Lastik Önerilerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Bugüne kadar şu genç yaşımda epey lastik deneyimleme şansım oldu, detay vermeden geneline bakarak önereceğim ve önermeyeceğim marka ve modelleri yazıyorum, yorumlarda sizlerden de deneyimlerinizi detaysız olarak bekliyorum.

Önerdiklerim:

Continental ContiWinterContact TS850
Goodyear Ultragrip 9
Nokian WR D4
Nokian zLine
Nokian Line
Lassa Impetus Revo 2+
Michelin Alpin 5
Michelin Alpin A4
Continental ContiPremiumContact 5

Önermediklerim:

Bridgestone Turanza T001
Pirelli Cinturato P7
Goodyear Efficentgrip Performance(Fiat Egea OEM)
Sava Intensa HP
Nokian WR A4
Goodyear Eagle F1 Assymetric 3

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 ü önermiyor olmana şaşırdım özgür.
İlk başlarda çok memnundun diye hatırlıyorum. Sıkıntı mı yaşadın sonra?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
@stan 2. sezonda saklama koşullarına dikkat etmeme rağmen kendini bıraktı lastik be abi, hiç memnun değilim :( Lassa'ları çok düşük beklenti ile aldım, muhteşem çıktı, ilerleyen sezonlarda nasıl olacak merak ediyorum. Gerçi Sinan abi Clio Cup'ta bu lastikleri kullanıyordu, orada dikkatimi çekmişti.
@tersiyer büyük değişimler olacağına inanmıyorum, bir lastik kötüyse 225 tabankende kötüdür 205 tabankende.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Continental ContiWinterContact TS800 süper bir lastik kışlık olmasına rağmen ilkbaharda 7 derecenin üstünde çoğu yazlık lastiğin tutmayacağı şekilde hunharca yol tutuyor(grip canavarı).R9'um tutuş konusunda bu lastikle resmen çağ atlıyor önden hiç kaymıyordu ama tabi arkalar yazlık ve Petlas olduğu için her viraj ayrı gerilim oldu petlas pt311 ile...:D:DŞimdi Conti'yi çıkarıp ön arka Petlas pt311 ile geziyorum arabanın gerçekci yol tutuşunu yüzüme yüzüme vuruyor-sürekli olur olmadık yerde önden kayıyor) bir kez daha iyi bir lastiğin ne kadar önemli olduğunu farkettim.o_O

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
@stan 2. sezonda saklama koşullarına dikkat etmeme rağmen kendini bıraktı lastik be abi, hiç memnun değilim :( Lassa'ları çok düşük beklenti ile aldım, muhteşem çıktı, ilerleyen sezonlarda nasıl olacak merak ediyorum. Gerçi Sinan abi Clio Cup'ta bu lastikleri kullanıyordu, orada dikkatimi çekmişti.
@tersiyer büyük değişimler olacağına inanmıyorum, bir lastik kötüyse 225 tabankende kötüdür 205 tabankende.
Öyle değil bence; Autobild'in testinde 225/50 R17'de Goodyear EGP 5. Turanza T001 14. iken 185/60 R15'te Turanza 8. EGP 11. Örnekler çoğaltılabilir.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
@tersiyer o testlere artık güvenim sıfır zaten, assymetric 3 genelde ilk 3 te, ilk 20 ye bile sokmam o lastiği. Benim için açık ara önemli olan şey dry grip, o da rezalet.

EBekmezli

Asfalt Kurutucu
1 Eki 2016
10
3
595

lassaların modeli nedir?

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Ben 8 aydır kumho ecsta sport kullanıyorum...Lastik alırken kuru ve ıslak zemin performansını göze alarak tercih etmiştim..Fiyatına göre uygun bir lastik.. 225/45/17 ... Arkaları da sonradan ecsta Le sport değiştirmiştim.. Daha sessiz bir hale geldi.. Ses debisel değeri 70, ıslak zemin B yakıt ekonomi seviyesi C ...

berkayoz

Profesör
13 Nis 2017
101
742
2,485
daha önce e38 aracıma önler 235 50 18 arkalar 255 45 18 nokian zline sıfır lastik almıştım inanılmaz derecede memnun kalmıştım
e34 için de 235 45 17 lastik lazım galiba bu sefer'de nokian'ı tercih edicem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım