Lastiklerin Dış Kısmında Anormal Aşınma

Raniyah

Raniyah Dagher
Taklacı Güvercin
9 Ara 2020
11
15
295
29
India
Marka
Audi
10K milden sonra, 2017 AUDI Q7 lastiklerimin dışında anormal aşınma fark ettim. (18 "Goodyear run flat lastikler) Bunun neden olduğunu bilen var mı? Bu AUDI Q7'nin ortak bir sorunu mu?

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Lastiklerde anormal aşınmanın sebeplerinden en büyüğünün yanlış rot-balans ayarı olduğunu düşünüyorum. kamber, kaster arabadan kaynaklı da olabilir o konu hakkında bir fikrim yok.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
10K milden sonra, 2017 AUDI Q7 lastiklerimin dışında anormal aşınma fark ettim. (18 "Goodyear run flat lastikler) Bunun neden olduğunu bilen var mı? Bu AUDI Q7'nin ortak bir sorunu mu?
Bazı otomobillerin süspansiyon yapıları sebebiyle tekerleri hep içeri veya hep dışarı basabilir bundan dolayı da aşınma olarak karakteristik-tipik- yerlerden aşınabilirler. Fakat Q7'yi biraz araştırın eğer böyle bir problem tüm Q7'ler için ortak değilse yukarıdaki arkadaşın dediği gibi rot-balans ayarından kaynaklı olabilir.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Balans ayarını yerde final balansıyla yaptırıyorsanız (sürekli balans yaptırmak yanakları perişan eder) sorun ondan kaynaklı olabilir.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,127
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
-Teker araca takılıyken balans yaptırmak
-Düşük lastik basıncı
-Hatalı toe-in
-Pozitif kamber

Herhangi biri olabilir.

Raniyah

Raniyah Dagher
Taklacı Güvercin
9 Ara 2020
11
15
295
29
India
Marka
Audi
Bazı otomobillerin süspansiyon yapıları sebebiyle tekerleri hep içeri veya hep dışarı basabilir bundan dolayı da aşınma olarak karakteristik-tipik- yerlerden aşınabilirler. Fakat Q7'yi biraz araştırın eğer böyle bir problem tüm Q7'ler için ortak değilse yukarıdaki arkadaşın dediği gibi rot-balans ayarından kaynaklı olabilir.

Bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu sorunun bu modelde ortak olup olmadığını öğrenmek için daha fazlasını kontrol edeceğim

Moderatör tarafında düzenlendi:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım