KAPALI Linea su damlaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onure35

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
4
3
545
Bugün linea aracımla klima açık şekilde şehir içi dolaştım ve eve girdim. Daha sonra çıktığımda aracın sağ arka kısmından su damladığını farkettim. Acaba klima suyu mudur? Klima suyu ön taraftan damlar diye biliyorum. Uzun yola çıkacağım yarın akşam yolda kalırım diye endişeleniyorum :) Acaba bu konuda bilgi sahibi bir arkadaş var mı?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bu kadar kafaya takmayın , bence su birikintisinden geçmişsinizdir ve o damlıyordur :D Arka taraftaki damlama olarak tek sıkıntı depo olur ki onu da renginden , kokusundan anlarsınız bence , kazasız sürüşler :)

abulut1993

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
27
6
595
Merhabalar,
Öncelikle iyi forumlar.
Hep klima açık şekilde dolaştığınızı belirtmişsiniz, klima suyundan başka tek ihtimal silecek suyu geldi aklıma.Tabii arkada silecek yok linealarda. Yağını,suyunu kontrol edin, bir sorun yoksa güvenle yola çıkabilirsiniz.
"Su akar yolunu bulur" belkide tahliye ordan oluyordur bilemedim.
İyi yolculuklar, hayırlı bayramlar dilerim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,063
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
çok karamsar olabilirim ama başıma gelen sorunlardan tecrübelerle yazacağım.

arabanın klima tahliye hortumu çıkıp iç döşemeye sızıntı yaptırıyor olabilir ve döşeme paspasların altında kaldığı için bunun farkında olmayabilirsiniz bile. aracın altında tahliye kapakları bulunur. iç mekana akan sular arka koltuk önüne kadar gidebilir ve oradaki bir tahliye kapağından damlatıyor olabilir. bu ekstrem olayı ben yaşadım.

başka bir karamsar ihtimal de, su sandığınız sıvının yakıt olmasıdır. yakıt filtresi linea'da tam olarak nerede bilmiyorum ama benim arabamda arka tarafta kalıyor. oradan sızdırma yapabilir.
en karamsar ihtimal, fren hidroliği sızdırıyor olabilir. allah muhafaza diyorum bunun için.

belki de @Ugur arkadaşımızın dediği gibi sadece bir su birikintisinden geçmişsinizdir. Benim paranoyak senaryolarım tamamen hükümsüz kalır :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

arabanın klima tahliye hortumu çıkıp iç döşemeye sızıntı yaptırıyor olabilir ve döşeme paspasların altında kaldığı için bunun farkında olmayabilirsiniz bile. aracın altında tahliye kapakları bulunur. iç mekana akan sular arka koltuk önüne kadar gidebilir ve oradaki bir tahliye kapağından damlatıyor olabilir. bu ekstrem olayı ben yaşadım.

başka bir karamsar ihtimal de, su sandığınız sıvının yakıt olmasıdır. yakıt filtresi linea'da tam olarak nerede bilmiyorum ama benim arabamda arka tarafta kalıyor. oradan sızdırma yapabilir.
en karamsar ihtimal, fren hidroliği sızdırıyor olabilir. allah muhafaza diyorum bunun için.

belki de @Ugur arkadaşımızın dediği gibi sadece bir su birikintisinden geçmişsinizdir. Benim paranoyak senaryolarım tamamen hükümsüz kalır :)
Çok tuhaf olaylar söylediniz ama , ben bile hafif tırstım :D

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
29
İstanbul
Klima hortumundan iç kabine sızıntı ihtimaline karşı aracın paspasalarda rutubet kokusu olur onu incelemekte fayda var. Yakıt zaten kokusuna bakın sıvının direk anlaşılır. Fren hidroliği içinde size önerim kaputu açık fren hidroliğinin olduğu kaba bakın içindeki hidrolik seviyesi ne miktarda diye. Umarım hiç birşey yoktur su birikintisine girmişsinizdir.;)

onure35

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
4
3
545
Arkadaşlar kusura bakmayın şehirdışında internete girip cevaplarınızı göremedim. Çok şükür bir sorun yaşamadan eve döndüm, biraz önce arabayı yıkattım iç kısımda bir sorun yoktu. 750km yol yaptım araçta bir sorun da olmadı. Sanırım dediğiniz gibi su birikintisinde geçmişim. Tekrar teşekkürler cevaplarınız için. :)

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen

İçim karardı bir an :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım