Merhabalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

prnd

Profesör
11 Ocak 2018
99
196
1,060
Manisa
Merhaba. adım İlkay Manisa'dan aranıza katılıyorum. Yaşım 24. 2013 yılında üniversitedeyken otopark.com la tanıştım. Otomobil bilgimi burada artırdım. Herkese iyi forumlar.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Hoş geldin İlkay. Merkezde mi ikamet ediyorsun? Aracın var mı?

prnd

Profesör
11 Ocak 2018
99
196
1,060
Manisa
Hoş bulduk. Manisa merkezde yaşamıyorum arabam yok ama alınca ilk işim garajda tanıtmak olucak

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Ankarada 2 ev var diyelim. Birini satip yaşamaya değer mi

Doğma büyüme Manisa'lı olarak kısmen cevap vereyim. Bence "artık" değmez. Artık diyorum çünkü Manisa özellikle merkezi 200bin nüfus hesap edilerek planlandırılmış ve 500binlik nüfusu kaldıramaz hale geldi. Özellikle çarşı, alaybey, karaköy gibi semtleri artık nefes almıyor. Manisa'nın gerçek bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Bu dönüşüm planlanıyor ancak ne zaman gerçekleşeceği henüz belli değil. Bence Manisa merkeze dönüşüm gerçekleşinceye kadar adım bile atılmamalı.

Nüfusun etkisi ile yetersiz bina stoğundan mütevellit kiralar da aldı başını gitti. Doğalgaz ısıtmalı 2+1 oturulabilecek bir daire için 900-TL yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ankara'da ki evinizi sattığınızda yeni yerleşim bölgelerinden 1 tane ev satın alamayabilirsiniz! Fiyatlar o kadar sapıtmış durumda. Bunun yanında toplu taşıma tam bir felaket. Raylı sistem gereksinimi had safhada ancak şehir o kadar sıkışık ki iki sıra ray geçirecek alan bile yok. Sosyal hayat da bir o kadar sıkışıp kalmış durumda. Yazın her yere yakınlık avantaj olsa da kışın sadece bir (1) adet AVM'ye kapanıp kalıyor insanlar.

Demem o dur ki Ankara'nın soğuk ama geniş caddelerinde daha rahat edersiniz muhtemelen.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Doğma büyüme Manisa'lı olarak kısmen cevap vereyim. Bence "artık" değmez. Artık diyorum çünkü Manisa özellikle merkezi 200bin nüfus hesap edilerek planlandırılmış ve 500binlik nüfusu kaldıramaz hale geldi. Özellikle çarşı, alaybey, karaköy gibi semtleri artık nefes almıyor. Manisa'nın gerçek bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Bu dönüşüm planlanıyor ancak ne zaman gerçekleşeceği henüz belli değil. Bence Manisa merkeze dönüşüm gerçekleşinceye kadar adım bile atılmamalı.

Nüfusun etkisi ile yetersiz bina stoğundan mütevellit kiralar da aldı başını gitti. Doğalgaz ısıtmalı 2+1 oturulabilecek bir daire için 900-TL yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ankara'da ki evinizi sattığınızda yeni yerleşim bölgelerinden 1 tane ev satın alamayabilirsiniz! Fiyatlar o kadar sapıtmış durumda. Bunun yanında toplu taşıma tam bir felaket. Raylı sistem gereksinimi had safhada ancak şehir o kadar sıkışık ki iki sıra ray geçirecek alan bile yok. Sosyal hayat da bir o kadar sıkışıp kalmış durumda. Yazın her yere yakınlık avantaj olsa da kışın sadece bir (1) adet AVM'ye kapanıp kalıyor insanlar.

Demem o dur ki Ankara'nın soğuk ama geniş caddelerinde daha rahat edersiniz muhtemelen.
Ben kendim için demedim amcamlara ikna etmeye çalışıyorum da Muğla Fethiye Manavgat side falan denizkenari olsun kafasındayım yani. Emekli adamsın ankara gibi iğrenç bir yerde ne isin var yav

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Ben kendim için demedim amcamlara ikna etmeye çalışıyorum da Muğla Fethiye Manavgat side falan denizkenari olsun kafasındayım yani. Emekli adamsın ankara gibi iğrenç bir yerde ne isin var yav

O zaman Muğla-Fethiye'den daha ucuz olacak Ayvalık ve Dikili'yi tavsiye edebilirim. Ama Muğla tarafının havası çok daha temiz.

prnd

Profesör
11 Ocak 2018
99
196
1,060
Manisa

tabiki de manisayi İzmir'e kiyaslayinca yasamak için en büyük neden İzmir'e yakinlik. dediğiniz gibi toplu taşıma rezalet 4 sene Manisa merkezdeydim sadece 1 sene toplu taşıma kullandım. park AVM de açıldı iki tane AVM var ama sosyal hayat İzmir'e kiyaslanamaz. İzmir'e göre Manisa biraz daha ucuz onun dışında iş için hariç yaşanmaz.

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
tabiki de manisayi İzmir'e kiyaslayinca yasamak için en büyük neden İzmir'e yakinlik. dediğiniz gibi toplu taşıma rezalet 4 sene Manisa merkezdeydim sadece 1 sene toplu taşıma kullandım. park AVM de açıldı iki tane AVM var ama sosyal hayat İzmir'e kiyaslanamaz. İzmir'e göre Manisa biraz daha ucuz onun dışında iş için yaşanmaz.
Park avmnin hergün önünden geçiyorum halen açılan birşey yok ne yazık ki [emoji16]

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım