Kasko Motor veya Şanzimani Karşilarmi?

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26
Herkese merhaba , bazi ilanlarda goruyoruz hasar kaydi var değişen yok gibi gibi...

Aklima takilan bir soru var bende 2006 araç alsam araca kasko yaptirsam diyelim 2-3 ay sonra otomatik şanziman bozulsa bunu kasko karşilarmi? ben karşilamaz diye biliyorum ama bu ilanlar nasil oluyor 4000tl tramer var ama değişen yok bilgisi olan varmi?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,852
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bildiğim kadarıyla mekaniği (kaza dışında) karşılamaz, bilen varsa onun cevabını verir. Ama hasar kaydı olup değişeni boyası yok denen araçlarda ya yalan söylenir, ya da alttan falan hasar almıştır. Arkadaşım spin atıp tarlaya daldı, ön tamponun tam ortasından yaklaşık 40-50 cm yüksekliğinde sivri bi kayaya girip arkadan çıkardı altında değişmeyen şey kalmadı 20küsür hasar kaydı çıktı ama kaportasında tarladaki otların oluşturduğu çizikler dışında nokta hasar yoktu. Bunun dışında sel hasarı gibi şeyler de olabiliyor kaportaya bişey olmuyo ama elektrik aksamı komple değişiyo bol bol kayıt işleniyo. Ama onun dışında motor-şanzıman arızasına kasko bakmaz, baksa şirketler batar diye düşünüyorum

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,784
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Herkese merhaba , bazi ilanlarda goruyoruz hasar kaydi var değişen yok gibi gibi...

Aklima takilan bir soru var bende 2006 araç alsam araca kasko yaptirsam diyelim 2-3 ay sonra otomatik şanziman bozulsa bunu kasko karşilarmi? ben karşilamaz diye biliyorum ama bu ilanlar nasil oluyor 4000tl tramer var ama değişen yok bilgisi olan varmi?
Mekanik arızayı karşılamaz. Ancak araçla yoldan çıkıp altını vuracağınız bir kaza yaptınız ve şanzımanınız hasar aldı diyelim o zaman tutanak, alkol muayenesi vs. gibi kaza gerekliliklerini yerine getirdiğinizde masrafınızı karşılar.

Ek olarak 10 yaş üzeri arabalara, geçmişte uzun süre kaskolu kullanılmadıysa genelde kasko teklifi vermiyor firmalar. Verselerde uçuk fiyatlar çıkarıyorlar. 2006 model her arabaya kasko yaptiramayabilirsiniz.
Örn. Benim aracım 2004 model bir sürü firmadan kasko teklifi alabiliyorum (1500TL civarına). Aynı marka ve 2005 model bir baska araç facebook gruplarında konusmustuk teklif alamıyor. Çünkü benim aracım 15 yaşında, 13,5 sene aralıksız kaskolu kullanılmış. Bu tarz eski arabaları alırken, kasko yaptiracagim diyorsaniz bu detayida düşünmek gerekiyor.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW

Far, tampon vb. parçaları plastik olduğu için değişenden saymıyorlar genelde, muhtemelen ondandır o hasar kayıtları.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
518
1,280
2,520
Ankara
Marka
BMW
Bizim hyundai aracın klima radyatöründe gaz kaçağı vardı. Garantisi olmasına rağmen hiç şehir içinden çıkmamış arabaya taş çarpmıştır deyip kaskoya yönlendirdiler sonuçta radyatör değişimi yapılsaydı araçta 2600 tl tramer gözükecekti fakat kaporta haliyle hasarsız olacaktı. Benzer bir durum olabilir. Veya kaportada işlemli parçalar vardır değişim yapılmamıştır
Motorda veya şanzımanda herhangi bi şekilde çarpma hasarı oluşursa o zaman kasko karşılayabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım