Mini r60 countryman s modifikasyon

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Merhaba arkadaşlar, aracımı modifiye etmeye başlamayı düşünüyorum, yabancı forumlarda biraz araştırdım 300 hp üzeri çıkan araçlar var benim de hedefim 300 civarı hp'ler almak, aklıma takılan birkaç soru var, öncelikle ilk defa bu işi yapmayı düşünüyorum aracın 4 çeker sisteminde bir problem olur mu? sanziman bu güçleri kaldırır mı? Ve yazılım için manic öneriliyor bu yazılımı nasıl elde edebilirim? Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arabaniz 100 bin km ye yakin veya ustunde ise kalkismayin derim.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,641
1
5,148
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Şanzıman muhtemelen kaldırabilir ama motora bana göre 220-230 hp'den fazlası baya riskli. Fazlası alınır da, ne kadar kullanılabilir, ne kadar gazlanabilir ?

Orijinal halinde bile yeterince sıcak çalışan bir motor. Stock intercooler yetmiyor, egzoz sıcaklığı da fazla. Wagner intercooler ve downpipe ile başlanabilir.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Şanzıman muhtemelen kaldırabilir ama motora bana göre 220-230 hp'den fazlası baya riskli. Fazlası alınır da, ne kadar kullanılabilir, ne kadar gazlanabilir ?

Orijinal halinde bile yeterince sıcak çalışan bir motor. Stock intercooler yetmiyor, egzoz sıcaklığı da fazla. Wagner intercooler ve downpipe ile başlanabilir.
Motor forged'lense dahi mi problem olur?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Detaylı yorumlayacak bilgi, birikime sahip değilim. Konuyu görünce fikrimi yazayım dedim.

Kilometreden bağımsız olarak çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.
Aracınızın modelini doğal olarak hangi spec olduğunu bilmiyorum, Countryman S'lerde zaten 184 bglik olanlar stock olarak bile sağlam bir yapıya sahip değil, motor kaynaklı sorun yaşayan azımsanmayacak kadar var. 190 bglik olanları bu konuda daha iyi ama yine de yüklemek ne kadar başarılı sonuç verir bilmiyorum, fazlaca soruna açık ve cep yakmaya yatkın olacağı düşündüğüm için yapmayacağım bir proje olurdu. Ek olarak, orijinal hâliyle de B crossover için fazlasıyla yürüyen bir araç.

Yapılmasına yapılır tabii @msansertekin 'in dediği gibi ama ne kadar sorunsuz şekilde gazlanabilir konusu esas nokta.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Detaylı yorumlayacak bilgi, birikime sahip değilim. Konuyu görünce fikrimi yazayım dedim.

Kilometreden bağımsız olarak çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.
Aracınızın modelini doğal olarak hangi spec olduğunu bilmiyorum, Countryman S'lerde zaten 184 bglik olanlar stock olarak bile sağlam bir yapıya sahip değil, motor kaynaklı sorun yaşayan azımsanmayacak kadar var. 190 bglik olanları bu konuda daha iyi ama yine de yüklemek ne kadar başarılı sonuç verir bilmiyorum, fazlaca soruna açık ve cep yakmaya yatkın olacağı düşündüğüm için yapmayacağım bir proje olurdu. Ek olarak, orijinal hâliyle de B crossover için fazlasıyla yürüyen bir araç.

Yapılmasına yapılır tabii @msansertekin 'in dediği gibi ama ne kadar sorunsuz şekilde gazlanabilir konusu esas nokta.
190' lik makyajlı motor, forumlarda araştırmalarımda 300 hp de 35.000 km'dir yürüyen araçlar var, ama tecrübem olmadığı için iyice emin olduktan sonra hareket edeceğim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım