KAPALI Jetta V Mazda 6

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Şu an jetta 6 tdi dsg kullanmaktayız satıp mazda 3 otomatik 1.5 skyactive g ye geçilir mi yakıtı üzer mi eksisi artısı n'olur

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sık araç değiştiren biriyseniz jetta daki piyasa hızını mazda 3 de bulamazsınız ama mazdalar da genelde hep donanımlı gelir rekabet edebilmek için. Avrupa aracları ne koyarsa bir fazlasını koymaya çalışır ama işte biyerde hisler devreye giriyor herhangi bir avrupa arabasına binip sonrasında asyalılara geçerseniz his olarak bile avrupalılar doyuruyor.Donanım bakımından üzeceğini sanmam ama satıs sonrası destek de ve piyasa da biraz ağırlık yaşarsınız

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sık araç değiştiren biriyseniz jetta daki piyasa hızını mazda 3 de bulamazsınız ama mazdalar da genelde hep donanımlı gelir rekabet edebilmek için. Avrupa aracları ne koyarsa bir fazlasını koymaya çalışır ama işte biyerde hisler devreye giriyor herhangi bir avrupa arabasına binip sonrasında asyalılara geçerseniz his olarak bile avrupalılar doyuruyor.Donanım bakımından üzeceğini sanmam ama satıs sonrası destek de ve piyasa da biraz ağırlık yaşarsınız
Yalnız hocam his olarak Mazda 3 kadar doyurabilen araba olarak sınıfında ben sadece kısmen Focus'u görebildim. Fransızları kafadan eliyorum, Alman rakiplerde de Opel ve VAG destur desin azıcık :) BMW-Mercedes-Audi-Volvo premium dörtlüsünü karşılaştırmaya katmıyorum. Siz Asyalı olarak Corolla veya eski i30 filan kast ettiyseniz onu bilemem.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Sürekli mazda 3 alıp satıyorsunuz sanırım piyasası hakkında baya bilgilisiniz. Yedek parça konusundaki parça 2-3 ayda geliyor araban serviste yatar diyenlerle piyasası olmadığını iddaa edenler aynı kişiler sanırım. Malum sitede jettanın ilan sayısı 6000 ken mazda 3 ilan sayısı 340. Yaklaşık olarak jetta almak isteyenlerin %5 i kadar mazda 3 almak isteyen insan olsa ülkede talep oranı aynı oluyor. Şuana kadar yolda durup abi arabayı satmayı düşünüyor musun diyen numarasını veren bir kaç kişi oldu satmayı düşünmediğimiz halde.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Sık araç değiştiren biriyseniz jetta daki piyasa hızını mazda 3 de bulamazsınız

Jetta diye bir araba avrupa da kalmadı. Şimdi ne kadar Volkswagen olsa da insanlar piyasadan çekilmiş bir arabaya yönelimi zamanla azalacaktır. Şuan da Aile aracı almak isteyen birine Touran öneren kaldı mı.2009 yılında vardı ama şuan pek sanmıyorum. İleride Jetta da o duruma gelecek.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sürekli mazda 3 alıp satıyorsunuz sanırım piyasası hakkında baya bilgilisiniz. Yedek parça konusundaki parça 2-3 ayda geliyor araban serviste yatar diyenlerle piyasası olmadığını iddaa edenler aynı kişiler sanırım. Malum sitede jettanın ilan sayısı 6000 ken mazda 3 ilan sayısı 340. Yaklaşık olarak jetta almak isteyenlerin %5 i kadar mazda 3 almak isteyen insan olsa ülkede talep oranı aynı oluyor. Şuana kadar yolda durup abi arabayı satmayı düşünüyor musun diyen numarasını veren bir kaç kişi oldu satmayı düşünmediğimiz halde.

Bitmez bu "piyasası yok, şuyu kötü buyu kötü" geyiği. Bunu diyenlerde ekseriyetle o araçları kullanmamış, modeli bilmeyen, belki de o markanın bayisine bile gitmemiş kişiler oluyor. :)

Sözüm meclisten dışarı.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Jetta diye bir araba avrupa da kalmadı. Şimdi ne kadar Volkswagen olsa da insanlar piyasadan çekilmiş bir arabaya yönelimi zamanla azalacaktır. Şuan da Aile aracı almak isteyen birine Touran öneren kaldı mı.2009 yılında vardı ama şuan pek sanmıyorum. İleride Jetta da o duruma gelecek.
Jetta o duruma gelmez çünkü almanya hariç çoğu ülkede çok satıyo özzellikle amerika için jetta yeni kasayı biran önce piyasaya sürmesi gerek ve yeni jetta çıkarsa yine ona yönelecek çok insan var

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Jetta o duruma gelmez çünkü almanya hariç çoğu ülkede çok satıyo özzellikle amerika için jetta yeni kasayı biran önce piyasaya sürmesi gerek ve yeni jetta çıkarsa yine ona yönelecek çok insan var
Yeni kasa jetta çoktan satışta hatta 1.4 tsi ile 8 ileri tam otomatik kombinasyonu ile satışta. Tercihleri zaman gösterecektir. Ayrıca jetta direk avrupa pazarından çekilde touran ise Türkiye den.

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Objektif yaklasmıyorsunuz illa birini yüceltme derdindesiniz.Ben ikisininde pozitif yanlarını belirttim.Birinin en boşu diğerinin en dolusu olabilir birinin servis ağı diğerinden 2 kat fazla olabilir birini 3 gunde diğerini 1 haftada satabilirsiniz vs. bunlar muhtemel şeyler.Bir japonu 100 liraya gırtlak dolu alırsın aynı aracı alman da alsan 150 lirayı bulur değermi değmezmi tartışılır ama işte arz talep meselesi bir marka değeri var ıphone gibi isim var.Mazda Vw de böyle mazda daha uygun fiyata daha fazla özellik satabilir size ama Vw de bim gibi her köşebasında servisini parçasını bulursun çeyrek altın muamelesi görür.Bu kıyaslamada sık arac değiştiren biri Vw tercih ederse daha rahat eder binici adam ise daha uyguna daha cok donanımlı mazdayı alsın öyle kar etsin genel bakın olaya ikisininde birbirinden üstün yanları var işte

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Objektif yaklasmıyorsunuz illa birini yüceltme derdindesiniz.Ben ikisininde pozitif yanlarını belirttim.Birinin en boşu diğerinin en dolusu olabilir birinin servis ağı diğerinden 2 kat fazla olabilir birini 3 gunde diğerini 1 haftada satabilirsiniz vs. bunlar muhtemel şeyler.Bir japonu 100 liraya gırtlak dolu alırsın aynı aracı alman da alsan 150 lirayı bulur değermi değmezmi tartışılır ama işte arz talep meselesi bir marka değeri var ıphone gibi isim var.Mazda Vw de böyle mazda daha uygun fiyata daha fazla özellik satabilir size ama Vw de bim gibi her köşebasında servisini parçasını bulursun çeyrek altın muamelesi görür.Bu kıyaslamada sık arac değiştiren biri Vw tercih ederse daha rahat eder binici adam ise daha uyguna daha cok donanımlı mazdayı alsın öyle kar etsin genel bakın olaya ikisininde birbirinden üstün yanları var işte

Burada objektif bakmayan, birini (VW'yi) yücelten sizsiniz. Şu forumda bile aylarca satılıkta duran polo oldu. Daha satılığa çıkmadan yeni sahibini bulan Japon araçlar oldu çevremde. Eskiden beri süren "piyasası yok" şu şu kadarda gider bu bu kadarda gider geyiği doğru kabul edilemez. Bazı durumlarda, bazı yerlerde geçerli olabilir. Aracın kondisyonu, bulunduğu kullanıcı çevresi vs. bir çok etmen var aracın satış hızında.

Ayrıca 100 bine gırtlak dolu Japon ancak B sınıfında bulabilirsiniz ki, Alman'da da aşağı yukarı o fiyatta (VW adı geçtiği için ondan gideyim, daha bismillah bayiye girince kafadan çok fazla indirim yapıyorlar zaten, liste fiyatına bakmak yanıltır), haydi oynasın oynasın 3-5 bin oynasın daha fazla değil biri 100 olsun diğeri 103-105. Hangi muadil araçlar arasında %50 fark var merak ettim.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
eğer benzinli tercih edilecekse mazda 3ün performansı jettaya göre çağ dışı bir tork değerinde kalacaktır. bunu göz önünde bulundurmanız gerekir diye düşünüyorum

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
eğer benzinli tercih edilecekse mazda 3ün performansı jettaya göre çağ dışı bir tork değerinde kalacaktır. bunu göz önünde bulundurmanız gerekir diye düşünüyorum
mazdanin 11.6 jettanin 9.8 . Biri atmosferik biri turbolu. Mazda son hizlara dogru yakalayacaktir muhtemelen. ( Jettanin dsg si sicaklik uyari vermezse eger)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
mazdanin 11.6 jettanin 9.8 . Biri atmosferik biri turbolu. Mazda son hizlara dogru yakalayacaktir muhtemelen. ( Jettanin dsg si sicaklik uyari vermezse eger)

Tork 0-100 ve son hız etkilemez ki. Ara hızlanma da işe yarar. Ya da devir çevirip arabayı bağırmayı önler. Sen yokuşu 4000 devirde çıkarken torklu araba 2000 devirde rahatça çıkar. Turbonun olayı bu.
Son hızda beygir konuşur ki mazda 120 bg jetta 105 bg her türlü yakalar zaten.
Bide hızlanma da Dsg sıcaklık uyarısını ilk kez duydum var mı öyle bir şey.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tork 0-100 ve son hız etkilemez ki. Ara hızlanma da işe yarar. Ya da devir çevirip arabayı bağırmayı önler. Sen yokuşu 4000 devirde çıkarken torklu araba 2000 devirde rahatça çıkar. Turbonun olayı bu.
Son hızda beygir konuşur ki mazda 120 bg jetta 105 bg her türlü yakalar zaten.
Bide hızlanma da Dsg sıcaklık uyarısını ilk kez duydum var mı öyle bir şey.
Gecen senelerde son kasa pasatta bindigimde biraz zorladim iki trafige girdim sicaklik uyarisi vermisti. Sahibi 2. Defa gormus normalde bu kadar cabuk olmazdi cok zorladin demisti :D bilemiyorum belki ben abarttim oda olabilir

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
son hızlara doğru yakalayıp yakalamamasını önemli bulmuyorum. a1 başlığında da yazdığım üzere dsgnin ciddi anlamda abartıldığını düşünüyorum. motor konusunda günlük kullanımda, otoban sürüşlerinde, rampalarda jetta esnek torkunu hissedilir düzeyde gösterecektir. zaten mazdanın en büyük handikaplarından birisi motor-şanzımanın performans yönü

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Evet tork değeri düşük gitmiyor gibi hissettiriyor ama yeterli ölçüde gidiyor 150 torklu civic mazda gibi araçlar (muhipin cx5 testini izleyenler bilir gitmiyor gibi hissettiriyor diyip saniye sayınca gayet yeterli ara hızlanması diye şaşırmıştı). Geçen sene 3 kişi full bagaj kapıkule-sofya arası 160-200 arası hızlarda almancıların 2.0-3.0 tdi araçlarının arasında hiç sellektör yemeden deviri düzgün ayarlayıp ayak uydurarak 306 km yi 2 saatte gidebiliyorsunuz bence abartıldığı kadar performansı kötü değil.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
6 ileri otomatik HB Mazda 3 ün son hızı 185km, Seda'nın ki 189...
Hangi Jetta dan bahesdiyorsunuz çözmedim ama 1.2 tsi 196, 1.4 tsi ise 206kmh son hıza sahip..Mazda 3 ün pek şansı yok manuel olmadıktan sonra.. teknik değerlere göre son hız ve genel hızlanmalarda şanzıman Mazda 3 ü biraz kısıtlıyor gibi .. Dizel olanlarda da son hızlar hep düşük.. yine şanzıman odaklı sanırım

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hangi Jetta dan bahesdiyorsunuz çözmedim ama 1.2 tsi 196, 1.4 tsi ise 206kmh son hıza sahip..Mazda 3 ün pek şansı yok manuel olmadıktan sonra.. teknik değerlere göre son hız ve genel hızlanmalarda şanzıman Mazda 3 ü biraz kısıtlıyor gibi .. Dizel olanlarda da son hızlar hep düşük.. yine şanzıman odaklı sanırım
Mazdanin fabrika veri son hizlari turkiyede yanlistir neden bilmiyorum . 2011 kasanin kadrani 240 gordugu 210. Yeni kasanininda benzer oldugundan bahsedilyor videolarida var nette.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Teknik verilerde sahtekarlıkla ün salmış markanın verilerini referans almak ne kadar doğru bilemedim. Bunu kağıt üstündeki verilerle övünen arkadaşımın arabasıyla denediğimiz için söylüyorum. Teknik veri olarak clio4 1.5dci edc den polo 1.4tdi dsg fersah fersah önde fakat pratikte denedik (0-180km) ve clio 100 km'nin üzerinde arkadan gelip gayette poloyu geçebiliyor. (clio son hız 176 - polo 184 teknik veri olarak)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Mazdanin fabrika veri son hizlari turkiyede yanlistir neden bilmiyorum . 2011 kasanin kadrani 240 gordugu 210. Yeni kasanininda benzer oldugundan bahsedilyor videolarida var nette.

Hocam üşenmedim gittim İngiltere ve Almanya kataloglarına da baktım. Değerler aynı...
Hepsi yanlışsa bilemiyorum, bir olasılıktır, olabilir ama büyük ayıp olur. Ben Mazda 3 ün hızlanma videolarını görmüştüm .. o da başta iyi gidiyor gibi ama sonradan hızlanması oldukça yavaşlıyordu ... ve gerçekten bu değerler anlam kazanıyordu ... tabi çok fazla kullanıcısı olmadığı için (özellikle 1.5 benzinli ve dizellerin) çok çok fazla da örnek yok ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım