KaraKedi | BMW 118i F20 LCI One Edition

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Herkese merhabalar,

Mini'yi sattıktan sonra, o dönem fiyatların uzaya çıktığı, aksiyonun bol olduğu ve arabanın bulunamadığı dönemde, arabasız ve TL'de kalmamak adına, bir abimden Peugeot 2008 almıştım. Aracı o kadar benimseyememiştim ki zaten, burada konusunu da açmamıştım. 1.2 PureTech Active EAT8'e sahip araç, active pakette standart donanımı ile fena olmasa da, dolu arabanın keyfi yoktu. Standart bir araba dahi alacak olsam, sürüş hissiyatı ve zevki benim için araç tercihinde hep önde oldu. Bu sebeple yıllarda Ford kullandık ailece. Evet diğerleri kadar süslü, donanımlı değildi ama sürücüsünü mutlu ediyordu. 2008 konforlu ve yüksek oluşu ile ayrı bir keyfe sahip olsa da bana hitap etmedi.

Kendisi ile yaklaşık 3 ay birlikte kaldıktan sonra, hep aklımda olan, F20'lere bakmaya başlamıştım ki, bu karakediyi gördüm. Aracımı ilana koydum, bu süreçte araç sahibi ile hep görüştük. Piyasanın durgun olması sebebiyle, en ucuz ilan olmasına rağmen benim de aracım satılmadı, o da alıcı bulamadı. Yurtdışına gideceği için süremiz de kısıtlıydı. Gitmesi için son hazırlıkları yapacağı son günün bir gün öncesi benim aracım satıldı, ertesi gün gidip bu aracı aldım.

Aracın detayları :
2015 Model
BMW 118i One Edition F20 LCI (Makyajlı)
N13B16 - 4 Silindirli Motorlardan. 2015 in Ağustos'u sonrası BMW'nin B38 3 silindirli motorları çıkıyor, onlar daha kırılgan ve kronikleri olan araçlar.
Recaro - Baldır Destekli ve Yan Destek Şişirmeli Deri Koltuklar
One Edition'lar genelde deri koltuklu ama recaro olanlar nadir.
One Edition pakette arka camlar karartmalı, 17" fotoğraftaki jantlar geliyor.
53.500 km'de aldım. 54.000 oldu.
Aracın önceki sahibi ön diskleri ATE Spor Diskler ile değiştirip, tüm balataları Ate tercih etmiş.
5 seneden fazla kendisinde olduğu için, bakımları, bujileri zamanında orjinal parçalarla değişmiş. Titiz ve bilinçli biriydi.

Araçta detaycıyı da mutlu edecek uygulamalar var. Araca Maltepe Detail.ist'de uygulama yapılmış.
  • GTechniq Crystal Serum Black
  • Exo4
  • Camlarda GTechniq G5
  • Koltuklarda Leather Star uygulanmış.

Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-46-41 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-16 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-17 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-18-1 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-18-2 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-18-3 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-18-4 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-18

Bu görseller aracı aldığım ilk günden.

Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-19 Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-39

Aracın arka camları orjinal karartmalıydı. Ön 2 yan camı aynı tonda olacak şekilde, %25 görünürlüğe sahip, WinPlus CR Seramik Seri cam filmi
Aracın siyah olması sebebiyle olabildiğinde ısıyı da kesebilmek adına, ön cama ise %70 XPEL Prime XR Blue mavi renkte film yaptık. Bu filmin özelliği içeriden neredeyse sıfır film etkisi, dışarıdan tatlı bir mavilik ve %88 net ısı reddi vaad etmesi. Ömür boyu da garantisi mevcut. Çekmeköy'deki Winplus merkezinde uyguladık. XPel'in de TR distribütörü kendileri.

Whats-App-Image-2022-04-04-at-09-47-41-5

Normalde halı paspas severim ancak, bu kauçuk paspasların şeklini de çok sevdiğim, ve temizliği de kolay olması adına, orjinal kauçuk paspas setini letgo'dan birinden bularak aldım. Hiç kullanılmamış, paketi içerisindeydi.

Bu da temiz bir final fotoğrafı olsun :)

1650033700407.png

Araçta tek gözüme batan kötü app plakalardı, yıpranma da vardı. Yeni standart APP plaka bastırıp, borusan plakalık ile taçlandırdık. Müsait zamanda yine fotoğraf çekip atarım.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Bu küçük spor araba buralarda sokakların tozunu attırıyor :p
Arabanın senin gibi bilinçli kullanıcıya gitmesine çok sevindim, zira PS4 lastikler, ate frenler, baldır destekli recarolar ve neredeyse sıfır kondisyonu ile alakasız birine gitseydi yazık olacaktı bu noktada Allah gönlüne göre verdi diyebilirim. Burdan da hayırlı olsun demiş olayım.

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Hayırlı olsun ,arkadan cekisli son güzel 1 lerden,mahsuru yok ise fiyatını sorabilir miyim km çok düşükmus ayrıca

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Hayırlı olsun, güzel kombinasyon, nefis kondisyon hayran kaldım. Maaşallah diyelim.
Tek dezavantajı iç hacim, onda da biraz cüretkar olsa her eve lazım. Sürüş zevki, mükemmele yakın şanzımanı ve 170hp lik torku yerinde motoru. 🙏🙏

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,075
4,070
26
Hayırlı olsun güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesin. Merak ettiğim bir konu var, ön cama çektiğiniz film, yağmur sensörünün çalışmasına olumsuz yönde etki ediyor mu?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,664
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ya gelip gidip konuya bakıyorum :D Ne yazacağımı bulamadım hayırlı uğurlu olsun :)

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
414
999
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Muazzam duruyor gerçekten. Benimde şöyle bir hikayem oldu;

Alfa Romeo'mu sattıktan sonra, Peugeot 2008 için kapora verdim. O ara aracımı satamadim ve 2008 alamadım. Tam arabamı sattığım esnada yine merkez bankası başkanının gece yarısı operasyonuyla 'görevden afffinin istendiği' fantastik bir döneme denk geldi. Döviz fırladı, vergi dilimi değişti Peugeot alamadım.

Temiz bir Qashqai bulup aldım. Araç iyiydi aslında ama işte özellikle Alfa maceraları sonrası eksik kaldı. Dedim neden Qq biniyorum, satayım 1 serisi alayım. Aracımı çok hızlı sattım ama 3 günde 3 tane tertemiz 1 serisi kaçırdım. Sonra yok o 3 silindir motor sorunlu yok bu böyle derken, arabanın hangisinin sorunsuz olduğunu öğrenene kadar hem daha eski, hem daha yüksek km bir araca geçme fikri kafamı kurcalarken saçma bir şekilde ilgim olan Kia Sportage'i çok düşük km, tertemiz ve uygun fiyata bulunca ( yine Euro'nun koşa koşa 20ye dayandığı, haftada 10 bin - 15 bin fiyat arttığı dönemdi ) gittim Sportage aldım. Hâlâ dönüp bakarım 1 serisi görünce

Işte nispeten model yılı eski premium olan aracın değer kaybı maalesef gözümü korkutmadı değil.

Velhasıl kelam belki ilerde 2 gran coupe veya 3 serisi veya X1 ile BMW macerasını yaşarım diyerek konunuzu baltamayi sonlandırayım.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bu küçük spor araba buralarda sokakların tozunu attırıyor :p
Arabanın senin gibi bilinçli kullanıcıya gitmesine çok sevindim, zira PS4 lastikler, ate frenler, baldır destekli recarolar ve neredeyse sıfır kondisyonu ile alakasız birine gitseydi yazık olacaktı bu noktada Allah gönlüne göre verdi diyebilirim. Burdan da hayırlı olsun demiş olayım.

Aracın daha görüşmelerini yaparken defalarca üstüne beraber konuştuk, sabahın köründe de beraber almaya gittik, bu süreçteki desteğin için ayrıca teşekkür ederim bimmer dostum :) Makinayı ben alamasam üzülürdüm, ama gidip bi de kurumsal 2.elcilere düşse ayrı üzülürdüm. Şükür bize nasip oldu :)

Hayırlı olsun ,arkadan cekisli son güzel 1 lerden,mahsuru yok ise fiyatını sorabilir miyim km çok düşükmus ayrıca

Teşekkür ederim, hem son HB RWD, hem de son 4 silindirli motor olması güzel oldu. her ne kadar bunun da ufak tefek kronikleri olsa da artık çözüldü, km düşük olması da ayrı avantaj oldu. fiyat biraz özel rakam oldu o sebeple vermem çok referans olmaz ancak 470-480 bantlarındaydı benim aldığım sırada gerçek satış rakamları.
Hayırlı olsun. Jant, lastik, ve frenler çok doğru tercihler olmuş. Ben de Ate kullanıyorum, hayat kurtarır diyebilirim.
Çok teşekkürler, ate'nin diskleri ile birlikte balataları da ate. ancak bittiğinde seramikli serisi de var onları düşünüyorum. ne kadar gerçek seramiktir bilmiyorum ama daha az tozuduğu, ömrünün daha iyi olduğunu duydum.
Hayırlısı olsun, çok güzel araba. Benimde aklımda bu kasanın manuel vitesli 116d olanı var bakalım nasip artık :)

Çok teşekkürler, manuel olması güzel, üstündeki ünite de potansiyelli, bi stage 1 ile keyifli olur :D
Hayırlı olsun, güzel kombinasyon, nefis kondisyon hayran kaldım. Maaşallah diyelim.
Tek dezavantajı iç hacim, onda da biraz cüretkar olsa her eve lazım. Sürüş zevki, mükemmele yakın şanzımanı ve 170hp lik torku yerinde motoru. 🙏🙏
Çok teşekkür ederim :) bagaj oldukça tatmin edici bu segmentte, ancak arka yaşam alanı dar. şu an için hacim arayışımız yok diye dert etmedik :) babamda e90 da var o da ne yazık ki emsal sınıfa göre yine dar maalesef.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesin. Merak ettiğim bir konu var, ön cama çektiğiniz film, yağmur sensörünün çalışmasına olumsuz yönde etki ediyor mu?

çok teşekkür ederim, amin cümlemize inşallah. film içeriden çekildi @DuzboruDownpipe 'ın dediği gibi. sensörün önüne vs hiç bir şey gelmiyor.
Ya gelip gidip konuya bakıyorum :D Ne yazacağımı bulamadım hayırlı uğurlu olsun :)

Çok teşekkür ederim. Maşallah'ı alırım :)

Makineyi ilk canlı görenlerdenim,hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyifli kullanımların olsun :)

Çok sağol dostum, daha güzelleri senin olsun :)
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Muazzam duruyor gerçekten. Benimde şöyle bir hikayem oldu;

Alfa Romeo'mu sattıktan sonra, Peugeot 2008 için kapora verdim. O ara aracımı satamadim ve 2008 alamadım. Tam arabamı sattığım esnada yine merkez bankası başkanının gece yarısı operasyonuyla 'görevden afffinin istendiği' fantastik bir döneme denk geldi. Döviz fırladı, vergi dilimi değişti Peugeot alamadım.

Temiz bir Qashqai bulup aldım. Araç iyiydi aslında ama işte özellikle Alfa maceraları sonrası eksik kaldı. Dedim neden Qq biniyorum, satayım 1 serisi alayım. Aracımı çok hızlı sattım ama 3 günde 3 tane tertemiz 1 serisi kaçırdım. Sonra yok o 3 silindir motor sorunlu yok bu böyle derken, arabanın hangisinin sorunsuz olduğunu öğrenene kadar hem daha eski, hem daha yüksek km bir araca geçme fikri kafamı kurcalarken saçma bir şekilde ilgim olan Kia Sportage'i çok düşük km, tertemiz ve uygun fiyata bulunca ( yine Euro'nun koşa koşa 20ye dayandığı, haftada 10 bin - 15 bin fiyat arttığı dönemdi ) gittim Sportage aldım. Hâlâ dönüp bakarım 1 serisi görünce

Işte nispeten model yılı eski premium olan aracın değer kaybı maalesef gözümü korkutmadı değil.

Velhasıl kelam belki ilerde 2 gran coupe veya 3 serisi veya X1 ile BMW macerasını yaşarım diyerek konunuzu baltamayi sonlandırayım.

Çok teşekkür ederim. Benim de mantığım hep 2021 verilip 2015 alınır mı, yaş büyütülür mü soruları ile çok kurcalandı ama aklımda kalacağına otoparkta kalsın dedim :) çünkü işim gereği zaten sadece haftasonu kullanıyorum, haftaiçi şirket aracı var. km düşük, hiç oynanmamış araçtı. bu sebeple böylesi denk gelince almak için tüm şartları zorladım.

inşallah gönlünüzdeki gibi bir araca sahip olursunuz siz de, petrolhead olunca suvcuklar bi yere kadar kullanılıyor, o sürüş zevki olmayınca avuç kaşınıyor :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
herkese iyi dilekler için teşekkür ederim.

Aracı teyzeme satmış oldum aciliyetim olan meblağ karşılığında, ama satışa devam :) aciliyeti kalmadığı için fiyatı tekrar olan seviyesine çektim. değerini bilecek birine gider umarım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım