HABER Kenan Sofuoğlu Meclis’e Lamborghini Aventador S ile geldi

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi‘nin ardından, milletvekilleri TBMM‘ye gelerek kayıt işlemlerini yaptırıyor.

Bu isimlerden biri olan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kayıt işlemlerinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Meclis’e Lamborghini marka spor arabasıyla gelen Sofuoğlu, bir gazetecinin “Neden motorla değil de arabayla geldiniz?” sorusuna, “Motorla daha yoğun zamanlarda gelmek istiyorum. Bugün burası sakindir dedim” yanıtını verdi.

“İlk yapacağı işin ne olacağı” sorusu üzerine Sofuoğlu, sporun sadece futboldan ibaret olmadığını ancak televizyonlarda sadece futbol haberleri çıktığını, bunun değişmesi için elinden geleni yapacağını belirtti.

20180704-2-31276159-3531598803APFOOXCEm0ZyeBIBsHhA.jpg

Spor yönetmeliğinin değişmesi için elinden geleni yapacağını dile getiren Sofuoğlu, “Çünkü yönetmeliğimize göre, profesyonel sporcu bile olamadık. Benim gibi birçok genç sporcu, nice dünya şampiyonları var, ismi duyulmayan, ufak tefek maaşla geçinmeye çalışan, uçak bileti alamayan, o kadar başarılı yetenekli kardeşlerim var. Ben bu gençlere öncülük, ağabeyilik yapacağım. Yani genç sporcuların vekil ağabeyisi olmak anlamında bu yola girdim. İnanıyorum ki faydalı olacağım” dedi.

Sofuoğlu, ismini duyuramayan sporculara hak ettiği değerin verilmesi için elinden gelen çabayı göstereceğini kaydetti.

Read the whole post here.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Umarim vaad ettiklerini ve dusunduklerini yapar da biz de alkislariz
Ulkemizde siyaset rant disinda baska bir sey icin kullanilmadigindan sebep boyle sozler bana hep lafta geliyor

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Şu adamı gram sevmem ama açıklamalarında ciddi ise sadece futbolla yatıp kalkan bir millet olmanın ötesine geçirmeye çalışır gibime geliyor(futbolda da hiçbir şey yapamıyoruz o da ayrı konu), bu adama yazıcam valla ben, Ankara’ya pist yaptırsın, helak olduk oraya buraya gidecez diye.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her il ütopik de Başkent’de olmalı aga, bütün pistler Marmara bölgesinde.
Ankara'yı sevmiyorlar. Başkenti İstanbul yapma gayretindeler. Başkent Ankara olmasaydı şuan Türkiye'nin en geri kalmış illerinden biri olurdu net söylüyorum. Konya'nın son yıllarda toparlanmasını saymazsak İç Anadolu'da Ankara civarı iller resmen sürünüyordu son bir kaç yıldır. 6-7 sene evvel, güya Türkiye'nin Başkenti'ne 130 km yakınlıkta ki Çankırı da Belediye Sineması bile yoktu. Şehirde 2 tane kafe haricinde oturacak bir yer yoktu. Unutulmuş, terk edilmiş bir şehir gibiydi. Ankara'ya bu yatırımı yaparlar mı bilemem ama Ankara'yı Başkentlikten çıkarma peşindeler bunu biliyorum.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
vallahi önceden severdim ama siyasi ve rte ci paylaşımlarından sonra soğudum hele vekil oldu iyice sevmez oldum hele lambo yu eşinin üstüne alıp vergi vermediğini(asparagas olabilir ama olmayada bilir) duyunca da gıcık kaptım. ha ama motorsporlarına destek verecekse bilmiyorum bikere soğudum yapacakları yaptıklarını değiştirmez diye bi laf vardır ya...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şu adamı gram sevmem ama açıklamalarında ciddi ise sadece futbolla yatıp kalkan bir millet olmanın ötesine geçirmeye çalışır gibime geliyor(futbolda da hiçbir şey yapamıyoruz o da ayrı konu), bu adama yazıcam valla ben, Ankara’ya pist yaptırsın, helak olduk oraya buraya gidecez diye.
Harbi yahu Ankara'ya pist gerek, gelsin gelen pistte azıcık da Körfez gibi kompakt ve ucuz fiyatlı bir pist olsun, kesinlikle girerim 75 bg 21 yaşında Clio ile bile olsa.Artık motor yanarsa yansın şu üstümdeki enerjiyi patlamadan atmak istiyorum.
Not:Akıllı uslu Tofaşçıları alırlarsa iyi olur yoksa Ankara gibi bir yerde işlerin b.ka sarması çok kolay.

Sofuoğlu hakkındaki düşüncelerimi de ''kariyerini bırakıyor'' başlığında söyledim(adama karşı sempatim var, en azından şimdilik), pist yapma yaptırma konusuna gelince de halihazırda Düzce'de yapılması düşünülen bir pist projesi var zannımca 250-250 500km yol Ankara'dan kalkıp gidilir mi?Şartlar el verirse neden olmasın.

Adamlar Suzuki Alto ile piste giriyorlar, hem de öyle kompakt bir pist değil F1 pisti.
vzbn6e.jpg

Bu da o kişinin Techturkey'deki konusu.
http://www.techturkey.com/forum/archive/index.php/t-119617.html

Son düzenleme:

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Angara polisi eksoz ucundan, hava filtresinden ceza yazıyor, millete "abartı eksoz" cezası yazıyor, bir de Çevre Bakanlığı'ndan 2-3bin TL ceza geliyor, bu da açıklama yapıyor, "geldiğimi sesinden anlayacaksınız" diye... Daha geçende Ankara_trafik grubunda vardı, Lambo'yu durdurmuşlar eksoz cezası yazıyorlardı. Ülke adam olsa Lambo sahibi dava açardı, benimki böyleyse onunki nedir diye.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Angara polisi eksoz ucundan, hava filtresinden ceza yazıyor, millete "abartı eksoz" cezası yazıyor, bir de Çevre Bakanlığı'ndan 2-3bin TL ceza geliyor, bu da açıklama yapıyor, "geldiğimi sesinden anlayacaksınız" diye... Daha geçende Ankara_trafik grubunda vardı, Lambo'yu durdurmuşlar eksoz cezası yazıyorlardı. Ülke adam olsa Lambo sahibi dava açardı, benimki böyleyse onunki nedir diye.
Harbiden bir ara bahçelide falan fabrika çıkışlı egzozlara ceza yazmışlardı o devam ediyor mu ya

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Lambo’ya ceza yazilmasi cahillik de abarti egzoz cezasi bence yerinde. İnsanlarin hastasi var cocugu var yaslisi var. 3-5 tane apaci sokakta artistlik yapacak diye ben niye rahatsiz olayim ? Ayni seyi kara duman atan dizeller icin de yaparlarsa mukemmel olur

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Milletvekilleri gecekondudan bir anda milletvekili olmuyor. Bizim milletin 2 gündür konuştuğu konu Kenan Sofuoğlu’nun meclise geldiği araba oldu. Bir dahakine de H2R ile gelsin de millet motosiklet görsün. Meclisteki S’ler 7’ler sanki bizim kapıdaki Doblo ile aynı fiyatta.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Lambo’ya ceza yazilmasi cahillik de abarti egzoz cezasi bence yerinde. İnsanlarin hastasi var cocugu var yaslisi var. 3-5 tane apaci sokakta artistlik yapacak diye ben niye rahatsiz olayim ? Ayni seyi kara duman atan dizeller icin de yaparlarsa mukemmel olur

Sonuç olarak her ikisi de rahatsız ediyor, rahatsızlığın parası olmuyor hocam. Evet Lambo stok olarak bu şekilde çıkıyor, spor bir araba, çoğu ülkede de trafiğe girme izni var. Lakin asabi kullanıldığında ciddi manada çok fazla rahatsız ediyor. Bu tarz araçları kullananlar da trafikte pek rahat durmuyor, en azından benim gördüğüm kadarıyla her biri ayrı atraksiyon yapma peşinde.

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Ankara'yı sevmiyorlar. Başkenti İstanbul yapma gayretindeler. Başkent Ankara olmasaydı şuan Türkiye'nin en geri kalmış illerinden biri olurdu net söylüyorum. Konya'nın son yıllarda toparlanmasını saymazsak İç Anadolu'da Ankara civarı iller resmen sürünüyordu son bir kaç yıldır. 6-7 sene evvel, güya Türkiye'nin Başkenti'ne 130 km yakınlıkta ki Çankırı da Belediye Sineması bile yoktu. Şehirde 2 tane kafe haricinde oturacak bir yer yoktu. Unutulmuş, terk edilmiş bir şehir gibiydi. Ankara'ya bu yatırımı yaparlar mı bilemem ama Ankara'yı Başkentlikten çıkarma peşindeler bunu biliyorum.

Başkent Ankara olmasaydı Türkiye'nin en geri kalmış illerinden biri Ankara olacağı fikrine katılmıyorum. Ankara'da bölgesel konumundan dolayı var olan ve var olmuş fabrikaların, kuruluşların haddi hesabı yok. Tabi bir bir kapatıyorlar o ayrı bir konu. Ankara'nın bölgesel konumu sanayi konusunda Ankara'yı zaten başlı başına gelişmiş illerin arasına sokuyor. Başkent Ankara olmasaydı, Ankara'nın bölgesel konumu gelişmesi için yeterli olurdu. Sadece büyük kuruluşlar değil, çoğu sektörün bel kemiği olan firmalar İç Anadolu bölgesinde bulunmakta. Sürünme durumunu büyük kuruluşlara göre yargılamak yanlış olur. Her ay çıkmış olduğum iş görüşmelerine katılsanız; şaşıracağınız illerde şaşıracağınız piyasalar, kuruluşlar mevcut.

Ankara'yı Başkent olmaktan çıkartacakları kesin.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Başkent Ankara olmasaydı Türkiye'nin en geri kalmış illerinden biri Ankara olacağı fikrine katılmıyorum. Ankara'da bölgesel konumundan dolayı var olan ve var olmuş fabrikaların, kuruluşların haddi hesabı yok. Tabi bir bir kapatıyorlar o ayrı bir konu. Ankara'nın bölgesel konumu sanayi konusunda Ankara'yı zaten başlı başına gelişmiş illerin arasına sokuyor. Başkent Ankara olmasaydı, Ankara'nın bölgesel konumu gelişmesi için yeterli olurdu. Sadece büyük kuruluşlar değil, çoğu sektörün bel kemiği olan firmalar İç Anadolu bölgesinde bulunmakta. Sürünme durumunu büyük kuruluşlara göre yargılamak yanlış olur. Her ay çıkmış olduğum iş görüşmelerine katılsanız; şaşıracağınız illerde şaşıracağınız piyasalar, kuruluşlar mevcut.

Ankara'yı Başkent olmaktan çıkartacakları kesin.
Sanayi bölgesi bırakıyorlar mı ? İzmit - Gebze - Kocaeli - İstanbul kısmı, yani marmara haricinde kaç tane doğru düzgün sanayi bölgesi bırakıyorlar ? Bir ilin gelişmişliği sadece kendi sınırı içinde değil, ilçelerinin gelişmişliğiyle de doğru orantılıdır. İç Anadolu'nun sanayileşebilmesinin en büyük sebebi coğrafi konumunun iyi olmasıdır. Ama bir il için gelişmiş olmak sadece sanayileşmeyle alakalı değildir. Son 10 yılı geriye doğru tararsanız iç anadolu illerinin durumuna bakarsanız çoğunun içler acısı olduğunu görürsünüz zaten. Sadece sanayileşmeyi büyüme olarak görmeyin. Öyle olsaydı onlarca tekstil fabrikasına sahip Sinop ili en gelişmiş illerden biri olurdu. Maalesef İç Anadolu'nun çektiği acının daha büyüğünü son yıllarda Karadeniz bölgesi çekiyor. Doğu Karadeniz'de bir kaç ili saymazsak komple Karadeniz'in de durumu içler acısı. Özellikle tarım ve hayvancılık da azaldıktan sonra hepten bitti.

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Sanayi bölgesi bırakıyorlar mı ? İzmit - Gebze - Kocaeli - İstanbul kısmı, yani marmara haricinde kaç tane doğru düzgün sanayi bölgesi bırakıyorlar ? Bir ilin gelişmişliği sadece kendi sınırı içinde değil, ilçelerinin gelişmişliğiyle de doğru orantılıdır. İç Anadolu'nun sanayileşebilmesinin en büyük sebebi coğrafi konumunun iyi olmasıdır. Ama bir il için gelişmiş olmak sadece sanayileşmeyle alakalı değildir. Son 10 yılı geriye doğru tararsanız iç anadolu illerinin durumuna bakarsanız çoğunun içler acısı olduğunu görürsünüz zaten. Sadece sanayileşmeyi büyüme olarak görmeyin. Öyle olsaydı onlarca tekstil fabrikasına sahip Sinop ili en gelişmiş illerden biri olurdu.

Sanayileşmenin bir ülkenin, ülkenin her bir ilinin büyümesi için yeterli olacağı, gelişmişliğin sanayi ile sınırlı olduğunu size belirtmedim, böyle bir söylemde bulunmadım. Açıkcası Sanayi bölgesi bırakmadıkları bir gerçektir, bunu maalesef her birimiz görüyoruz. Bazılarımız görmemezlikten gelip cahilliğe başvuruyor. Bir ilin kanımca gelişmesi için en önemli etken eğitimdir! Üniversiteler, kütüphanelerdir. Başkent olamamış bir çok ilde çok kaliteli eğitim, araştırma imkanı sunan üniversiteler mevcut. Gelişmiş olan üniversitelerin bulunduğu illerde eş orantıda sanayileşme, üretim olmak zorundadır. Verilen eğitimin karşılığı bulunmalıdır. Eğitim ile üretim bir arada bulunmalıdır! Ankara'nın başkent olamaması Ankara'nın en geride kalmış illerden olacağı fikri şahsımca dayanağı olmayan bir varsayımdır.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yakında Kenan Sofuoğlu'nun arabası ne kadar yakıyor gibi haberlerde görmemiz muhtemel :) Arabasıyla bu kadar gündeme geleni görmemiştim gerçekten. Vekil olmadan önce sahip olmuş sonuçta, eğer vekillikten kısa süre sonra bu aracı alsaydı başka haber okuyamazdık heralde :D
Bence K.S yerine vekil olduktan sonra S konvoyu ile gezmeye başlayanların konuşulması lazım, servetlerini nasıl katladıklarının haberinin yapılması gibi.

Motordan, spordan gerçekten anlayan, yaşamış birinin mecliste olması güzel umarım sözlerinin arkasında durur beklentileri boşa çıkarmaz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sanayileşmenin bir ülkenin, ülkenin her bir ilinin büyümesi için yeterli olacağı, gelişmişliğin sanayi ile sınırlı olduğunu size belirtmedim, böyle bir söylemde bulunmadım. Açıkcası Sanayi bölgesi bırakmadıkları bir gerçektir, bunu maalesef her birimiz görüyoruz. Bazılarımız görmemezlikten gelip cahilliğe başvuruyor. Bir ilin kanımca gelişmesi için en önemli etken eğitimdir! Üniversiteler, kütüphanelerdir. Başkent olamamış bir çok ilde çok kaliteli eğitim, araştırma imkanı sunan üniversiteler mevcut. Gelişmiş olan üniversitelerin bulunduğu illerde eş orantıda sanayileşme, üretim olmak zorundadır. Verilen eğitimin karşılığı bulunmalıdır. Eğitim ile üretim bir arada bulunmalıdır! Ankara'nın başkent olamaması Ankara'nın en geride kalmış illerden olacağı fikri şahsımca dayanağı olmayan bir varsayımdır.
Ankara'nın başkent olamaması değil, Ankara'nın en başından başkent yapılmamış olması durumuna karşı bir yorumdu bu. En başından beri başkent olamayan Konya, Tokat, Yozgat, Nevşehir, Çankırı, Kırşehir gibi illere bakarsanız Ankara'nın hiç başkent olmaması durumunda ne halde bir il olacağını ön görebilirsiniz. Ahmet Davutoğlu Konya'lı olmasaydı bugün Konya'da görülen metro inşaatları falan da hayal olurdu. Anlatmak istediğim Ankara'yı başkentlikten alırlarsa, bu yönetim de kalmaya devam ederse belli sürecin sonunda göreceksiniz ki Ankara diğer iç anadolu illerinden daha farklı olmayacak, muhtemelen de gerileyecek. Zira bahsettiğiniz eğitim düzeyinde ki gelişmişliğin, yukarıda bahsettiğim illerde pek ileri olmadığı da aşikar. Dediğim gibi bir ilin gelişmişliği çevre il ve ilçeleriyle de doğru orantılıdır.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım