KAPALI Makyajlı Corolla (2017-2018) x Yeni Corolla (2019)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
1,968
31
Marka
Renault
Arkadaşlar selamlar.Araçlara zaten meraklı biriyim.Sürekli yeni çıkan araçları incelerim, yeni teknolojileri takip ederim ve profesyonel olarak araç test eden arkadaşları takip ederim.Bir de işin içine yeni bir araç satın alma olayı girince bu ara tüm marka ve modelleri sıkı şekilde irdeliyorum.Sıfır fiyatları olsun 2.el piyasaları olsun didik didik ettim birkaç haftadır.Aklımda sedan bir araç var.Birçok modele baktım.En son kullanmış olduğum Corolla'da karar kıldım.Şöyle bir kıyaslama yapmak isterim.Almak isteyen arkadaşlar varsa onlara da fikir verir ve bu konu altında bilgi paylaşımı yapmış oluruz.Malum sitede son kasadan önceki 2017-2018 model Corollaları inceledim ve fiyatları uygun olanlar da olmakla beraber 90-100 bin küsurlerde olan araçlar gördüm.Mantıksız olarak gördüğüm nokta fiyatlar.Yeni bir kasa çıkmış 2018 yerine 2019 model 0 km bir araç alabilecekken kim niye aynı parayı eski kasaya versin ki? diye düşünüyorum.Ayrıca yeni kasanın motoru elden geçirilmiş (daha iyi ivmesi olduğu, daha sessiz olduğu belirtiliyor), kasa sağlamlaştırılmış, 2 kollu süspansiyon kullanılıyor (yani daha konforlu), yalıtımı daha iyi ve malzeme kalitesi artmış.Hepsini geçelim başlı başına YENİ MODEL.Tek eksi yanı ise eski Corolla kullanmış biri olarak yeni Corolla'nın arka koltuklarda baş mesafesi bariz dar.Tüm bunlara rağmen eski kasa 2.el fiyatları nerdeyse 0 km 2019 modele yaklaşıyor.Bunlar şahsi görüşlerim arkadaşlar.Siz ne düşünürsünüz merak ediyorum açıkçası.Herkese iyi akşamlar.