KAPALI Maksimum 37 Bin Tl'ye Araba Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Herkese öncelikle merhaba,
İsmim Bedirhan, şuanda öğrenciyim ve ani gelişen bir kararla otomobil ihtiyacımız doğdu. Alacağımız otomobili ailecek kullanacağız ve senede en az 1 kere uzun yol yapmamız şart. Bütçe olarak şuan kendimizi zorlayarak 40 bin tl para çıkarabiliyoruz ancak alınacak aracın bakımı, sigortası vesaire derken 37 38 bin civarında otomobiller şuan hedefimizde. Bizim için önceliğimiz aracın hızlı bir şekilde elden çıkarılabilir olması. Alacağımız aracı birikimle aldığımız ve maddi sıkışıklık anında hemen elden çıkarmayı düşündüğümüz için bu husus oldukça önemli. Bizim aklımızda şuanlık sadece 1.4 EL donanım paketiyle Palio var. Önerilerinize açığız :) Şimdiden teşekkürler.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
1.4 palio önermeye gelmiştim zaten onu yazmışsınız :D Büyük bir kazası olmayan palio her türlü alıcı bulacaktır, rolantisi düzgün ve antifirizsiz kalmamış bir palio alırsanız tek sıkıntınız yılda bir yaptığınız uzun yolda şanzımanın kısa olması olur, onla da idare edilir

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Ben de palio yazacaktım hocam, fiesta var alternatif.
Verebileceğim net tavsiye Opel almayın, ne olursa olsun tecrübelerden yola çıkarak yazıyorum.

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
1.4 palio önermeye gelmiştim zaten onu yazmışsınız :D Büyük bir kazası olmayan palio her türlü alıcı bulacaktır, rolantisi düzgün ve antifirizsiz kalmamış bir palio alırsanız tek sıkıntınız yılda bir yaptığınız uzun yolda şanzımanın kısa olması olur, onla da idare edilir
Şanzıman oranı benim kafamı çok karıştırdı ama bu kadar artısı varken onu görmezden geleceğiz mecbur

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Ben de palio yazacaktım hocam, fiesta var alternatif.
Verebileceğim net tavsiye Opel almayın, ne olursa olsun tecrübelerden yola çıkarak yazıyorum.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, o dönemin opellerinde ciddi sıkıntılar yaşandığına bizzat şahit oldum. Fiesta konusunda pazarı biraz ağır gidiyor sanki 🤔

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şanzıman oranı benim kafamı çok karıştırdı ama bu kadar artısı varken onu görmezden geleceğiz mecbur
Aşırı uzun yol yapan biri değilseniz çok takılacak bişey değil bikaç sefer idare edersiniz. Uzun süreli binici olsanız dikkat edin buna derdim ama önceliğiniz kolay yürütüp hızlı şekilde zararsız elden çıkarmak olduğu için direkt bunu yazmaya girdim konuya zaten. Bizim milletin çok sevdiği bi araba 1.4 palio sizin kriterlere uygun bütçe içinde düzgünü de bulunabilir. Dediğim gibi rolantisine dikkat edin düzgün bir şekilde hem benzinde hem de eğer varsa lpg de rolantisini tutabiliyo olsun gerisi normal bi arabada nelere dikkat ediyorsanız onlara bakılır

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Aşırı uzun yol yapan biri değilseniz çok takılacak bişey değil bikaç sefer idare edersiniz. Uzun süreli binici olsanız dikkat edin buna derdim ama önceliğiniz kolay yürütüp hızlı şekilde zararsız elden çıkarmak olduğu için direkt bunu yazmaya girdim konuya zaten. Bizim milletin çok sevdiği bi araba 1.4 palio sizin kriterlere uygun bütçe içinde düzgünü de bulunabilir. Dediğim gibi rolantisine dikkat edin düzgün bir şekilde hem benzinde hem de eğer varsa lpg de rolantisini tutabiliyo olsun gerisi normal bi arabada nelere dikkat ediyorsanız onlara bakılır
Evet haklısınız, zaten ömrünün çoğunu 20kmlik sınırlar içerisinde geçirecek. Çok sağolun verdiğiniz bilgiler için.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
R19'u da listeye alalım o zaman. Çok teşekkürler.
37 bine 1.6 enjeksiyonlu yani K7M motorlu R19 çok zor maalesef. Bulursunuz ama bakımsız olur o motorda başınıza iş açar. Bulursanız kesinlikle bu motordan anlayan bir ustaya gösterip alın. Hemen elden çıkartma meselesi olmasa Laguna 1 bakın derdim. Piyasası olmadığından fiyatları düşük 35 40 arası bulursunuz.

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
37 bine 1.6 enjeksiyonlu yani K7M motorlu R19 çok zor maalesef. Bulursunuz ama bakımsız olur o motorda başınıza iş açar. Bulursanız kesinlikle bu motordan anlayan bir ustaya gösterip alın. Hemen elden çıkartma meselesi olmasa Laguna 1 bakın derdim. Piyasası olmadığından fiyatları düşük 35 40 arası bulursunuz.
Babamın hemen elden çıkarma kaygısı olmasa mondeo ve laguna'dan başka bir araba bakmazdım bile. R19 hususunda ise İstanbul içinden alacağımız için ustasını kolayca bulabileceğimizi düşünüyorum.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Palio veya Siena bakabilirsin bence. Siena uzun yolda bagajının da olması dolayısıyla daha çok tatmin eder. Antifrizi olmayan arabadan da uzak dur derim benim başım yandı üst kapak açtım :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Babamın hemen elden çıkarma kaygısı olmasa mondeo ve laguna'dan başka bir araba bakmazdım bile. R19 hususunda ise İstanbul içinden alacağımız için ustasını kolayca bulabileceğimizi düşünüyorum.
Aslında günümüzde internetin de etkisiyle ''ya bu araç da çabuk elden çıkmıyor, satılmıyor'' tarzı kaygıların artık eskide kaldığını düşünüyorum, piyasasından fazla yazılmadığında hatta misal veriyorum gerekirse-aciliyetin de verdiği etkiyle- piyasasından iki bin tl az yazılsa saatler içinde de satılır, forumda bir kaç gün içinde Rover satan arkadaşlar var. Artık eski sterotipleri bir kenara bırakmak gerekiyor bence.

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Aslında günümüzde internetin de etkisiyle ''ya bu araç da çabuk elden çıkmıyor, satılmıyor'' tarzı kaygıların artık eskide kaldığını düşünüyorum, piyasasından fazla yazılmadığında hatta misal veriyorum gerekirse-aciliyetin de verdiği etkiyle- piyasasından iki bin tl az yazılsa saatler içinde de satılır, forumda bir kaç gün içinde Rover satan arkadaşlar var. Artık eski sterotipleri bir kenara bırakmak gerekiyor bence.
İstanbul veya Ankarada ikamet etsek dediğinize katılıyorum ancak aracı İstanbuldan alsak dahi annem ve babam Muğla Milasta yaşıyor ve orda her arabayı elden çıkarmak kolay olmuyor. (Bkz. Opel Corsa 1.3 cdti aracımızı piyasanın altına yazmamıza rağmen 2 ayda satamayıp İstanbul'a götürmüştük)

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Marketplace da temizleri bulunabiliyor sarı siteyle sınırlı kalmamak lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım