KAPALI Kaza İle İlgili Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BurakCrt1907

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
2
0
535
Merhaba Abilerim Ve Kardeşlerim
Dün gece evimizin önünde park halinde bulunan Bmw X5 aracımıza Sarhoş bi servis şöförü Geri Geri Gelerek Aracın Sol tarafından vurdu ( Yokuş bi yer servis şöförü yokuştan aşşağıya geri geri gelerek vurdu ) Daha Sonra bizim arabamız arkadaki Clio'ya vurdu ve servis şöförü tam kaçmak üzere iken durduruldu ve Polis gelene kadar bekletildi.
Bizim arabanın Sol Ön kısmı içeri kadar girmiş Arka Tarafta Hiçbir Şey Yok ( Evet Evet Clio Haşat ama bizim arkada hiçbir Şey Yok Sadece Pasta Cilalık iş Ve Park Sensörü Kırılmış )
Clio Ön Büyük Bir Hasar Aldı Serviste yakalama kararı varmış Bağlandı
Polis Gelince Servis Şöförü üfledi ve 0.06 Promil alkol çıktı ( istifra etti ve 1 saat açık havada beklediği için sanırım alkollü olduğunu Kabul Ediyor )

Şimdi Suçlu Tamamen Servis şöförü bizim arabanın masrafı Kime yazılır olaya katılan 3 araçta Trafik Sigortalı

Biliyorum Uzun ve karışık bir anlatım oldu

http://i.hizliresim.com/Xdbg10.jpg

http://i.hizliresim.com/pE5D3J.jpg

http://i.hizliresim.com/B8OdQV.jpg

http://i.hizliresim.com/Mk1ZAk.jpg

Buyrun Resimler .

Kısa Ve Öz Olarak Bizim Arabaya Hasar Kaydı Yazılır Mı? Yazılmaz Mı? %100 Suçsuz Durumdayız

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Bildiğim kadarıyla Tramerde yine hasar olarak görünecek. "Çarpma" adı altında ama yanında herhangi bir miktar yazmaz. Bu durumda kusurun karşı tarafa ait olduğu ve hasarın karşı tarafın sigortasında yapıldığını gösterir.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Çarpma olarak görünecek diye biliyorum ben de , miktar yazar mı bilmiyorum ama summi arkadaşın dediğine göre yazmıyormuş .

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Şöyle özetleyeyim "damdan düşenin halinden damdan düşen anlar" diyerek başlayalım. 5-6 yıl önce siena aracım vardı evin önünde dururken hem önünde hem arkasında araç vardı. Arkadaki araca dönen kamyonet takmış ve aracı itekleyip benim aracımın arka tarafına çarpmasına neden olmuş. Aracımın arka tamponunda çatlak oluşturmuştu. Ben kamyonet sürücü ile kaza tespit tutanğı tuttum ve işlemleri başlattım. Sonra beni aradılar ve benim kamyonet ile değil kamyonetin park halinde iken sürükleyerek bana çarpmasına neden olduğu araç ile de tutanak tutmamın gerektiği belirtildi.
Yani ben bana sürüklenerek çarpan araç ile kaza tespit tutanağı tuttum bana çarpan araçta kamyonet ile kaza tespit tutanağı tuttu ve süreç bu şekilde tamamlandı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Olay yerinde tokalaşıp yürüyüp gitmedikçe her araca hasar kaydı yazılır, Tramer'e işler. Ankette biraz karışıklık olmuş gibime geldi, o yüzden bir şık işaretlemedim. Hasar kaydı sisteme girer ama eğer sıfır kusurlu olunduğu takdirde varsa kaskonun hasarsızlığı bozulmaz. Çünkü olayda 8/8 kusurlu olan bir araç var ve tüm masraf bu araç tarafından karşılanmak zorundadır. Alkollü ve duran araçlara çarpmış abi zaten ocağına incir ağacı dikmiş.
Başımdan geçen küçük çaplı bir kazada arka çaprazdan vuran bendim ama olayın gelişimine bakıldığında bana sıfır kusur yazıldı. Karşı taraf da bunu kabul ediyordu ve olay yerinde kaza tespit tutanaklarını doldurduk. Diğer araç zaten kiralıktı. Ben de kaza tespit tutanağıyla aracı yetkili servise bırakıp kasko şirketime telefonla bir bildirim yaptım. Sonraki süreç otomatik işledi. Arabanın Tramer kaydına bir kaza daha eklenmiş oldu ama benim sigorta sicilimi kirleten bir durum olmadı.

myk1905

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
35
17
595
31
İstanbul
Olay yerinde tokalaşıp yürüyüp gitmedikçe her araca hasar kaydı yazılır, Tramer'e işler. Ankette biraz karışıklık olmuş gibime geldi, o yüzden bir şık işaretlemedim. Hasar kaydı sisteme girer ama eğer sıfır kusurlu olunduğu takdirde varsa kaskonun hasarsızlığı bozulmaz. Çünkü olayda 8/8 kusurlu olan bir araç var ve tüm masraf bu araç tarafından karşılanmak zorundadır. Alkollü ve duran araçlara çarpmış abi zaten ocağına incir ağacı dikmiş.
Başımdan geçen küçük çaplı bir kazada arka çaprazdan vuran bendim ama olayın gelişimine bakıldığında bana sıfır kusur yazıldı. Karşı taraf da bunu kabul ediyordu ve olay yerinde kaza tespit tutanaklarını doldurduk. Diğer araç zaten kiralıktı. Ben de kaza tespit tutanağıyla aracı yetkili servise bırakıp kasko şirketime telefonla bir bildirim yaptım. Sonraki süreç otomatik işledi. Arabanın Tramer kaydına bir kaza daha eklenmiş oldu ama benim sigorta sicilimi kirleten bir durum olmadı.

Hocam yanlış biliyor olabilirim ama ben 8/8 kimseyi kusurlu bulmadıklarını biliyorum. Diğer bir deyişlede kimseyi 0/0 kusurlu bulmuyorlar. Sizin aracınıza park halinde çarpsalar bile belirli bir oranda kusurlu sayılıyorsunuz yanılmıyorsam.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,262
45,894
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kasko yahut trafik sigortasından yaptırdığınız taktirde aracınızda hasar kaydı mutlaka gözükecektir. Kusurlu yahut kusursuz olmak mevzusu, hasarın sadece kim tarafından ödeneceğini belirler. Hasar kaydı ise, aracın geçmişini sorgulayanlar açısından mutlaka gerekli belgeler arasına işlenir. Aracınızda hasar kaydı çıksın istemiyorsanız tutanak v.s tutturmadan kendi cebinizden ödeyip yaptırmanız gerekiyor. Ama yine de bir işe yaramaz, ekspertiz yaptırıldığında o kısımdan işlem gördüğü mutlaka anlaşılır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam yanlış biliyor olabilirim ama ben 8/8 kimseyi kusurlu bulmadıklarını biliyorum. Diğer bir deyişlede kimseyi 0/0 kusurlu bulmuyorlar. Sizin aracınıza park halinde çarpsalar bile belirli bir oranda kusurlu sayılıyorsunuz yanılmıyorsam.
Valla benim kazada karşı tarafta 8/8 kusur buldular. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kasko yahut trafik sigortasından yaptırdığınız taktirde aracınızda hasar kaydı mutlaka gözükecektir. Kusurlu yahut kusursuz olmak mevzusu, hasarın sadece kim tarafından ödeneceğini belirler. Hasar kaydı ise, aracın geçmişini sorgulayanlar açısından mutlaka gerekli belgeler arasına işlenir. Aracınızda hasar kaydı çıksın istemiyorsanız tutanak v.s tutturmadan kendi cebinizden ödeyip yaptırmanız gerekiyor. Ama yine de bir işe yaramaz, ekspertiz yaptırıldığında o kısımdan işlem gördüğü mutlaka anlaşılır.
Tam olarak ben de böyle biliyorum.

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
hocam karşı aracın kaskosundan yapılacağı için sadece çarpma yazılır
Bilmediğiniz konularda yorum yaparak milleti yanlış yönlendirmeyin.
----
Hasar sigorta veya kaskodan yapıldığı taktirde kimin karşıladığı önemli değil karşı taraf bile olsa kalem kalem işlenecektir sms atıldığında değişen parçalar ve masraflar yazacaktır.
Geçmiş olsun konu sahibine

cyberbatu

Elit Apaçi
30 Eyl 2016
72
43
970
hasar kaydı çıkmaz demedim.. sadece tarih ve çarpma açıklaması yazılır.. detay smsi yolladığınzda değişen parçalar çıkar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım