KAPALI Maks. 35.000 tl'ye küçük araç tavsiyesi

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
fiyatı en fazla 35.000 tl ve hatcback 5 kapı araç önerileriniz nelerdir? ilan linki de paylaşırsanız sevinirim eğer ilgili araca ait ilan bulursanız.

dizel veya benzinli olmasını istiyoruz. otomatik/yarı otomatik olması gerekiyor. model yılı farketmez sanayiden çıkmayacak bir araç olmadıktan sonra.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden-1.3-dizel-otomatik-corsa-615037768/detay

salı günü araca bakmaya gideceğim. farlardaki değişikliği ben de farkettim sordum ilan sahibinde, tamponda meydana gelen hasar nedeniyle farın değiştiğini söyledi, ondan önceki sahibinde olmuş bu olay(farm camı da çatlatmış hasar sanırım).

araç hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

@bt seceresini çıkarır sanırım da benim tek diyeceğim o para çok

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden-1.3-dizel-otomatik-corsa-615037768/detay

salı günü araca bakmaya gideceğim. farlardaki değişikliği ben de farkettim sordum ilan sahibinde, tamponda meydana gelen hasar nedeniyle farın değiştiğini söyledi, ondan önceki sahibinde olmuş bu olay(farm camı da çatlatmış hasar sanırım).

Bizde sıfır aldığımız 1.2 benzinlisi var sol farı hasar olmadan kendiliğinden degistirmemiz gerekmişti. Çoğu Corsa da aynı durum var sebebi ne acaba

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Arka silecek baş ağrıtabilir. Tam aşağıda camın hemen başlangıcında durması lazım çünkü dolu dolu 180° çalışıyor. Sağ far değişmiş. O km'de o yaştaki corsa'da solmamış far imkansız :) Motoru efsane motor biliniyor zaten multijet. şanzımanın iyiliği kötülüğü ne beklendiğine bağlı, genel olarak sorunsuz ama sinir bozucu bi şanzıman otomatikleştirilmiş manuel. Diğer kronik sorunları için benim başlığa göz atabilirsiniz hocam. Direksiyon kutusu, EPS direksiyon motoru alırken dikkat edilmesi gereken şeyler. Yol bozukluklarındaki tıkırtı kronik direksiyon kutusuna 500-600 sıkışması demek, direksiyonun bir tarafa daha zor dönmesi gibi direksiyon desteği tutarsızlıkları ise EPS'yi işaret eder. Nakiti yüklüdür. Kafadan 3bin lira düşürmek gerek pazarlıkta o derece. Elektronik arızası var mı onu incelemek gerekir. Alınca soğutma sistemini komple elden geçirmek gerekir. Hortumlar, radyatör, ek su haznesi gerekirse değiştirilmeli. Genel olarak dayanıklıdır ama yıllanmış araba işte, ne zaman sorun çıkaracağı bilinemez. O yüzden soğutma ve fren sistemi elden geçirilmeli. Ona bütçe ayırmak gerek.
Bu nasıldır? @bt anlıyor bu arabadan dediler. az yakar mı şanzuman sorun çıkartır mı doktor?

HATASIZ 2004 CORSA 1.3 DİZEL OTOMATİKİlan No: 618572309
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...2004-corsa-1.3-dizel-otomatik-618572309/detay
silecek meselesi bunda da geçerli. sol çamurluk kesin boyanmış, bir ihtimal sol ön kapı da boyanmış olabilir. Yerinde bir daha görmek göstertmek gerek. Boya mesele değil de, sahibi bunu bilerek saklıyorsa o zaman uzak durun, başka şeyler de saklıyor olabilir. Bu arabalarda kaportadaki işlemi boyayı paslanan yerlerinden anlayabilirsiniz. Orijinal boyasıyla işlem görmemiş yerleri hayatta pas kusmaz, kaportası galvanizli saçtandır pasa bayağı dayanıklı; aklınızda bulunsun :) Bir de büyük jant takmışlar buna. Corsa C kasada şiddetle karşı olduğum bir hareket bu. Direksiyon kutusunun daha kolay harcanmasına neden olur büyük jant. Ben zamanında 155 yanaktan 175 yanağa geçerken bile iki kere düşündüm, orijinal ebatlarda zaten genişliyor deyip ikna oldum :) Gözüm kestiremedi şimdi ama jant 15'ten büyükse direk bu arabayı eleyin. 16" filan Türkiye yollarında kaldırmaz bu araba.
Edit: Ha bir de iki arabayı da park halinde durduğu yerde sallayın. Çok fazla salınıyorsa amortisörlerini değiştirmek gerekebilir. Yol tutuş helva süspansiyonla zayıflar. Benim araba hala oldukça sert. Aldığımda hepten yılan spec 106gti gibiydi, şimdi yeni yeni gsi seviyesine geldi.

Bu iki araba da alınabilir. Ama yerinde bakmak ve dediğim noktalara dikkat etmek gerekir.

Son düzenleme:

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Arka silecek baş ağrıtabilir. Tam aşağıda camın hemen başlangıcında durması lazım çünkü dolu dolu 180° çalışıyor. Sağ far değişmiş. O km'de o yaştaki corsa'da solmamış far imkansız :) Motoru efsane motor biliniyor zaten multijet. şanzımanın iyiliği kötülüğü ne beklendiğine bağlı, genel olarak sorunsuz ama sinir bozucu bi şanzıman otomatikleştirilmiş manuel. Diğer kronik sorunları için benim başlığa göz atabilirsiniz hocam. Direksiyon kutusu, EPS direksiyon motoru alırken dikkat edilmesi gereken şeyler. Yol bozukluklarındaki tıkırtı kronik direksiyon kutusuna 500-600 sıkışması demek, direksiyonun bir tarafa daha zor dönmesi gibi direksiyon desteği tutarsızlıkları ise EPS'yi işaret eder. Nakiti yüklüdür. Kafadan 3bin lira düşürmek gerek pazarlıkta o derece. Elektronik arızası var mı onu incelemek gerekir. Alınca soğutma sistemini komple elden geçirmek gerekir. Hortumlar, radyatör, ek su haznesi gerekirse değiştirilmeli. Genel olarak dayanıklıdır ama yıllanmış araba işte, ne zaman sorun çıkaracağı bilinemez. O yüzden soğutma ve fren sistemi elden geçirilmeli. Ona bütçe ayırmak gerek.

silecek meselesi bunda da geçerli. sol çamurluk kesin boyanmış, bir ihtimal sol ön kapı da boyanmış olabilir. Yerinde bir daha görmek göstertmek gerek. Boya mesele değil de, sahibi bunu bilerek saklıyorsa o zaman uzak durun, başka şeyler de saklıyor olabilir. Bu arabalarda kaportadaki işlemi boyayı paslanan yerlerinden anlayabilirsiniz. Orijinal boyasıyla işlem görmemiş yerleri hayatta pas kusmaz, kaportası galvanizli saçtandır pasa bayağı dayanıklı; aklınızda bulunsun :) Bir de büyük jant takmışlar buna. Corsa C kasada şiddetle karşı olduğum bir hareket bu. Direksiyon kutusunun daha kolay harcanmasına neden olur büyük jant. Ben zamanında 155 yanaktan 175 yanağa geçerken bile iki kere düşündüm, orijinal ebatlarda zaten genişliyor deyip ikna oldum :) Gözüm kestiremedi şimdi ama jant 15'ten büyükse direk bu arabayı eleyin. 16" filan Türkiye yollarında kaldırmaz bu araba.
Edit: Ha bir de iki arabayı da park halinde durduğu yerde sallayın. Çok fazla salınıyorsa amortisörlerini değiştirmek gerekebilir. Yol tutuş helva süspansiyonla zayıflar. Benim araba hala oldukça sert. Aldığımda hepten yılan spec 106gti gibiydi, şimdi yeni yeni gsi seviyesine geldi.

Bu iki araba da alınabilir. Ama yerinde bakmak ve dediğim noktalara dikkat etmek gerekir.
En son attığım linktenini alıcaz gibi. Diğerinin kaputu boyanmış ve adamın konuşmaları çok tedirgin geldi. Alırsam özelden çok rahatsız edicem :)) o aldıktan sonra direk yetkili servise götürmeyi düşünüyorum her şeyini halletsinler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
En son attığım linktenini alıcaz gibi. Diğerinin kaputu boyanmış ve adamın konuşmaları çok tedirgin geldi. Alırsam özelden çok rahatsız edicem :)) o aldıktan sonra direk yetkili servise götürmeyi düşünüyorum her şeyini halletsinler
Adres İstanbuldu di mi?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,077
6,973
5,020
github.com
Marka
BMW
Son attığın ilanın sahibi lokal boyanın anlamını biliyor mu yoksa 3 parça tamamen boyalı mı

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bütçe konunuzu tam bilmemek ile beraber ben yinede yazayım mazur görün lütfen.
Nissan Micra street donanım bayilerde 60.000tl ye bulunabiliyor hatta birkać gün ònce bazı bayiler 52.000e de satmış diye duydum isterseniz bir B segmentini bayilerde sorun soruşturun çok daha avantajlı olabilir. Bir arkadaşımın tanıdığı 53.000tl ye 1.2 street Micra almış 20.000tl de 20 ay faizsiz kredi kullandırmışlar biraz uzak tanıdık oldu ama :)

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Nissan Micra street donanım bayilerde 60.000tl ye bulunabiliyor hatta birkać gün ònce bazı bayiler 52.000e de satmış diye duydum isterseniz bir B segmentini bayilerde sorun soruşturun çok daha avantajlı olabilir. Bir arkadaşımın tanıdığı 53.000tl ye 1.2 street Micra almış 20.000tl de 20 ay faizsiz kredi kullandırmışlar biraz uzak tanıdık oldu ama :)
evet başka bir forum konusunda henüz aracı bugün almış bir arkadaşla konuşma fırsatım oldu fakat aracı daha önce hiç trafikte araç kullanmamış biri kullanacak. şu an bu corsa'ya vereceğim parayı hibe etmiş gibi düşünüyorum. ne satarken kar ne de kaza yapmamasını bekliyorum. ama micra alırsam istemeden de olsa onları bekleyeceği m :( yine de okuyan, kafasında olan başka arkadaşlar yazınızdan faydalanacaktır. teşekkür ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
evet, sizde mi istanbuldasınız?
İstanbul & Kocaeli hybrid diyelim :)
Eğer aracı alırsanız ne yapın edin yetkili servislere götürmeyin. Ben çok çektim, başkaları çekmesin. Opel'in satışı ayrı, satış sonrası yetkili servisleri ayrı rezalet. Aracımın sağlam yerlerini bozup bozup veriyorlardı. Özellikle bunlar garantisi filan olmayan eski jenerasyon arabalar olduğu için iyice özensiz davranıyorlar.
Ha, piyasadaki özel servislerin de bir çoğu rezil çünkü onlar da yetkili servisten çıkıp kendi dükkanlarını açan tipler. İzmit oto sanayide bir sürü özel Opel servisi olmasına rağmen, onarım dışı rutin yıllık bakım için bile İstanbul'daki ustama götürüyorum. İstanbul'da Bostancı'da küçük çaplı bakımlarını yaptırırken memnun kaldığım bir yer vardı, bir de Kartal Oto Sanayi'de ağır bakım&onarımlarını yaptırdığım yer var. Şimdi küçük bakımları da Kartal'da o ustaya yaptırıyorum, gayet memnunum. Özel servisten çok çok daha iyidir :)

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,310
16,279
5,720
çanakkale
Marka
Renault
52 bine 2018 yılı içerisinde imkansız, ailecek 2018 de 6 tane araba aldık toplamda ve herseferinde micraya uğradık zaten 2011 yılında alınma sıfır micramızı ise eylül 15 te sattık yani geçen ay.ama evet 2017 yılında ellerinde kalan 2016 modelleri 52-54 arası verdiler.2017 ilk çeyreğinde

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
52 bine 2018 yılı içerisinde imkansız, ailecek 2018 de 6 tane araba aldık toplamda ve herseferinde micraya uğradık zaten 2011 yılında alınma sıfır micramızı ise eylül 15 te sattık yani geçen ay.ama evet 2017 yılında ellerinde kalan 2016 modelleri 52-54 arası verdiler.2017 ilk çeyreğinde
Haklı olabilirsiniz zaten özellikle doğruluğunu garanti edemem demiştim fakat forumda bir arkadaşımız 35.000tl sıfır faizli kredi de dahil toplam 64.000tl te dolu Micra almış yeni. Ben de bundan arkadaşıma bahsedince o da bana tanıdığının da 53.000tl ye 20.000tl kredi dahil olarak boş Micra aldığını söyledi açıkçası ben de tam inanmakta zorluk çekmekte beraber çok da düşük bir ihtimal olduğunu düşünmüyorum

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,310
16,279
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Haklı olabilirsiniz zaten özellikle doğruluğunu garanti edemem demiştim fakat forumda bir arkadaşımız 35.000tl sıfır faizli kredi de dahil toplam 64.000tl te dolu Micra almış yeni. Ben de bundan arkadaşıma bahsedince o da bana tanıdığının da 53.000tl ye 20.000tl kredi dahil olarak boş Micra aldığını söyledi açıkçası ben de tam inanmakta zorluk çekmekte beraber çok da düşük bir ihtimal olduğunu düşünmüyorum
64 e dün alan benim zaten :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bizde sıfır aldığımız 1.2 benzinlisi var sol farı hasar olmadan kendiliğinden degistirmemiz gerekmişti. Çoğu Corsa da aynı durum var sebebi ne acaba
Güneşsiz memlekette tasarlanmış herhalde. :) Dışarıda sürekli aynı yerde park edilen arabanın tek farı çoğunlukla apartman gölgesinde filan kalıyorsa, o bile asimetrik solmaya neden oluyor. Vallahi çok sinir bozuyor.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Siz donanım avantajı yakalamış oldunuz yani.
Açıkçası polo 1.0 comfortline 82.000tl ye alinabiliyorken gidip Micra ya 72.000tl vermezdim çünkü yeni polo için Do you needs a golf gibi bir soru sormuştu Carwow ki beğeniliyor da tabi manuel isteyen adam için geçerli yoksa Micra nin otomatik avantajı da var. Fakat 64.000tl gibi bir fiyata yani sizin aldığınız fiyata hele sıfır faizli kredi ile de aşırı avantajlı almissiniz helal olsun :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım