Kar Beyazı Ford Courier 1.5 TDCI 95HP Titanium

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar bir hafta önce lastiklerin havasını kontrol ettirmiştim. Önler 32, arkalar 29 psi.

Bugün arabaya bindiğimde lastik basınç uyarısı verdi. Garajın soğuk olması sebebiyle lastik basıncı düşmüş olabilir. Buraya kadar normal. İşin ilginç tarafı lastik basıncını sıfırlamak istediğimde hata veriyor. Sizce sensör neden sıfırlanmıyor olabilir? @Cenk

Ekli dosyayı görüntüle 20968

Ekli dosyayı görüntüle 20969
ESP'yi aç kapa yapmayı deneyin (olduğu kadarını). Ufaktan kafası karışmışsa öyle düzelir belki. Olmazsa kontak kapalıyken esp'nin sigortasını söküp takın. Yine olmuyorsa en kısa zamanda Ford Yetkili Servisi'ne başvurun :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,206
45,798
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar bir hafta önce lastiklerin havasını kontrol ettirmiştim. Önler 32, arkalar 29 psi.

Bugün arabaya bindiğimde lastik basınç uyarısı verdi. Garajın soğuk olması sebebiyle lastik basıncı düşmüş olabilir. Buraya kadar normal. İşin ilginç tarafı lastik basıncını sıfırlamak istediğimde hata veriyor. Sizce sensör neden sıfırlanmıyor olabilir? @Cenk

Ekli dosyayı görüntüle 20968

Ekli dosyayı görüntüle 20969
Bu arada unutmadan; tüm elektronik sistemleri resetler ama akü kutup başını söküp bir 4-5 dakika bekleyip tekrar takarsan arızalı değilse düzelme ihtimali olabilir.

qzerty

Takipçi
17 Haz 2020
3
1
20
40
Gaziantep
Marka
Ford
Merhaba yaklaşık bir yıl önce 2015 model 1.6
95hp courier aldım. Yağ değişim zamanı geldi daha önce fmy kullanılmış. Kaç litre yağ almam gerek acaba İnternetteki satıcı 4lt dedi tamirci de 5lt dedi. Hangi marka yağ alsam daha iyi olur.

Teşekkürler

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Merhaba yaklaşık bir yıl önce 2015 model 1.6
95hp courier aldım. Yağ değişim zamanı geldi daha önce fmy kullanılmış. Kaç litre yağ almam gerek acaba İnternetteki satıcı 4lt dedi tamirci de 5lt dedi. Hangi marka yağ alsam daha iyi olur.

Teşekkürler
Biz almadan önce bakımı yapılmıştı aracın. Kaç litre yağ aldığını tam olarak bilmiyorum. Ama bizim mk3.5 Focus 1.6 tdci 95 hp aracımız tam olarak 4 litre yağ alıyordu. Muhtemelen Courier da 4 litre yağ alacaktır.

Ford’un sitesinde 1.6 tdci duratorq motorun 3.8 litre yağ aldığı yazıyor. Bu bilgiye göre 4 litre yeterli olacaktır diyebiliriz.
3068669D-7C56-4BD9-A583-5B5D1A42DD23.jpeg
Fotoğraf şu linkteki 309. sayfadan alınmıştır. Kendiniz de inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

qzerty

Takipçi
17 Haz 2020
3
1
20
40
Gaziantep
Marka
Ford
Biz almadan önce bakımı yapılmıştı aracın. Kaç litre yağ aldığını tam olarak bilmiyorum. Ama bizim mk3.5 Focus 1.6 tdci 95 hp aracımız tam olarak 4 litre yağ alıyordu. Muhtemelen Courier da 4 litre yağ alacaktır.

Ford’un sitesinde 1.6 tdci duratorq motorun 3.8 litre yağ aldığı yazıyor. Bu bilgiye göre 4 litre yeterli olacaktır diyebiliriz.
Ekli dosyayı görüntüle 27077
Fotoğraf şu linkteki 309. sayfadan alınmıştır. Kendiniz de inceleyebilirsiniz.
Yani bir şeyi çok araştırınca olaylar karışıyor. Bende benzer şekilde sitesine ve kullanma kılavuzuna baktım. Yağ marka konusunu çok araştırdım. Sonuçta hiç düşünmediğim bir marka yağ aldım. Ve usta 5 lt koydu. Özellikle tekrar tekrar kontrol ettirdim yağ seviyesini ama bu seviyede olmalı dedi. Velhasıl 5lt yag koyduk Allah kaza bela vermesin. Tüm arkadaşlara.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım