Merhab

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Hoşgeldin hocam :)aracinizi isterseniz garaj başlığında tanitabilirsiniz

murrat

Asfalt Kurutucu
20 Ara 2017
15
11
595
hepinize teşekkür ederim ayrı ayrı , sohbet kısmına da açtığım bir problemim var onu çözdükten sonra garaj ksımında sonuçları sizinlede paylaşacağım

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
hepinize teşekkür ederim ayrı ayrı , sohbet kısmına da açtığım bir problemim var onu çözdükten sonra garaj ksımında sonuçları sizinlede paylaşacağım
Hoşgeldiniz. Garaj kısmında yazılacak konuyla ilgili olarak sizden bir ricam 177 lik uniteden, sorunlardan, performansından ve tüketiminden ayrıntılı bilgi vermeniz. E92 herzaman bayıldığım bir kasaydi keşke 4 serisi de onun gibi şirin olsaydı bu kadar kaba olması yerine :D

murrat

Asfalt Kurutucu
20 Ara 2017
15
11
595
Hoşgeldiniz. Garaj kısmında yazılacak konuyla ilgili olarak sizden bir ricam 177 lik uniteden, sorunlardan, performansından ve tüketiminden ayrıntılı bilgi vermeniz. E92 herzaman bayıldığım bir kasaydi keşke 4 serisi de onun gibi şirin olsaydı bu kadar kaba olması yerine :D

Tabiki onları direk yazabilirim. Yakıtını şöyle söyleyeyim ;

Ortalama Hızım 30 lardayken (istanbul şehir içi) 7.2-8.5 arası yakıyor
120 sabit giderseniz 2050-2100 devir arasında gidiyor 5,2 lt yakıyor (900km gidiş 900km geliş aynı yol rakım farkı kalmamış oluyor) bagajını doldurursanız 0,1 lt koyun bunun üzerine (tek kişi)

ama bu değerleri cruise control ile elde ettim.

performansı 180 beygir 1500 kg civarı bir araba nasıl gitmeliyse öyle gidiyor. şanzıman eski nesil olunca çok hızlı değil belki zf8 yada dsg olsa daha hızlı hissetirebilirdi.

sorunları konusunda Allah'a şükür çok tecrübeli değilim ama zincir muhabbetini bende alırken biliyordum. Çok emin olmamakla birlikte orada öğrendiğim şey şu; arabanın zinciri bozulmuyor. zincir motorun altında yada arkasında olduğu için insanlar değişim vakti geldiğinde yüksek işçilik fiyatı nedeniyle değiştirmiyor sonra vadesini doldurup yamuluyor ardından da motoru dağıtıyor.

sorularınızı cevaplamaya çalıştım kısaca daha detaylı bilgi paylaşırım tekrar ileride.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

120 sabit giderseniz 2050-2100 devir arasında gidiyor 5,2 lt yakıyor (900km gidiş 900km geliş aynı yol rakım farkı kalmamış oluyor) bagajını doldurursanız 0,1 lt koyun bunun üzerine (tek kişi)

performansı 180 beygir 1500 kg civarı bir araba nasıl gitmeliyse öyle gidiyor. şanzıman eski nesil olunca çok hızlı değil belki zf8 yada dsg olsa daha hızlı hissetirebilirdi.

sorunları konusunda Allah'a şükür çok tecrübeli değilim ama zincir muhabbetini bende alırken biliyordum. Çok emin olmamakla birlikte orada öğrendiğim şey şu; arabanın zinciri bozulmuyor. zincir motorun altında yada arkasında olduğu için insanlar değişim vakti geldiğinde yüksek işçilik fiyatı nedeniyle değiştirmiyor sonra vadesini doldurup yamuluyor ardından da motoru dağıtıyor.

sorularınızı cevaplamaya çalıştım kısaca daha detaylı bilgi paylaşırım tekrar ileride.
Çok teşekkür ederim. Şimdi güzel bi şekilde açıklayıp ileride detayına inicem demeniz büyük incelik. Saolun varolun :)

murrat

Asfalt Kurutucu
20 Ara 2017
15
11
595
Çok teşekkür ederim. Şimdi güzel bi şekilde açıklayıp ileride detayına inicem demeniz büyük incelik. Saolun varolun :)
estağfurullah , ben bu arabayı almadan çok şey merak edip araştırdım ama bulamadım e90 kadar yaygın olmadığı için. sizin söylediklerinizle birlikte sonradan m olan arabalardaki işçilik kusurları vs... gibi şeyleride paylaşırım sizlerle. saygılarımla..

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus

Foruma hosgeldiniz, benimde begendigim bir modeldir. Kazasiz, belasiz...

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hoşgeldiniz , benim de yakıt / performans / fiyat / dizayn oranında en beğendiğim alınabilir otomobiller arasında gördüğüm bir model e92. Kazasız belasız kullanın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım