KAPALI Mini Cooper R56 alacağım ama kararsızım dizel mi benzin mi??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

otoparkbekcisi

Taklacı Güvercin
40
Marka
Renault
Abilerim kardeşlerim araba seçimi konusunda size danışmak istiyorum. 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim 2,5 yıldır ilk arabam olan 2006 1.4(LPG) clio'yu kullanıyorum. Bu ay aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.Şuan kullandığım arabam çok sıradan olduğu için biraz premium olsun sokaktaki 5 arabadan biriyle aynı olmasın istiyorum. e87 kasa bmw 1.16 serisi ve mini cooper 1.6 arasında kalmıştım(audi a1,megane3 coupe,RCZ,scirocco'da baktım ama ya fiyatlar pahalı geldi ya yakıtlarından dolayı yada temizini bulamadım eledim). 1 serisini düşünmemin sebebi hem arkadan itişli olması hemde genişlik ve kullanışlılık açısından daha mantıklı gelmesiydi ama babamın miniyi daha tarz ve elit bulmasından dolayı minide karar kıldım gibi zaten benim de küçüklüğümden beri aklımın bir köşesinde hep hayali vardı okuduğum dinlediğim kadarıyla da sürüş zevki hayli yüksek bir otomobil. Şimdi kafamdaki soru şu dizel mi almalıyım benzinli mi? benzinli alırsam tüplü cliodan sonra beni baya zorlayabilir autosymbol isimli kanalda 7,5-7,8 yaktığını söylemişler buda en iyi ihtimal 50 kuruşa denk gelir bu yüzden alırsam tüp taktırmayı düşünüyorum mecburi olarak. Dizellerinde ise gerçekçi tüketim 5,5 civarıymış ama dizel fiyatları benim sınırlarımı baya zorlayacak. sizce 70.000(max) tl'ye benzinli mi + tüp taktırma masrafı yoksa 80.000tl'ye dizel cooper mı? Bu arada şunu da belirtiyim 2011-2012 makyajlı kasalardan almayı düşünüyorum. @sinan abi senin yorumunu da merak ediyorum benim için çok önemli fikrini belirtirsen sevinirim :)

Mini gibi ikon bir araba açıkçası dizel alınmaz. Alınsa da keyif vermez.
Benzin tüketimi manuel versiyonlarda çok anormal düzeyde değil. Zaten bagajı yok denilecek kadar az, bir de oraya tüp gelirse bagajı kullanamazsınız. Stepneye yapılacaksa ayrı tabii. İlla tüp taktıracağım derseniz dizelini almanızı tavsiye ederim

Son düzenleme:
Mini gibi ikon bir araba açıkçası dizel alınmaz. Alınsa da keyif vermez.
Benzin tüketimi manuel versiyonlarda çok anormal düzeyde değil. Zaten bagajı yok denilecek kadar az, bir de oraya tüp gelirse bagajı kullanamazsınız. Stepneye yapılacaksa ayrı tabii. İlla tüp taktıracağım derseniz dizelini almanızı tavsiye ederim
açıkcası benzinli alırsam almışken tam olsun diye otomatik f1 şanzımanlı almayı düşünüyorum otomatiklerin yakıtı hakkında bilginiz var mı?

tüp takacaksanız dizel. yok ben benzinde binerim dersen benzin.
bu şartlarda benzinli binmem biraz zor gözüküyor binsem bile ilk 6ay :( benzinde binersem kabataslak hesabıma göre yıllık 2bin lira bi fark çıkıyor

Senin baban Mini Cooper'ı elit bulmuş ben babama dediğimde oğlum bunu satarken nasıl satacağız diyor :) Araç konusundaki fikrim ise senin yazdığın şu beş on satıra dayanarak dizel. Yakıta, kmde kaç kuruş yaktığına önem veriyorsun ve benzin seni üzer. 7-7.5 litreler imkansız değil ama zor, maddi gücün el veriyorsa dizel alıp nispeten daha rahat sürüşler elde edersin. Benzinli 1 serisi var bende ondan biliyorum benzinli yakıt durumunu.

Son düzenleme:
Senin baban Mini Cooper'ı elit bulmuş ben babama dediğimde oğlum bunu satarken nasıl satacağız diyor :) Araç konusundaki fikrim ise senin yazdığın şu beş on satıra dayanarak dizel. Yakıta, kmde kaç kuruş yaktığına önem veriyorsun ve benzin seni üzer. 7-7.5 litreler imkansız değil ama zor, maddi gücün el veriyorsa dizel alıp nispeten daha rahat sürüşler elde edersin. Benzinli 1 serisi var bende ondan biliyorum benzinli yakıt durumunu.
valla bende babamdan bunu beklemezdim laf arasında baba ben tek kapı araba alacam dedim olay buralara kadar geldi galiba o da içten içe mini sahibi olmak istiyomuş :D haklısın yakıt konusunda kaygılarım var çok gezen birisiyim babamda TSI passat var arabaları değiştiğimizde 1hafta sonra nerede benim tüplü arabam demeye başlıyorum :)

oyumu benzinli olarak kullandım ama lpg takılacaksa kesinlikle dizel derim. Km de 10-20 kuruş tasarruf ediyosun 1-2 yıl lpg parası çıksın diye biniyosun zaten sonra da birsürü fazladan -beklenmeyen- masraf. Alırken 10 fazla ver dizel al satarken geri alırsın 10 liranı

oyumu benzinli olarak kullandım ama lpg takılacaksa kesinlikle dizel derim. Km de 10-20 kuruş tasarruf ediyosun 1-2 yıl lpg parası çıksın diye biniyosun zaten sonra da birsürü fazladan -beklenmeyen- masraf. Alırken 10 fazla ver dizel al satarken geri alırsın 10 liranı
bende biraz böyle düşünüyo gibiyim şartlar aynı olsa tabiki benzinliyi seçerim ama öğrenci halimle yakıtı düşünmek zorunda kalıyorum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-tertemiz-servis-bakimli-mini-587537209/detay
belki bu araca bakmaya gidebilirim temiz duruyo plastik kalitesine felan bakınca bu para etmez diyorum ama 100bin km deki standart pololar bile 70bin olmuş. (poloyu çok severim kötülüyo gibi anlaşılmasın) :D

Madem ki bütçeniz o kadar hassas bence hiçbirini almayın çünkü minilerin servis ve yedek parça fiyatları süpriz dolu :)

bende biraz böyle düşünüyo gibiyim şartlar aynı olsa tabiki benzinliyi seçerim ama öğrenci halimle yakıtı düşünmek zorunda kalıyorum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-tertemiz-servis-bakimli-mini-587537209/detay
belki bu araca bakmaya gidebilirim temiz duruyo plastik kalitesine felan bakınca bu para etmez diyorum ama 100bin km deki standart pololar bile 70bin olmuş. (poloyu çok severim kötülüyo gibi anlaşılmasın) :D
Fiyat güzel de Manuel mini üzer ikinci elde

Benzinli alırsam taktırırım dediğiniz lpg şu sıvı sistem yağlı sistem dediklerinden mi? Eğer ondansa fiyatların 10bin tl lere doğru yürüdüğünü duymuştum kurların artmasından sonra. Zaten o sistemlerde aman aman bi tasarruf da yok benzinle karıştırıp yakıyo galiba. En temizi dizel

Benzinli alırsam taktırırım dediğiniz lpg şu sıvı sistem yağlı sistem dediklerinden mi? Eğer ondansa fiyatların 10bin tl lere doğru yürüdüğünü duymuştum kurların artmasından sonra. Zaten o sistemlerde aman aman bi tasarruf da yok benzinle karıştırıp yakıyo galiba. En temizi dizel
bildiğim kadarıyla normal sıralı sistem lpgler takılıyor ilanların birinde satıcı açıklamaya 3500 liralık lpg var araçta yazmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...