KAPALI Mercedes w204 alınır mı ? ve 120.000 TL Alınabilecek araç

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
Merhabalar iyi forumlar araç almayı düşünüyoruz. Bir kaç araçta gittik geldik bu araçlar bir takım sorunlar yaşadık bu araçlar;
1- Kia sportage benzinli 1.6 manuel ( Ciddi bir yakıt tüketmesinde ötürü manuel düşünüyorduk ) Ankara içi hatasız boyasız yazan bir araçla görüşmeye gittik aracın içi , kapı altı vs sorunlu çıktı bi şekilde denilen gibi değildi vazgeçtik ( 94.000 TL ) gibi bir fiyattı
2- İstanbulda bir golf highline paket full+ emsallerinden bir tık uygun 2016 model bir araçtı bakıldığında ondada telefonda söylenmeyen sorunlar çıktı.. ( Bu şekilde gidip bakılmadan telefonda hiç bir sorun yok denile denile 3 araç sorunlu çıktı ) bu araçta 115.000 tl kadar bir fiyat biçilmişti )

Yani en sonunda biraz daha koyup mercedes c180 w204 gibi bir arabaya karar verdim. Fiyatlar cidden yüksek temiz kazasız hatasız boyasızlar kmler oldukça fazla. Bu 2012 yıllı mercedesler çok çeşitli bildiğiniz gibi 1.8 motor 1.6 motor 5 vites - 7 vites - kompressor gibi çeşitli ben bu forumda bir konu görmüştüm bir üye tarafından.
1.6 Cgi turbo ve 7g-tronic kombinasyonu hem az hem seri olan ve vergisinin az olduğundan bahsedilmişti bende o nedenle 1.6 7vites araştırıyorum bu 7 vites tork konvertorlu deniliyor doğrumudur ? Kronik sorunları vs varmı bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz. Ve bir de Facebook mercedes grubundan birisi bana Selection paket almamı söyledi bu aracı tercih ederken selection , selection plus olanlara bakıp mı almalıyım ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,263
45,894
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
w204 kasanın makyajlı ( ön farları ve aracın göğsü farklıdır. Oradan anlayabilirsiniz makyajlı kasa olduğunu ) olanını almanızı tavsiye ederim. Biz Avantgarde 1.8 cgi motor 7g-tronic versiyonunu kullandık 45 bin km kadar. 1.8 motor sınırlı sayıda ülkeye getirildi sonra bir daha gelmedi. Onun yerine 1.6 cgi motor getirildi. İkisini de kullandım. Aralarında bariz bir fark yok. Tüketim olarak da 1.8'e yarım litre daha ekleyebilirsiniz. 7g-tronic şanzıman makyajlı kasalarda cgi motorla gelen 7 ileri tork konvertörlü sağlam bir şanzımandır. Kompresörlü modellerde de sağlam olan 5 ileri eski nesil tk şanzıman vardı ama tüketim verimliliği 7 ileri kadar iyi değil.

Selection plus en dolu pakettir. Bir altı selection'dır. Bunlar Amg paketin de üstündedir. Geriye de Avantgarde ve Diamond line diye bir paket vardır. Bunlarda ki donanım detayları nelerdir ona tam hakim değilim. İnternetten araştırabilirsiniz. En dolusunu almak tabi ki güzel olur ama 2.el araç alınacaksa muhakkak önceliği temiz olana vermek gerek. Donanım olarak hangisini mutlaka almalıyım diye sorarsanız adaptif bi xenon kesinlikle olmalı. Mükemmel bir far sistemine sahip.

Kronik bir sıkıntısı var mı tam olarak bilemiyorum. Biz sadece 45 bin km kadar kullandık ve satıp 5.20i aldık. Onu mercedes forumlarından daha iyi araştırabilirsiniz.

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
w204 kasanın makyajlı ( ön farları ve aracın göğsü farklıdır. Oradan anlayabilirsiniz makyajlı kasa olduğunu ) olanını almanızı tavsiye ederim. Biz Avantgarde 1.8 cgi motor 7g-tronic versiyonunu kullandık 45 bin km kadar. 1.8 motor sınırlı sayıda ülkeye getirildi sonra bir daha gelmedi. Onun yerine 1.6 cgi motor getirildi. İkisini de kullandım. Aralarında bariz bir fark yok. Tüketim olarak da 1.8'e yarım litre daha ekleyebilirsiniz. 7g-tronic şanzıman makyajlı kasalarda cgi motorla gelen 7 ileri tork konvertörlü sağlam bir şanzımandır. Kompresörlü modellerde de sağlam olan 5 ileri eski nesil tk şanzıman vardı ama tüketim verimliliği 7 ileri kadar iyi değil.

Selection plus en dolu pakettir. Bir altı selection'dır. Bunlar Amg paketin de üstündedir. Geriye de Avantgarde ve Diamond line diye bir paket vardır. Bunlarda ki donanım detayları nelerdir ona tam hakim değilim. İnternetten araştırabilirsiniz. En dolusunu almak tabi ki güzel olur ama 2.el araç alınacaksa muhakkak önceliği temiz olana vermek gerek. Donanım olarak hangisini mutlaka almalıyım diye sorarsanız adaptif bi xenon kesinlikle olmalı. Mükemmel bir far sistemine sahip.

Kronik bir sıkıntısı var mı tam olarak bilemiyorum. Biz sadece 45 bin km kadar kullandık ve satıp 5.20i aldık. Onu mercedes forumlarından daha iyi araştırabilirsiniz.
Mercedes-Benz-C180-AMG-Selection-Plus-5-730x370.jpg

Yorumunuz için teşekkürler , Far bu şekilde oluyor bu makyajlı değil mi ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım