçası zaten yol tutuyorduk yine tutuyoruz ekstra bir güven verdi demem doğru olmaz. Ama şunu söyleyebilirim sanki alt takım yürüyen sıfırlanmış gibi bir his var. Araç çok rahatladı sıfır nasıl alındıysa aynı o günkü gibi hissettiriyor. Direksiyon hissi mükemmel. Fren mesafesini hiç denemedim o konuda bir şey diyemem umarım denemek zorunda da kalmam. Sesi çoğu yerde fazla diye yazılmış ama bana az geldi rahatsız etmiyor kesinlikle. Asıl merak ettiğim ıslaktaki performansı o konuda hankook ve petlasta iyi tecrübem yok bunu çok merak ediyorum. Rahatsız eden bir iki durumda var. Mıcırlı yolda çok fazla taş sektiriyor, kaportaya değilde aracın altına sekiyor duyduğum kadarıyla. Diğer durumda lastik çok yumuşak geldi. 2 sezonu zor çıkartacak gibi duruyor. Psikolojik mi bilmiyorum ama şu 4 günde bile eridi gibi fotoğrafını koyacağım. Bitince yine alır mıyım almaz mıyım ıslaktaki performansı ve fren mesafesini gösterecek şimdilik ama genel olarak memnunum.
1- Lastik kirliyken ya da bir müddet kullanıldıktan sonra sanki bitikmiş yahut çabuk bitecekmiş gibi bir izlenim verebiliyor desenleri. Ama içiniz rahat olsun kullanım ömrü oldukça uzatılmış bir model ki eski modeli pc5 bile oldukça güzel ömür sunuyor. Kolay kolay deforme olup yırtılmıyor. Hamuru zaten bozulmuyor. Testlerde de zaten ömrü konusunda olumlu geri dönüşler var. Continin en iyi yanı; lastiğin ömrü bitmeye yakın olsa da performansında direkt ve bariz, kullanımı sekteye uğratacak düşüş olmuyor.

2- Mıcırlı bir yolda hiç denemediğim için yorum yapamıyorum. Islak zeminde ise çokça kullandım ve en etkileyici yanı şu ki; su birikintisi üstünden geçerken sanki düz yolda gidiyormuş gibi hissettiriyor. Suyu öyle güzel yarıyor ki direkt üstünden geçiyor. Bardaktan boşanırcasına bir yağmurda, bozuk satıhlı yolda yani su birikintilerinin olduğu yolda 140-150 kmh hızlarda bile çok güven veriyor ıslakta.

3- Ses ve ilk takıldığı zamanki aracın yürüyeni ile ilgili hissettirdiklerine katılıyorum. Benim aracımın ön takımındaki bazı ufak sesler bu lastiği takınca kesilmişti.

4- Daha önceki yorumlarımda bahsettiğim gibi aracın üstüne ne kadar binerseniz binin virajlarda tutunma isteğini lastik kaybetmiyor. Diğer lastik modelleri de buna benzer bir performans sunabiliyor ama diğer lastiklerden farklı olarak, spor bir lastik üretimine sahip olduğu için yönlendirme ve direksiyon hissi çok iyi. Özellikle direksiyon tepkileri iyi olan bir otomobilde denediğinizde hayran bırakabiliyor.

5- Islakta ve kuruda ani frenler çok yaptım. Bir eksiğini göremedim. Özellikle ıslakta dip frenleme yapıldığında sağa sola çekme yapmıyor.

Son düzenleme:

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Taş sektirme mevzusuna aynen katılıyorum. Ciddi şekilde hissediyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım