Lastiğe Fitil Taktılar?

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Arkadaşlar merhaba
Bugün lastiğime vida girdiğini farkettim hemen lastikçiye gittim zaten yakıt alıyordum orda da vardı bir bayi girdim baktılar ve cok yanda olduğu için yama tutmaz "fitil atalım" dediler. Sordum işte çalışanlara öyle sağlıklı olur mu yolda bırakır mı vs. İşte "arada kontrol edin balon yaparsa değiştirin" vs dediler.

Birde sizlere sorayım sizce sağlıklı mı? Gerçekten de yama olmaz mı?
IMG_20191023_200254.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yıllar önce bizim bir lastiğimize fitil atmışlardı. İlk kez görmüştüm, çok yadırgamıştım. Ama lastik bitene kadar oradan başka bir sorun yaşamamıştık. Tek örnekleme sağlıklı sonuç vermez ama burada dursun, diğer arkadaşların tecrübelerine de bakmak gerek. =)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba
Bugün lastiğime vida girdiğini farkettim hemen lastikçiye gittim zaten yakıt alıyordum orda da vardı bir bayi girdim baktılar ve cok yanda olduğu için yama tutmaz "fitil atalım" dediler. Sordum işte çalışanlara öyle sağlıklı olur mu yolda bırakır mı vs. İşte "arada kontrol edin balon yaparsa değiştirin" vs dediler.

Birde sizlere sorayım sizce sağlıklı mı? Gerçekten de yama olmaz mı?
Ekli dosyayı görüntüle 21530
Bizim eski araçta iken iki kere fitil atıldı birincisi çivi girdiği için ikincisi ise çok bozuk bir satıh da fitil kayıp hava kaçırdığı için atıldı.Sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünmüyorum eğer fitilli bir lastiğiniz varsa şehir içinde olmasada uzun yolculuklarda kendinizi güvenceye almak için stepneniz, lastik şişirme aparatınız yahut lastik tamir kitinizi yanınızda gezdirin derim ama dediğim gibi şehir için süratlerde ya da çok yakın yerde lastikçi bulacağınız yerlerde gezerseniz hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.Ben lastiğe fitil attırıldıktan sonraki 10-15 bin km de bir kere dediğim kayma olayı yaşandı onda da lastik birden havasını indirmedi zaten takip ederek bulabildim.

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Yıllar önce bizim bir lastiğimize fitil atmışlardı. İlk kez görmüştüm, çok yadırgamıştım. Ama lastik bitene kadar oradan başka bir sorun yaşamamıştık. Tek örnekleme sağlıklı sonuç vermez ama burada dursun, diğer arkadaşların tecrübelerine de bakmak gerek. =)
Genelde sıkıntı olmadığı söyleniyor
Bizim eski araçta iken iki kere fitil atıldı birincisi çivi girdiği için ikincisi ise çok bozuk bir satıh da fitil kayıp hava kaçırdığı için atıldı.Sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünmüyorum eğer fitilli bir lastiğiniz varsa şehir içinde olmasada uzun yolculuklarda kendinizi güvenceye almak için stepneniz, lastik şişirme aparatınız yahut lastik tamir kitinizi yanınızda gezdirin derim ama dediğim gibi şehir için süratlerde ya da çok yakın yerde lastikçi bulacağınız yerlerde gezerseniz hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.Ben lastiğe fitil attırıldıktan sonraki 10-15 bin km de bir kere dediğim kayma olayı yaşandı onda da lastik birden havasını indirmedi zaten takip ederek bulabildim.

Teşekkürler ilginiz için sabah lastik basınçlarını sabitledim iki üç gün takip edeceğim bakalım stabil kalırsa durum devam böyle :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Taunusun lastiğine çivi girmişti de yama yaptırmıştım şuan bir sıkıntı yaşamıyoruz 3 4 aydır

Yamadan birşey olmaz, aracın üstünde ilk lastikleri var 60 bine yakın kmde zaman olarak da Aralık ayında 4.yılı bitecek, lastiklerden 3-4 defa çivi çıkarılıp yama yapıldı. Yamanın en yenisi 1.5 yıl önce falan yapılmıştır. Çetelesini tutmadım ama işlem görmemiş bir veya iki lastik vardır, sorunum yok.

Maalesef fitil hakkında bilgim yok ancak üstteki mesajlara bakılırsa korkulacak bir durum yok gibi. Eğer lastikler yeniyse tek lastik alınabilir kafa rahatlığı açısından, fitilli yedek olarak durabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım