kar ve buzda en kullanışlı yardımcılar (kar paleti vs kar çorabı)

sizce hangisi daha kullanışlı?

• kar çorabı

Kullanılan: 2 9.5%
  • kar paleti

Kullanılan: 8 38.1%
  • takmatik zincir

Kullanılan: 9 42.9%
  • takmatik zincir

Kullanılan: 6 28.6%
  • takmatik zincir

Kullanılan: 3 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    21

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
herkese merhaba,bu yıl ilk defa önden çeker bir suv ile ağır kış geçireceğiz.önceden kışın kullandığımız 4wd aracımız olduğu için sorun yaşamıyorduk, ama bu yıl önden çeker bir suv ile kış geçireceğiz,4wd nin bile zorlandığı yerlerden fwd nin hiç şansı olacağını düşünmüyorum. daha önceden hiç zincir vb. şeyleri kullanmadık ve kullanıcı tavsiyelerine ihtiyacım var.
uzun bir araştırmadan sonra 2 ürün arasında kaldım;
1-kar çorabı
2-kar paleti
ikiside çok pratik takma-sökme süreleri az diyorlar ama benim merak ettiğim kar çorabının çalışma prensibi,paletinkini biliyorum.
şöyle bir teorim var, palette çiviler olduğu için buzda sorunsuz ilerleyecektir ama karı tutmak için herhangi bir yüzeyi yok,
çorapta ise kar ile maksimum tutuş var ama malzemesi kumaş olduğu ve çivisi olmadığı için buzda işe yaramayacağını düşünüyorum.
fikireriniz nedir? sizce hangisini almalıyım?
https://www.hepsiburada.com/matte-kar-corabi-small-size-58-p-HBV000001WCMS
https://www.hepsiburada.com/mefatec...-4x4-lastik-zincir-seti-large-p-HBV0000026PRB

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Matte markasını övüyorlardı yanılmıyorsam , ama en iyisi iyi bir kış lastiği almak :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Falken as210 4 mevsim lastikle isparta kışı geciricem bende. Hem de 90 model bir taunusla (arkadan itis)
Böyle ucuz ve kolay sök tak itemlere ihtiyacım olacak diye düşünüyorum. Konuyu yakın takibe alıyorum

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Arkadaşlar ben de yeni bir konu açıp kirlilik yaratmak istemedim. Arabamın üzerindeki lastik MİCHELİN 195/50 R 15 82VPİLOT SPORT 3 GRNX yazıyor faturada. Lastikler hakkında hiçbir bilgim yok. Kışa uygun mudur bu ?

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
dün gece scriba tv nin bu videosuna rastladım, tanesi 2 liraya satılan zımbırtılara hiç güvenmemek lazım
Falken as210 4 mevsim lastikle isparta kışı geciricem bende. Hem de 90 model bir taunusla (arkadan itis)
Böyle ucuz ve kolay sök tak itemlere ihtiyacım olacak diye düşünüyorum. Konuyu yakın takibe alıyorum

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Arkadaşlar ben de yeni bir konu açıp kirlilik yaratmak istemedim. Arabamın üzerindeki lastik MİCHELİN 195/50 R 15 82VPİLOT SPORT 3 GRNX yazıyor faturada. Lastikler hakkında hiçbir bilgim yok. Kışa uygun mudur bu ?
benim bildiğim yaz lastiği ama, diş yapısına ve yanağındaki sembollere bakarak anlayabilirsiniz bunu.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
d.JPG

pajero candır :)

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
M+S yazması lazım lastiğin üzerinde. Veya 3 peak mountain snowflake denilen ibarenin olması lazım.

Ekli dosyalar

• Screen Shot 2018-11-18 at 11.47.47.png
    Screen Shot 2018-11-18 at 11.47.47.png
    242.5 KB · Görüntüleme: 106

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Paleti bilmiyorum ama çorap kullanıcılarının pek memnun olmadığını okumuştum. Uzun ömürlü de değillermiş (bir kullanım sonunda bile çöp olanlarını duymuştum). Kış lastiğinin yetersiz geldiği bir yerde devamlı olarak kullanılıyorsa çivili lastik kullanmak en iyisi. Normalde çivili lastik fazlaysa, arada gerekliyse de aklıma zincir geliyor ama denildiği gibi dikkatsiz kullanımda zararı olabiliyor. Palet denemeye değer gibi duruyor, ömrü hakkında şüphelerim var ama kendi şartlarınızda (yol, kullanım vs.) denemeden bilemezsiniz.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Şimdi ben bu ürünlerden hiç kullanmadım. Fakat kullanan arkadaşlarım oldu. Tecrubeleri detaylı olarak aktarayım.

Çorap dediğiniz şeyi sürekli takıp çıkartmak zorundasınız. Neden? Reklamlarında çorabı taktıktan sonra aracın kaymadan yol aldığı görülüyor, doğru. Fakat yol şartlarından dolayı yırtılıp lastik üstünden kendini atabiliyor. En kalitelisini aldınız diyelim, bu seferde işiniz bittiğinde hemen çıkartmak zorundasınız çünkü eğer o çorap eksi dereceleri görürse zaten ıslandığı için yüzeyi donuyor ve bu durum olduğunuz yerde patinaj çekmenize sebep oluyor.

İkincisi paletler. Paletler malumunuz jant göbeğine bijonların olduğu bölgeye aparatının takılmasıyla çalışan bir sistem. Çukurlara girildiğinde palet kırılabiliyor ya da sağlam bir ürün ise jantın göbeğinin çizilmesine ve bijonların olduğu bölgenin çizilmesine sebep oluyor.

Dolayısıyla en idealleri kış lastiği üzerine zincir takmak, daha fazla bütçe varsa kar lastiği almak, daha da fazla bütçe varsa çivili kar lastiklerini kullanmak. Hava ve yol koşulları daha kötüyse otomobilinizi kullanmamak en iyi çözümdür.

Özetle ben önermiyorum bunların dışındaki ürünleri.

Kaldı ki 205 55 19 diye bir ebatı ilk kez duyuyorum. Eğer yanlış yazdıysanız (205 55 16 ise) Atlı veya ŞDL markasının ürünleri sağlamdır, tavsiye ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım