KAPALI Kedileri nasıl arabadan uzak tutarım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
Herkese merhaba.İki arabalık bir garajımız ama bununla birlikte bir de sorunumuz var.Bir iki kedi garajı ve arabaları çok sevdi ve sevgisini arabaların koputunda ki çiziklerle belli ediyor.İnternette biraz dolaştım ama içime sinen bir ürün bulamadım.Ürünleri bir kişi beğeniyorsa on kişi gereksiz diyor.Kedileri garajdan uzak tutmanın bir yolu veya bunun için bir ürün var mı?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Garaj dediğiniz için kapalı olduğunu varsayıyorum. Dışarıdan herhangi bir hayvanın girebileceği her deliği, boşluğu kapatmak.
Bu mümkün değilse arabalara kaput filmi yaptırmaktan yada çizikleri önemsememekten başka yapacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kimyasal ürünlerin işe yarayacağını düşünmüyorum, bugüne kadar bu ve benzeri ürünlerde "şunun için kullanılacak ürün", "bunun için kullanılacak ürün" diye satılan şeylerin işe yaradığını nadiren duydum (bu tip arayışlara girmediğim için tecrübe etmedim). Havalar soğuk olduğu için hayvanlar sığınacak yer arıyor, motorun sıcaklığı kaputa vurduğu için illaki geleceklerdir. Yerinizi bilmediğim için gözümde canlandıramıyorum ama onlara ufak bir yer yaparsanız, onları taş seviyesinden yukarıda tutacak atıl durumdaki herhangi bir şeyi kenar köşe bir yere koymak gibi belki arabanıza çıkmaktan vazgeçebilirler.

Keşke tüm kediler böyle kaputun üstüne çıksa. Kaputun içine giriyorlar canları tehlikeye giriyor, Allah korusun bir şey olsa orada araç sahibine de vicdan azabı.

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Garaj dediğiniz için kapalı olduğunu varsayıyorum. Dışarıdan herhangi bir hayvanın girebileceği her deliği, boşluğu kapatmak.
Bu mümkün değilse arabalara kaput filmi yaptırmaktan yada çizikleri önemsememekten başka yapacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kimyasal ürünlerin işe yarayacağını düşünmüyorum, bugüne kadar bu ve benzeri ürünlerde "şunun için kullanılacak ürün", "bunun için kullanılacak ürün" diye satılan şeylerin işe yaradığını nadiren duydum (bu tip arayışlara girmediğim için tecrübe etmedim). Havalar soğuk olduğu için hayvanlar sığınacak yer arıyor, motorun sıcaklığı kaputa vurduğu için illaki geleceklerdir. Yerinizi bilmediğim için gözümde canlandıramıyorum ama onlara ufak bir yer yaparsanız, onları taş seviyesinden yukarıda tutacak atıl durumdaki herhangi bir şeyi kenar köşe bir yere koymak gibi belki arabanıza çıkmaktan vazgeçebilirler.

Keşke tüm kediler böyle kaputun üstüne çıksa. Kaputun içine giriyorlar canları tehlikeye giriyor, Allah korusun bir şey olsa orada araç sahibine de vicdan azabı.
Girebilecekleri tüm delikleri kapatarak çözmüştük.
Hatta buna rağmen kapıyı açınca direk içeri dalıp sağda solda saklananlar olmuştu :D

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
Dışarıdan herhangi bir hayvanın girebileceği her deliği, boşluğu kapatmak.
Garaj Max 30 35 m2, eve bitişik ve önündeki yol eğimli.Kaldırımın eğimi yüzünden kepenk biraz havada kalıyor (tüm delikleri kapatma imkanımız yok).
Yerinizi bilmediğim için gözümde canlandıramıyorum ama onlara ufak bir yer yaparsanız, onları taş seviyesinden yukarıda tutacak atıl durumdaki herhangi bir şeyi kenar köşe bir yere koymak gibi belki arabanıza çıkmaktan vazgeçebilirler.

Aslında kedinin yeri de var (evin merdiven boşluğu) ama önce arabanın üzerinde gezmeden yerine gitmiyor.
Çözüm basit;branda
Güzel çözüm ama arabadan zor çıktığımız ufak bir alanda her gün brandayı takıp çıkarmak uğraştırıcı.

Ben aslında kedileri uzak tutan bir ürünvar mı diye merak ediyorum.
Yine de yorumlarınız için teşekkürler.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aracın rengi koyuysa tercihlerini o yönde kullanılıyor. Yanyana park edilmiş kaput sıcaklıkları aynı olan iki arabada, 4-5 kere kovmama rağmen yine de gelip siyah arabaya yerleşiyordu. Çözüm basit;branda

beyaz taunus, gri alfa ve daha koyu gri gibi audimiz var. bahçede 8-9 tane de kedim var. hiç renk ayrımı yapmıyorlar :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sıcak olduğu için maalesef hep geliyorlar..
Köşeye onlar için ufak bir yer yapıp içine de yiyebilecekleri bir şeyler koyarsaniz belki gelmezler..
Önce dışarıda daha sonra içeride deneyebilirsiniz..

garaja sıcak olduğu için geliyor olabilirler de arabaya çıkma sebepleri tamamiyle keyif :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
garaja sıcak olduğu için geliyor olabilirler de arabaya çıkma sebepleri tamamiyle keyif :D
Ben bir kere açık unuttum camı güvenlik aradı iste camınız açık kalmis vs diye gittim binmeden anahtardan kapattım. Sabah bir baktım arkada kıvrılmış duruyor. Ertesi gün detaylı temizlik yaptırdım.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben bir kere açık unuttum camı güvenlik aradı iste camınız açık kalmis vs diye gittim binmeden anahtardan kapattım. Sabah bir baktım arkada kıvrılmış duruyor. Ertesi gün detaylı temizlik yaptırdım.

Ben pazar günü temizliyorum, ön koltukları paspasları bitirdim arka koltuğa geçtim. Müzik son ses açık, kafayı öne doğru uzatıp baktım ufaklık paspasın üzerine kıvrılmış :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kışın arabayı park ettikten 2 dk sonra hemen hepsi kaputa yatıyor yapıcak bir şey yok :)
8655f4066ffc53f148d5135a048be4b2.jpg

Geçen gün kaputun üstünde parti vermişler valla kaputa mı üzüleyim kedilerin ısındığına mı sevineyim bilemedim :p

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yeri de varsa motorun sıcaklığı için geliyor o zaman, arabayı korumaya almaktan başka bir şey gelmiyor aklıma. Arabayı korumaya almak kediyi kovmaktan kolay. Kaput filmi (şeffaf, sıçrayan taştan vs. de korur), branda vs. bakın bence. :)

Renk seçtiklerine hiç dikkat etmemiştim. Kaputu sıcak her renk arabaya çıkıyorlar burada.

Böyle ürünlerin bir işe yaramadığını buna benzer konularda çok görmüştüm. Hele de açık havada işe yarayacağını hiç zannetmiyorum.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Acayip acayip öneriler görüyorum beyler kendinize gelin. Benim de arabamın kaputuna hep yatarlar. Hatta pati izleri kaputtan başlıyor en arkaya kadar gidiyor. fakat işin insani yönünden bakın derim. havalar aşırı soğuk ve bunlar sokak hayvanları.Isınmaya ihtiyaçları var. Varsın araba kirlensin götürür yıkatır temizletirsin. Çizilme meselesine gelince herhalde herkes arabasını minimum çizik yaratacak prosedürlere göre yıkatıyor zannedecek. bırakın bu işleri! Yukardaki öneri çok basit ve uygulaması kolay. Otoparkınıza bir kedi yuvası yapın içine de bir tane battaniye atın emin olun onu keşfettikleri an sizin arabayı bırakacaklardır. Kedi spreyi falan boş işler bunlar insan olduğunuzu unutmayın.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
@hondapower kendinize gelin, insan olduğunuzu unutmayın demişsiniz ama ben cevaplarda hayvanlara zarar verecek bir öneri görmedim.Öneriniz güzel ama diğer söylenenlerde insanlık dışı değil bence.
hayvan kimsenin arabasının meraklısı değil sıcak yatacak yer arıyor. Herkes buna engel olursa donarak ölür bu hayvanlar kışın soğuğunda bir köşede kimsenin de haberi olmaz. Şimdi kimse zarar vermiş olmadı değil mi ? Çünkü kimsenin haberi bile olmadı. Kediyi uzak tutacak sprey zaten tamamen insanlara yakışır bir hareket.

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aracın kaputunun boyunda karton bulun ve düşmeyecek şekilde sabitleyin böylelikle hem araca zarar verme ihtimali kalmaz belki de yeterince ısı alamazsa birdaha hiç gelmez. Garajın müsait bir yerine koli gibi birşey koyup zeminine battaniye sererseniz kaputtan ısı alamıynıca o koliye alışırlar herkesin gönlü olmuş olur hem araç zarar görmez hem hayvan rahat etmiş olur

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Branda zor olabilir ama en çok kaputa çıkarlar zaten. Şöyle arabayı çizmeyecek bi kilim paspas bişey alın park edince atın kaputun üstüne, hem araba çizilmez hem kedi yumuşak sıcak takılır :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım