KAPALI Leon FR & Giulietta(1.4 170) karşılaştırması hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omer_fr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
11
8
595
29
İstanbul
Arkadaşlar herkese selam.
Leon FR 140 hp 2014 aracım var. Bu aracı 14 ay önce 13.000 km'de aldım. Alırken de Giulietta ile arasında kalmıştım. Alfa'nın piyasasının olmaması ve yakıt ile ilgili endişelerden dolayı Leon seçtim ve aslında çok da memnunum.
Ama bir yandan gözüm hala Alfa'ya kayıyor. Sizce Leon'u satıp Giulietta almak mantıklı mı? Bence Leon'dan daha prestijli ve alımlı bir araba. Ama en büyük endişem yakıt. Çünkü 1.4 TSI'lar (özellikle 140'lık olanlar) yakıt konusunda gerçekten çok iyiler. Ben çoğu İstanbul'da şehir içi ve haftada 1 kez Gebze'ye gidiş geliş şeklinde ayda ortalama 1350 km yol yapıyorum ve bu normal kullanımda 8.5 lt/100 km gibi bir yakıt tüketimine sahibim.
Sizce Leon'u satıp Giulietta almak mantıklı olur mu? Tabi bu arada alıncak Giulietta 2013 model olacak gibi.

botvitaliy

Profesör
8 Eyl 2016
88
62
1,035
Guilietta'larda çok kronik sorun vardı malzeme ve işçilik bakımından ben olsam değiştirmem. Ama Guilietta daha zevklidir büyük ihtimal

frkync

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
2
2
545
28
İstanbul-İzmir
Guilietta sadece görünüş olarak hafif premium havası olduğunu düşündüğüm bi araç iç malzeme kalitesi fiat grubu olduğunu belli ediyor yakıt olarak Tsi kadar memnun kalacağını sanmıyorum ve 120 bglik olanını kullanmıştım ve hiç memnun olmamıştım bence kendi aracınız gayet iyi değiştirecek olursanızda golf veya 1 serisine geçmenizi önerebilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım