KAPALI Megane 4 1.6 Joy x Hyundai Elantra 1.6 Style

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşlar selamlar herkese.Başlıktaki 2 araç üzerine araştırma yapıyorum.Aslında Megane kafamda yoktu.Çünkü boş pakedin malzeme kalitesi pek iyi değil ve internette çokça şikayet gördüm.Hyundai'ın marka algısı ve satış rakamları Renault kadar iyi değil ülkemizde.Ama Elantra 2018 olsun yeni kasası 2019 modeli olsun dikkat çeken bir seçenek diye düşünüyorum.Sizlerin de yorumlarını merak ediyorum.Özellikle Yeni Elantra kullanan arkadaşlar varsa ve Megane tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Arkadaşa katılıyorum belirttiğiniz iki araç arasında en iyi seçenek corolla

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Reno sever biriyim lakin Megane ın boş paketinin symbolden pek bir farkı yok kalite anlamında. Corolla en güzel seçim olacaktır.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben de bu 3 ü arasından Corolla derim.
Boş paketlerinde Corollaların içi de öyle pek kaliteli değil ama çok daha güncel ve alt yapı olarakta oldukça başarılı bir araç

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Ben de bu 3 ü arasından Corolla derim.
Boş paketlerinde Corollaların içi de öyle pek kaliteli değil ama çok daha güncel ve alt yapı olarakta oldukça başarılı bir araç
Showroom da incelemedim daha önce bir aracın boş yada dolu paketi arasındaki malzeme kalitesine hiç dikkat etmedim lakin cidden fark ediyor mu?
Diğer bir başlıkta Focus için titanium trend x farkından bahsedilmiş harbi harbi donanım harici fark var mı o paketlerde?
Benim bildiğim deri on göğüs vb bir opsiyon olmadığı sürece paketler donanımı etkiler plastik aksam aynıdır.
Normalde geyik başlığına yazacaktım da nasıl geçiyor onu bilmiyorum bilen oraya da aktarabilir

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Showroom da incelemedim daha önce bir aracın boş yada dolu paketi arasındaki malzeme kalitesine hiç dikkat etmedim lakin cidden fark ediyor mu?
Diğer bir başlıkta Focus için titanium trend x farkından bahsedilmiş harbi harbi donanım harici fark var mı o paketlerde?
Benim bildiğim deri on göğüs vb bir opsiyon olmadığı sürece paketler donanımı etkiler plastik aksam aynıdır.
Normalde geyik başlığına yazacaktım da nasıl geçiyor onu bilmiyorum bilen oraya da aktarabilir
Passion paketle diğer paketler arasında bariz fark var örneğin kapı üstü plastiği passionda deri kaplamalı yumuşak plastikken flame ve alt donanımlarda sert.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O eskidendi artık çoğu markada kalite farkı var. Mesela biz orta paket egea kullanıyoruz bizdekiyle en üst paket aynı baya yumuşak ama en boşunki bildiğimiz sert plastik.

Yalıtım konusunda da baya fark oluyor. Hatta düşük bütçe bakılırsa hava yastığı sayısı da çok fark ediyor

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
O eskidendi artık çoğu markada kalite farkı var. Mesela biz orta paket egea kullanıyoruz bizdekiyle en üst paket aynı baya yumuşak ama en boşunki bildiğimiz sert plastik.

Yalıtım konusunda da baya fark oluyor. Hatta düşük bütçe bakılırsa hava yastığı sayısı da çok fark ediyor
Hava yastığı zaten donanım özelliği olarak yazıyor da yalıtım ve iç trimlerin yazmadığı halde farklı olması hoş değil özellikle yalıtım hiç hoş değil.
Şimdi bayide dolu test aracında yalıtımını beğendiğim araç orta pakette yada boş pakette kötü ise kandırılmak olur.
O zaman test edenler paket paket test etsin :)
Şuan iç trim hadi neyse de Corolla da paketlerdeki yalıtım farkını açıkçası merak ediyorum. Sonuçta bazı araçlarda dolu paket yerine boş paketini fiyat avantajı ile öneriyoruz lakin buna sadece donanımı dahil ediyoruz yalıtım gibi unsurları dahil etmiyoruz

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hava yastığı zaten donanım özelliği olarak yazıyor da yalıtım ve iç trimlerin yazmadığı halde farklı olması hoş değil özellikle yalıtım hiç hoş değil.
Şimdi bayide dolu test aracında yalıtımını beğendiğim araç orta pakette yada boş pakette kötü ise kandırılmak olur.
O zaman test edenler paket paket test etsin :)
Şuan iç trim hadi neyse de Corolla da paketlerdeki yalıtım farkını açıkçası merak ediyorum. Sonuçta bazı araçlarda dolu paket yerine boş paketini fiyat avantajı ile öneriyoruz lakin buna sadece donanımı dahil ediyoruz yalıtım gibi unsurları dahil etmiyoruz
Bizim egeayı aldığımız bayide her motorun test aracı için farklı donanım paketi vardı, bi motor için bi donanım paketi için olacak şekilde 2 kere teste çıkarıyolardı. Çoğu bayi bunu sağlamıyo tabi dediğiniz gibi bi yerde kandırılmak oluyo. Yalıtımı test edemeyiz ama (testte ne kadar edebildiğimiz de tartışılır) malzeme kalitesini de showroom da görebiliriz aslında

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bizim egeayı aldığımız bayide her motorun test aracı için farklı donanım paketi vardı, bi motor için bi donanım paketi için olacak şekilde 2 kere teste çıkarıyolardı. Çoğu bayi bunu sağlamıyo tabi dediğiniz gibi bi yerde kandırılmak oluyo. Yalıtımı test edemeyiz ama (testte ne kadar edebildiğimiz de tartışılır) malzeme kalitesini de showroom da görebiliriz aslında
Egea çok sattığı için vardır yoksa çoğu bayide öyle bir durum yok. Gerçi paket fiyatına otomobil alındığını düşününce fark yapmasalar şaşırdık

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Hocam araçların her biriyle test sürüşü yaparsanız az çok kafanizda fikir oluşur .

Muhtemelen Corolla alırsınız ve pişman da olmazsınız .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

TrandX i evimizde kullanıyoruz... yani eğer Titanium ile malzeme farkı yoksa net söylüyorum, Golf e falan hayatta rakip olamaz focus.. maalesef mk3.5 un Titanium donanımlısına binmedim ... ama muhtemelen vardır fark ... kapılar beton gibi mesela Trendx de.

Yalıtım konusundan şahsen pek emin olamıyorum ...
Yalıtıma etki eden yegane özellikler daha çok şase ve alt yapı ile alakalı olduğundan bence üretim sürecinde bir farklılaşma olmaz... yalnız şu var... donanım paketleriyle çoğu zaman daha büyük jant ve lastikler sunuluyor... teoride bu yalıtıma kötü yönde etki eden bir özellik olsa da (büyük jant-geniş lastik-düşük yanak) belki takılan lastiğin kalitesi farkeder ve bundan dolayı bir yalıtım farklılığı varmış gibi gelebilir... Onun dışında motor ve rüzgar sesi ile ilgili bana pek mantıklı gelmiyor...

Not : bazı üst segment araçlar donanım paketleriyle birlikte akustik ön cam, lamine cam veya vakumlu kapılar gibi ek donanımlar geliyor i bunlar yalıtımı iyileştirmek için konulan özellikler... ama bunlar üst segment araçlar ve sanırım bizim kapsamımızın dışında :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
TrandX i evimizde kullanıyoruz... yani eğer Titanium ile malzeme farkı yoksa net söylüyorum, Golf e falan hayatta rakip olamaz focus.. maalesef mk3.5 un Titanium donanımlısına binmedim ... ama muhtemelen vardır fark ... kapılar beton gibi mesela Trendx de.

Yalıtım konusundan şahsen pek emin olamıyorum ...
Yalıtıma etki eden yegane özellikler daha çok şase ve alt yapı ile alakalı olduğundan bence üretim sürecinde bir farklılaşma olmaz... yalnız şu var... donanım paketleriyle çoğu zaman daha büyük jant ve lastikler sunuluyor... teoride bu yalıtıma kötü yönde etki eden bir özellik olsa da (büyük jant-geniş lastik-düşük yanak) belki takılan lastiğin kalitesi farkeder ve bundan dolayı bir yalıtım farklılığı varmış gibi gelebilir... Onun dışında motor ve rüzgar sesi ile ilgili bana pek mantıklı gelmiyor...

Not : bazı üst segment araçlar donanım paketleriyle birlikte akustik ön cam, lamine cam veya vakumlu kapılar gibi ek donanımlar geliyor i bunlar yalıtımı iyileştirmek için konulan özellikler... ama bunlar üst segment araçlar ve sanırım bizim kapsamımızın dışında :)
Egeada ciddi yalıtım farkı var diğer markaları bilemem ama onlar için de söylenenler bu yönde. Kapıyı açıp kapatırken çıkan ses bile farklı. Easy de 80le gelen ses urban da 95-100de geliyo. Alt yalıtım belki aynıdır ama kapı içleri ve ön yalıtımda fark barizdi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Egeada ciddi yalıtım farkı var diğer markaları bilemem ama onlar için de söylenenler bu yönde. Kapıyı açıp kapatırken çıkan ses bile farklı. Easy de 80le gelen ses urban da 95-100de geliyo. Alt yalıtım belki aynıdır ama kapı içleri ve ön yalıtımda fark barizdi

Bende sıkça duymaya başladım bunu ama bir yandan düşününce, örneğin Egea Easy ile Urban modellerini karşılaştırırken (Tofaş sitesinde de) donanımlar karşılaştırması yapılıyor ve eksik/faza donanımlar listeleniyor. Onların için yazmayan bir "yalıtım malzemesi farkı" veya bunun gibi bişey olmaması ben düşündürüyor. Belki de gizli kapaklı, kimsenin söylemediği ama bilinen, "çirkin" gerçekler bunlar...
İlginç ... aslında bazı uzmanların tecrübe ve tespite dayalı paylaşımları iyi olurdu

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bende sıkça duymaya başladım bunu ama bir yandan düşününce, örneğin Egea Easy ile Urban modellerini karşılaştırırken (Tofaş sitesinde de) donanımlar karşılaştırması yapılıyor ve eksik/faza donanımlar listeleniyor. Onların için yazmayan bir "yalıtım malzemesi farkı" veya bunun gibi bişey olmaması ben düşündürüyor. Belki de gizli kapaklı, kimsenin söylemediği ama bilinen, "çirkin" gerçekler bunlar...
İlginç ... aslında bazı uzmanların tecrübe ve tespite dayalı paylaşımları iyi olurdu
Ben de bunların belirtilmesi taraftarıyım. Başta psikolojik diye düşünsem de egea forumlarından da çokça duyuyorum muhtemelen gerçekten böyle bir fark var belirtilmemesine rağmen

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Olay tam da bu madem böyle bir fark var üst pakete açıkça ekstra yalıtım malzemeleri vs yazacaksın yoksa Açıkça adilik sonuçta burada kullandığımız aracı vs insanlara öneriyoruz ve bazen bütçesi az olana alt paket yeterli vs diyoruz ama yalıtım gibi bir unsuru hiç hesaba katmiyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım