Kararsızım......Yardım.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurBOZKURT

Asfalt Kurutucu
14
2. el almamaya yemin ettim. Az kazıklanmadım. Mazda 3 sıfırı boş olanı 75 gibi alsam mı? Evliyim çocuk yok henüz :) . Fikri olan ya da başka öneri de bulunacak olan var mı? Şu an YETİ 2011 kullanıyorum. 90 binde. Memnunum hatta sıfırını alayım tekrar dedim Skoda YETİ yi 2017 aralığında getirecekmiş. Bekleyemem o kadar. Bunu verip Mazda3 Dizel otomatik PowerSense donanım 116 bin alayım diyiyorum. Ne dersiniz.

Mazda 3'e belki @pulusoglu kadar değilse de ben de biraz hakimim. Benzinli PowerSense versiyonunu farklı şehirlerin yollarında uzun uzun kullandım. Otomatik şanzıman geçiş hızı bakımından kesinlikle zevksiz değil, tork konvertörlüler arasında en iyilerden biri diyebilirim. Markanın söylediğine göre ilk 3vites yavaş geçiyor, diğer vitesler daha hızlı geçiyor. Ben de kullanırken bunu hissettim. Sebep olarak şehir içinde konfor, yüksek hızda da performans ve verim amaçladıkları içinmiş. Direksiyon arkası kulakçıklar kesinlikle gecikme yaşatmıyor. Şanzıman devir kesiciye girmenize izin veriyor. Tüm bunlar artıları. Bana göre şanzımanın tek eksiği, aktarma sırasında motorun gücünden çok fazla çalması. Düz vitesi bariz daha seri ve ekonomik. Buna rağmen arabanın gidişi standart 1.6 atmosferik benzinli rakipleriyle aynı. Hantallık hissettirmiyor. Düz vitesi İstanbul içerisinde 6,5 civarı yakarken otm. şanzıman 7,5 civarı yakıyor. Bu da B sınıfı 1.4 atmosferik değerlerine yakın :) O yüzden 12.000 TL civarındaki dizel fiyat farkını vermenize gerek olmadığını düşünüyorum.
Donanım olarak da Mazda gibi arabayı alırken En azından Reflex donanımına çıkmanızı öneririm. O kadar kaliteli arabayı şirket aracı donanımıyla alırsanız yazık edersiniz :) Bütçe elverirse tabii ki Bose müzik sistemli, head-up display'li Power ve ek sürüş destek sensörlerine sahip PowerSense donanımı çok iyi.
Aracın geri kalanı hakkında genel bilgiye sahip olduğunuzu varsaydığımdan diğer yönlerinden bahsetme gereği duymadım.
Teşekkürler. Bu öneriler çok yararlı oldu. Kar yağdı diye test sürüşüm yarına ertelendi. Yarın bu noktaları not alıp her birini deneyip buradan yazacağım. EYVALLAH.

Mazda 3 çok güzel araba ama her ne kadar donanım ve kalitesi iyi olsa da fiyatının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Audi A3 vs bakabilirsin hem ikinci el piyasası daha canlı.
Hocam zaten mazda alan ikinci eline bakmaz. Subaru ve volvo gibidir. Bu donanima fiyati makul bence. Ustune her kose basinda boyle bir tasarim gormemek de en buyuk arti.

Hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip olur inşallah. 2015 aralıkta power sense mazda 3 almıştık şuan 20 bin kilometrede aracımız genelde ortalama 7-7,5lt ile gezersiniz kullanması ayrı park halindeyken izlemek ayrı zevk veriyor insana pişman olucağınızı hiç düşünmüyorum.

Hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip olur inşallah. 2015 aralıkta power sense mazda 3 almıştık şuan 20 bin kilometrede aracımız genelde ortalama 7-7,5lt ile gezersiniz kullanması ayrı park halindeyken izlemek ayrı zevk veriyor insana pişman olucağınızı hiç düşünmüyorum.
Hangi şehirde yaşıyorsunuz İstanbul'sa çok iyi tüketim

Hangi şehirde yaşıyorsunuz İstanbul'sa çok iyi tüketim
İzmitte yaşıyorum. Yazın tatile giderken 4 kişi full eşya ile 3-4 saat istanbulda trafikte dur kalk yaptık, sınırda beklerken yaklaşık 3 saat rölantide klima açık bekledik, genellikle 130 kmnin altına hiç düşmeden 160-180 yapa yapa kullanım ve 900 km yolun son 100 km si dağ yollarında 80-90 kullanım sonucunda 7,3lt/100km ortalama değeri yakalamıştık. Bence gayet makul tüketimi aracın istanbuldada 8 lt ile gezilebileceğini düşünüyorum.

İzmitte yaşıyorum. Yazın tatile giderken 4 kişi full eşya ile 3-4 saat istanbulda trafikte dur kalk yaptık, sınırda beklerken yaklaşık 3 saat rölantide klima açık bekledik, genellikle 130 kmnin altına hiç düşmeden 160-180 yapa yapa kullanım ve 900 km yolun son 100 km si dağ yollarında 80-90 kullanım sonucunda 7,3lt/100km ortalama değeri yakalamıştık. Bence gayet makul tüketimi aracın istanbuldada 8 lt ile gezilebileceğini düşünüyorum.
Bir tanıdığımız Kocaeli'de manuel vites Reflex ile 5.8 - 6 civarı tüketimle geziyormuş. İmrendim. :)

Bir tanıdığımız Kocaeli'de manuel vites Reflex ile 5.8 - 6 civarı tüketimle geziyormuş. İmrendim. :)
Bu yaz benzin göstergesinde hiç bir çizgi yanmazken, range göstermezken kandıra sapağından 40-50 liralık benzin alıp kırkpınar'a gidip dibektaşa çıkıp kaptana dönüp ertesi sabah yarımcaya gitmiştim. Kilometreyi sıfırlamadığım için tam km bilmiyorum ama 140-150 km yapmışımdır aşşağı yukarı tüketimi gayet makul aracın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...