Kaercher K2 Compact Bilgilendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar merhaba;
Otopark'ın kaercher videosunu izledikten sonra ürünü almaya kafaya takmıştım ve sonunda 1 ay önce satın aldım. Havalar soğuk olduğu için tam olarak deneme fırsatım olmadı. Videoyuda havalar ısınınca çekip atarım. Öncelikle reklam yapmak olur mu bilmem, Bauhaus'tan 250 liraya aldım(9 taksit, keşke daha az taksit olsaydı :( ). 5 yıl garantisi var. Eve geldim, kutuyu açtım, içinden çıkanlar:

Kaercher K2 Compact Makine
Tabanca
Tabanca Hortumu
2 adet tabanca ucu
Su filtresi(su hortumunu taktığınız yerde şeffafımsı bir şey)

Arkadaşlar, car kit'e emin olun ekstra 100 lira vermenin anlamı yok, içinden kaercher'in aracı çizmediğini iddia ettiği fırça(bence ilk seferde çizmesede 3-4 sefer sonra çizer), araba foam aparatı ve şampuan çıkıyor, tekrar söylüyorum, anlamı yok vermeyin. Neden en ucuz makineyi aldın diyenler için cevabım; en ucuzuydu, günde 50 tane araba yıkamayacağım, anlamı yok, en sessizi bu makine ve boyutları adından anlaşılacağı üzere son derece kompakt. Görevliden aldığım bilgiye göre 1 saatte 20 dk çalışabilme süresi var, en ucuz model olduğu için normal. Neyse, alırken adama sormama rağmen söylemedi ama hortum ve musluk aparatları almanız gerekiyor. Ertesi gün gidip 1.5 metre hortum ve musluk kilit aparatları aldım. Daha sonra sokağa çıktım denemeye. Damacanaya koyduğum 19 litre su ile çıktım, hortumu soktum damacanaya(alttan falan delmenize gerek yok, ağzından sokun), prize taktım makineyi, çalıştırdım, aman Allah'ım, acayip gürültülü makine, kitapçığına bir baktım, 75 dB yazıyor, internette bilgi bulamamıştım. Komşularınız cins ise almanızı tavsiye etmem, bizim mahallede insanlar bomba patlasa tepki vermiyor, o yüzden sıkıntı yok :D Neyse başladım yıkamaya ama suyun basıncında düzensizlik var. Bauhaus'taki abimiz bana damacanayı biraz yükseğe koymamı önermişti, uyguladım, gene düzensiz, dedim başlarım böyle işe, havada soğuktu, bi damacana suyla düzenli düzensiz su tuttum arabaya çıktım eve. Bugün yani son denememden 2-3 hafta sonra tekrar giriştim işe. Abicim gene düzenli-düzensiz geliyor basınç. Sinirlendim, gittim bauhaus'a 20 mt lik hortum almaya. Kaercher'in 12 yıl garantili hortumu vardı 69 liraya. Almamıştım. Bu gittiğimde 95 liraydı, bir küfrettim anlatamam. Neyse görevli abiye gittim. Abi bana kaliteli bi hortum verir misin dedim, kaercher falan mı alsam paraya kıyıp dedim, kaercher hikaye gel sana 20 mt si 56 lira olan hortumu vereyim dedi, tamda aradığım daha önceden 1.5 mt sini aldığım hortum idi. Neyse bide banyo bataryasına bağlama aparatı aldım. Çıktım geldim eve, batarya aparatı olmadı, sinirim bozuldu. Evde sadece hiç kullanmadığımız küçük bi tuvalette eski tip musluk vardı. Taktım ona kelepçe ile, makinenin basıncı sürekli düzenli gelmeye başladı. Basıncı son derece iyi bence, insan olana yeter, tek elle kullanılabiliyor, çok rahat. 2 tip ucu var, birisi tornado şeklinde spiral su fışkırtıyor, diğeri yatay. Ayrıca makinenin köpüklü yıkama özelliğide var, arkasından çıkan hortumu direk şampuanın içine sokuyosunuz, kendisi su-şampuan ayarını ayarlayıp köpük fışkırtıyor. Tabancının içine hiç bir aparat takmazsanız otomatik olarak şampuanlı yıkama devreye giriyor(Alman yapmış yaaa çok kaliteli makine). Sonax'ın turuncu şampuanı ile denedim, oldu, özel foam şampuanı almanıza gerek yok. Ama su gibi içtiği için şampuanı emin olun hiç kullanmak istemeyeceksiniz, wash mitt ile devam :D Şimdilik benden bu kadar, arabayı gene yıkayamadım hava karardığı için(buz gibi oldu çünkü), yarın yıkayacağım ama video çekemeyeceğim, havalar ısınınca rahat rahat çekerim. Yarınki deneyimlerimi tekrar aktarırım.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun öncelikle, bu yaz biz de bir makine düşünüyoruz. K2 plastik pompalı olduğu için çabuk bozuluyor falan demişlerdi ama 5 yıl garantisi varmış sıkıntı çıkmaz heralde. Damacanadan su çekerken makineyi ilk kullanımlarda çalıştırmadan boş tetiğe bi kaç sn. basıp havasını almadıysanız düzensizlik olmuş olabilir. Köpük hortumuna da belli bir miktar şampuanı "suyla karıştırıp" makineye bağlıyorlar bildiğim kadarıyla, yoksa ona şampuan dayanmaz :') Markası Karcher olmayan ama K2 ile uyumlu bir de Foam Lance alırsanız piyasada çok iyi köpük yapan ürünler varmış, denenebilir. Tekrar hayırlı olsun..

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Aliexpress ten " mjjc store " adlı satıcıdan makinaniza uygun foam lanceyi alabilirsiniz . Google yazarsanız incelemeleri vardır .
18$ gibi bir fiyatı olması lazım .
Birde ön yıkama şampuanı alırsanız (Valet Pro Advanced Snow foam olabilir) işiniz dahada kolaylaşır . Araç fazla kirli olmadığı zaman belki kova ve Wash mitt ile yikamaniza bile gerek kalmayabilir .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Damacananın içine hortumu salınca içeri hava girdiğinden düzensizlik olumştur bizde 15 senelik kaercher var hala çalışıyo sağlam mal güle güle kulanın

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@abidinkofficial elbette ic aksamlari daha kalitesizdir, ayni paraya bosch un cin uretimi dandik yikama makineside vardi, en azindan bu makine alman uretimi, kullanirken cok saglam hissettiriyor, gidip makineyle oto yikamacilik yapmadiginiz surece uzun yillar sikintisiz kullanilacagini dusunuyorum, dediginiz gibi kitapciginda da yaziyor, havasini almak gerekiyormus, neyse eve in-cik 19 litrelik damacanayi doldur tasi cok zor oluyodu, hortum olayi cok iyi oldu. Ayrica foam aparatina ne para vermek ne sampuanina para vermek istemiyorum, gideri cok fazla oluyor, evde 3 tane araba var, ortalama tanesini 30 liradan yikattigimi dusunursek kârım buyuk. Bide hic biri benim arabama ugrastigim kadar ugrasmiyor. Sampuan isine gelirsek, konsantrasyonu dedigin gibi suyla karistirip ayarladim, bu seferde cok sulu oldu, ogrenecegim insallah :) @kenblock hocam foam moam masrafli is, hic girmeyi dusunmuyorum :) @mustafa.e hazirsan basliyorum :)

Eveeet, bugun kurdum duzenegi, biraz meşakkatli sistemi indir kaldir kur falan, evimin 2 cephesi 1. Kat, tek cephesi giris kati, sansima acik otoparkimiz giris kat cephesinde, neyse annemle babamin odasindan elektrik ve su hortumunu cikartiyorum, asagi inip sistemi kuruyorum, sonra basliyorum yikamaya. Arabayi abartmiyorum 4-5 aydir hic yikamamistim, camur artik kaliplasmisti, tornado ucu en cok camurluklardakk davlumbaz temizliginde ulasamadigim yerler konusunda epey ise yaradi, neyse on islatmayi yaptim, daha sonra kopuk-su karisimini hazirlayip arabayi kopukledim, wash mitt ile giristim sonrada(o kafar 50 lira verdim meguiars in wash mitt ine, foam kullanirsam hep yazik olur :( ) neyse yikadim arabayi yatay basincli uc ile, kuruladim mis gibi oldu. Makine hakkinda dusuncem, basinc gayet yeterli, sadece suyu fiskirttigi alan biraz dar gibi. Kopuk konsantrasyonunu ayarlamak zor. Makine 20 dk da siser demisti bauhastaki gorevli, sisme gibi bir durum olmadi. Hafta sonu arkadasla yikama yaparken sizler icin guzel bir video cekmeyi dusunuyorum.

Son düzenleme:

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
@abidinkofficial elbette ic aksamlari daha kalitesizdir, ayni paraya bosch un cin uretimi dandik yikama makineside vardi, en azindan bu makine alman uretimi, kullanirken cok saglam hissettiriyor, gidip makineyle oto yikamacilik yapmadiginiz surece uzun yillar sikintisiz kullanilacagini dusunuyorum, dediginiz gibi kitapciginda da yaziyor, havasini almak gerekiyormus, neyse eve in-cik 19 litrelik damacanayi doldur tasi cok zor oluyodu, hortum olayi cok iyi oldu. Ayrica foam aparatina ne para vermek ne sampuanina para vermek istemiyorum, gideri cok fazla oluyor, evde 3 tane araba var, ortalama tanesini 30 liradan yikattigimi dusunursek kârım buyuk. Bide hic biri benim arabama ugrastigim kadar ugrasmiyor. Sampuan isine gelirsek, konsantrasyonu dedigin gibi suyla karistirip ayarladim, bu seferde cok sulu oldu, ogrenecegim insallah :) @kenblock hocam foam moam masrafli is, hic girmeyi dusunmuyorum :) @mustafa.e hazirsan basliyorum :)

Eveeet, bugun kurdum duzenegi, biraz meşakkatli sistemi indir kaldir kur falan, evimin 2 cephesi 1. Kat, tek cephesi giris kati, sansima acik otoparkimiz giris kat cephesinde, neyse annemle babamin odasindan elektrik ve su hortumunu cikartiyorum, asagi inip sistemi kuruyorum, sonra basliyorum yikamaya. Arabayi abartmiyorum 4-5 aydir hic yikamamistim, camur artik kaliplasmisti, tornado ucu en cok camurluklardakk davlumbaz temizliginde ulasamadigim yerler konusunda epey ise yaradi, neyse on islatmayi yaptim, daha sonra kopuk-su karisimini hazirlayip arabayi kopukledim, wash mitt ile giristim sonrada(o kafar 50 lira verdim meguiars in wash mitt ine, foam kullanirsam hep yazik olur :( ) neyse yikadim arabayi yatay basincli uc ile, kuruladim mis gibi oldu. Makine hakkinda dusuncem, basinc gayet yeterli, sadece suyu fiskirttigi alan biraz dar gibi. Kopuk konsantrasyonunu ayarlamak zor. Makine 20 dk da siser demisti bauhastaki gorevli, sisme gibi bir durum olmadi. Hafta sonu arkadasla yikama yaparken sizler icin guzel bir video cekmeyi dusunuyorum.
Hocam faydalı bir yazı olmuş. Bu ürünün k2 den farkı tam olarak nedir acaba?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Hocam faydalı bir yazı olmuş. Bu ürünün k2 den farkı tam olarak nedir acaba?
Su an K2 Basic, K2 Compact, K2, K2 premium modelleri var, tabi k3-k4-k5 diye gidiyor. Neyse,butun k2 makinelerin temeli ayni, basit farkliliklar var. Basic ve compact hemen hemen ayni, sadece kucuk tasima tutacagi cikiyor, compact modelinde ekstra olarak tornado su puskurtme ucu cikiyor. K2 de tekerlek ve uzun tasima tutacagi var. Premium'da ise tekerlek, uzun tutacak ve sampuani koymaniz makinenin icinde(dikkatinizi cekerim tabancada degil) hazne var, bide basinc ayarli uc var. Bilmedigim aparat farkliliklari olabilir. Butun modellerde ek olarak car kit satin alabiliyorsunuz, daha onceden belirttigim gibi almaya ihtiyac yok. K3-K4 gibi modellere gectiginiz zaman kutu icerigi zenginlesiyor, makinenin gucu artiyor, dolayisi ile daha uzun calisma saati oluyor, suyun puskurtme gucu artiyor ve cihazin genel kalitesi artiyor. Karcher'in sitesinden detayli olarak inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Su an K2 Basic, K2 Compact, K2, K2 premium modelleri var, tabi k3-k4-k5 diye gidiyor. Neyse,butun k2 makinelerin temeli ayni, basit farkliliklar var. Basic ve compact hemen hemen ayni, sadece kucuk tasima tutacagi cikiyor, compact modelinde ekstra olarak tornado su puskurtme ucu cikiyor. K2 de tekerlek ve uzun tasima tutacagi var. Premium'da ise tekerlek, uzun tutacak ve sampuani koymaniz makinenin icinde(dikkatinizi cekerim tabancada degil) hazne var. Butun modellerde ek olarak car kit satin alabiliyorsunuz, daha onceden belirttigim gibi almaya ihtiyac yok. K3-K4 gibi modellere gectiginiz zaman kutu icerigi zenginlesiyor, makinenin gucu artiyor, dolayisi ile daha uzun calisma saati oluyor, suyun puskurtme gucu artiyor ve cihazin genel kalitesi artiyor. Karcher'in sitesinden detayli olarak inceleyebilirsiniz.
Teşekkürler abi

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
@Ozgur Gunes Uzun zaman yıkanmamış ve kirin kabuk bağladığı arabaları yıkarken ilk önce köpükle yıkayıp sonra mittle yıkamakta fayda var aslında. Çünkü her ne kadar kalileti olsa da çok kirli olduğunda arabaya zarar verebiliyor mittin arasında kalanlar. Köpüklü yıkamakla elle yıkamak aynı şey değil yani, iki farklı adım aslında. Böyle fırsat varken ilerleyen zamanlarda aparatları tamamlamakta yarar var bana kalırsa.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@fksarall 2 adet kova ile yıkadığım için sıkıntı olmuyor, köpüklü yıkamanın gideri çok fazla. Şimdi elimdeki dandik Sonax turuncu şampuan bitti. 59 liraya Meguiars'ın şampuanını aldım. Onu savurmak istemem. Dediğim gibi 3 araba var, köpüklü yıkamanın maliyeti çok fazla olur.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar makine bozuldu, toplasanız 20 kere anca kullanmışımdır, bütün bakım detaylarına uyarak kullanmama rağmen durum bu, Almanmış zartmış zurtmuş yalan, gitti makine, bakalım garantiden çözülecek mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım