Mercedes 2011 C180 ESP Hatası

Ayaz

Ayaz
Senkromeççi
29 May 2020
7
0
60
27
İstanbul
Marka
Mercedes
İyi günler,
2011 model C180 komp. model aracım var. Bir hafta önce kartele kaynak yaptırdım. Serviste ciddi seviyede rot ayarı bozulmuş. Düzelttirmek için fırsat olmadı. Bugün ESP arızası verdi. Daha önce de iki defa vermişti. Kontak aç kapa yaparak düzeltmiştim. Ancak bu sefer düzelmiyor. Menüden de düzeltemedim. Bir süre daha rot ayarı için götürme şansım yok. Acaba rot ayarı yaptırınca düzelir mi? Kalıcı bir sorun olmuş mudur? Veya rot ayarı bozukluğu ile alakası var mıdır?

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
teker hızı okuyan sensörde temassızlık veya çamurlanma vs olabilir diye aklıma geldi, rot balans çok bozuksa da belki okumuyordur.
Bunlar sadece tahmin

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
kendi bmwm’de rot ayarı bozulduğunda lastik hava uyarısı, esp uyarısı ve el freni uyarısı beraber veriyor.
mercedes’lerde de durum bu şekildedir diye tahmin ediyorum.
rot ayarını düzelttirip sildridiğinizde tekrarlanmaz muhtemelen.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
kaynak sırasında elektrik bozmuş olabilir.

Ayaz

Ayaz
Senkromeççi
29 May 2020
7
0
60
27
İstanbul
Marka
Mercedes
kendi bmwm’de rot ayarı bozulduğunda lastik hava uyarısı, esp uyarısı ve el freni uyarısı beraber veriyor.
Rot ayarını yaptırdım. Sorun düzelmedi. Pazartesi hatayı bilgisayarla sildiricem. İnşallah sizin ki gibi geçer. Teşekkürler

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Esp sensörlerine bir bakılabilir artık. Artık elektronikten değil de direk elektrik tesisatı? oluyor. Yani esp soketleri vs yanmış olabilir

Ayaz

Ayaz
Senkromeççi
29 May 2020
7
0
60
27
İstanbul
Marka
Mercedes
Aynen dediginiz gibi oldu çok teşekkürler

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Fren kaliperlerinin orada ABS-ESP sensörünün bağlantı soketi tozlanmış veya temassızlık yapıyor olabilir. Söküp temizliğinin yapılıp takılması sorunu ortadan kaldırabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım