HABER Mercedes S600 Royale ile geçmişe yolculuk

aliserdar

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
143
104
1,085
28
Yeterince dikkatli olmayanlarımız ilk bakışta fotoğraflardaki lacivert otomobili eski bir Mercedes modeli ile karıştırabilir. Aslında otomobil hayatına S500 sedan olarak başlamış. İsminin “S600 Royale” olmasının sebebi ise 1963-81 arasında üretilmiş Mercedes 600’e benzemesi. Fabrikadan 2014 model S Serisi olarak çıkan otomobil dışında yapılan değişiklikler sayesinde daha sıradışı bir model haline gelmiş. Belki en güzel veya en yakışıklı sedan değil ama detaylara verilen önem üst düzeyde tutulmuş.

Ön kısma baktığımızda klasik Mercedes ızgarasının yanında yer alan, SLS’ten alınmış farlar dikkat çekmekte. Diğer dikkat çeken noktalar ise eski modeli hatırlatan kaput ve çevresinde kullanılan dikey çizgiler, krom detaylar ve 600’e gönderme yapan jantlar.

İki otomobili profilden karşılaştırdığımızda ise S600 Royale’in tavan çizgisinin atasına benzetilmek için düzleştirilmesi ve arka camın daha oval bir tasarım şekli alması dikkat çekmekte. SLR‘dan alınan hava kanallarının ise fonksiyonel olup olmadığı merak konusu.

Arkaya geldiğimizde ise ön farlarda karşımıza çıkan SLS’in farlarını burada da görmekteyiz ancak 600’e benzeyebilmeleri için çevrelerinde bol miktarda krom kullanılmış. 600’e benzeyen bir diğer yönü ise bagaj kapağının arka cama olan yakınlığı. 60’larda olduğu gibi tamamen krom ile kaplanmış tampon ise Royale’in arka görüntüsüne klasik bir hava katmakta.

Dışarıda yapılan tüm değişikliklere rağmen iç mekan fabrikadan çıktığı gibi duruyor havasını vermekte.

1 arasında 22

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Çok ilginç gözüktü gözüme bir yandan kötü görünüyor diyorum bir yandan da çok degişik sıradışı ve güzel olmuş diyorum :confused::confused::eek::eek:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıkçası ben beğendim, hem modern hem klasik bir hava katabilmişler. Keşke ön konsol da dışı gibi değişik gözükseydi biraz daha diyorum sadece.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
resmi ilk gördüğümde sls grancoupe çıktı sandım :D

OnurZe

Profesör
12 Eyl 2016
60
72
1,010
27
Sls'den farların alınmasının mantıklı bir sebebi de bence s600'ün dikdörtgen farlarına benziyor oluşu. Bunu da krom çerçevelerle beraber oluşturmaya çalışmışlar. En güzel kısmı arka taraf bence. Yine sls'den alınan stop lambalarını kullanmışlar ama çok daha güzel bir biçimde uydurmuşlar tasarıma. Çok şık bir yorum olmuş. Keşke iç mekana da özen gösterilseymiş haberde de belirtilmiş zaten.

furkang

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
54
10
970
Dubaide vardı bi belgeselde gördüm.Bu arabaya 3 milyon deseler Türkiyede niceleri alır.Niye alan yok acaba

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım