KAPALI Megane Sedan Mı Leon Mu?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bütçe max 140k

Birisi icon birisi Xcellence, sedan olması tabi daha iyi genişliğinden dolayı ama hb de kullanıyoruz zaten şuan pek sıkıntı yapmaz.
Siz olsanız hangisini seçersiniz Megane tarafında EDC’den korkuyorum DSG’deki konforu hızı bulamam diye, ikisini bu hafta test edicem ama yinede iyi bilen kullanan vardır diye sormak istedim.
Bu iki araç dışına çıkmak istemiyorum, Focus, Astra hepsine baktık, belki Octavia olabilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,764
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu ikisi arasından biri önerilmesine önerilir ama anlamadığım 140 bin liraya niye sadece bu ikisi ? Superb falan da bakılamıyor mu ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,764
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok ya, sadece ben karar versem valla gider ya focus alırım yada A3.
Octavia mantıklı ama skoda ya pek sıcak bakmıyor babam.
Focus ( yenisi hariç ) aile kullanımına yönelik beklentileri diğer saydığımız araçlar kadar karşılayamıyor. Aileden kasıt maksimum 3 kişiyse, fazla da bagaj yoksa rahat edebilme açısından ancak o zaman karşılar. Daha fazlasında rahatınız bozulur.

Bence bu Leon ve Megane'a ek olarak ailecek sıcak baktığınız, bakabildiğiniz modeller varsa onları da bir paylaşabilirsen başlıkta ki yorumlar kısırlığa doğru gitmez. Çünkü salt bu iki araç üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda başlık yine vag şöyle, leon böyle olayına doğru gidecek. Pek de bir netice alamayacaksın. Bu arada hangi aracı alırsanız alın 17 janttan yukarısını almayın. Hele Megane, Leon gibi araçlarda hiç almayın.

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Leon 15 binde golf 35, leon gırtlak golf orta donanım, ama leona göre çok boş, şuan zaten megane sedan gibi gözüküyor babamda onu çok seviyor zaten tasarım olarak, aracıda yarın görcez inşallah.
Leon için üzerine çok para vereceksiniz almayın derim. Megane ise sedan ihtiyacına bağlı olabilir. Ben olsam superb kovalardım o paralara. Eskiden passat ve bmw 3 vardı sizde hatırladığım kadarıyla. Nerelerden nerelere geldiniz :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Focus ( yenisi hariç ) aile kullanımına yönelik beklentileri diğer saydığımız araçlar kadar karşılayamıyor. Aileden kasıt maksimum 3 kişiyse, fazla da bagaj yoksa rahat edebilme açısından ancak o zaman karşılar. Daha fazlasında rahatınız bozulur.

Bence bu Leon ve Megane'a ek olarak ailecek sıcak baktığınız, bakabildiğiniz modeller varsa onları da bir paylaşabilirsen başlıkta ki yorumlar kısırlığa doğru gitmez. Çünkü salt bu iki araç üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda başlık yine vag şöyle, leon böyle olayına doğru gidecek. Pek de bir netice alamayacaksın. Bu arada hangi aracı alırsanız alın 17 janttan yukarısını almayın. Hele Megane, Leon gibi araçlarda hiç almayın.
Yok, öyle bir hata yapmam.
Çoğu zaman aracı ben kullandığım için focus bize yetecektir, galiba mk2.5 oluyor hb modeli vardı anahtarsız çalıştırma falan vardı, çok güzeldi ya, ben çocukken almıştık, Ford cidden çok underrated marka, mondeo segmentinin en iyilerinden ama kimse dönüp almıyor, ya da ben görmüyorum.
Octavia-Megane sedan-Leon belki A3 olabilir, daha Golf’ü satmadık satarsak işler çok daha hızlı ilerler, bi araba buldunuz arayıp konuşamıyosunuz mesela, çünkü elde para yok, anlatabilmişimdir umarım, ben babama focus iyi diyorum mesela adam bi arabayı satalım para olduğu zaman ararız diyor mesela.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Leon için üzerine çok para vereceksiniz almayın derim. Megane ise sedan ihtiyacına bağlı olabilir. Ben olsam superb kovalardım o paralara. Eskiden passat ve bmw 3 vardı sizde hatırladığım kadarıyla. Nerelerden nerelere geldiniz :D
Passattan sonra 3 aldık, çok yaktığından dolayı sattık, valla 318i almak yaptığımız en büyük hataydı, ozaman Arteon veya 318d alabiliyorduk çünkü, sonra sattık ben üniversiteye başladım araba gerekti öyle öyle ilerliyor işte :d elde ki parayı harcamak istemiyor insan şu ekonomik durumda, yarın ne olacağı belli olmaz maalesef.
Valla nefret ediyorum bi araba ararken ikinci eli iyi midir diye, çok yazık.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,764
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok, öyle bir hata yapmam.
Çoğu zaman aracı ben kullandığım için focus bize yetecektir, galiba mk2.5 oluyor hb modeli vardı anahtarsız çalıştırma falan vardı, çok güzeldi ya, ben çocukken almıştık, Ford cidden çok underrated marka, mondeo segmentinin en iyilerinden ama kimse dönüp almıyor, ya da ben görmüyorum.
Octavia-Megane sedan-Leon belki A3 olabilir, daha Golf’ü satmadık satarsak işler çok daha hızlı ilerler, bi araba buldunuz arayıp konuşamıyosunuz mesela, çünkü elde para yok, anlatabilmişimdir umarım, ben babama focus iyi diyorum mesela adam bi arabayı satalım para olduğu zaman ararız diyor mesela.
Iste bu biraz da sartlarla alakali. Ben mk3.5 kullaniyorum. Ailecek kullaniyoruz. 3 kisiyiz ve ona gore bagajimiz oluyor. Bu noktada konfor, yalitim, hacim beklentilerimi karsiladigi gibi yeterli derecede keyifli surus de verebiliyor. Haliyle bizim sartlarimiza uyuyor. Turk aile yapisinda genelde ciddi bagaj hacimleri ve ic mekan hacimleri arandigindan o yuzden focus genelde aile kullanimina uymuyor diyorum. Yoksa kalabalik olmayan cekirdek aileler icin tabi ki yeterli gelecektir.

Oyle maalesef para olmadan, elde parayi gormeden somut adimlar atmak zor. Genelde babalarin kararini da fazla degistiremezsin. Ben babami zorlamasam focus yerine hala citroen c4 kullaniyor olurduk. Siz once bir parayi ayarlayin ondan sonra daha ciddi adimlar atilir. Hatta babanin ikna olmadigi ama senin sevdigin, uygun oldugunu dusundugun modellere bile yonelme olabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım