minumum yakıt için hangi devir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben ege de kalıyorum nerde viraj çıkışı var orda ışıklar mecbur sert fren yapıyorsun ona da yapacak birşey yok.

Senin araban, Drive Bye Wire teknolojisi barındıran, 7 ileri dsg bir otomobil. Burda sürücüye fazla yapacak bir şey yok. Arabanın kullanımında sana düşen, sürat yapmaktan, fren yapmaktan ve trafiğe girmekten kaçınman.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yakıt tüketimini azaltmak için önce sakin kullanmak gerekir. Örneğin ışıklarda önceden yavaşlayacaksın. Kalkışlarda gaza hafif hafif basacaksın. Bir de arabanın gücü yetmediği yani titrediği durumlarda daha fazla yakıt yakılıyor. Hem de motora zararı var. Dizel araçlarda yola göre 2000-2500 devirde vites atmak gerekiyor. Büyük rampalarda 3000 devir ve üstü bile atılabilir. Az yakmanın formülü gaza fazla basmamak ve frenleri yumuşak yapmak.

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
@zuspat seni bende dsg kullanmam sebebiyle en iyi ben anlıyorum snrm. benimde dizel dsg aracımda 1750 devir 95 km/sa hız yapıyor. bende sürekli karadeniz sahil yolunda bu şekilde ilerliyorum. motordan herhangi bir homurdanma sesi çıkmadığı için kafamada takmıyorum. ama en iyi yorumu tabi @motorsinann yapar yinede. en ekonomik sürüşümü 88 e sabitlediğimde oluyor. o zaman 1650 devirde gidiyor araç. yakıt tüketimim 3.4 oluyor. isteyen olursa buraya o resmide atabilirim :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
@zuspat seni bende dsg kullanmam sebebiyle en iyi ben anlıyorum snrm. benimde dizel dsg aracımda 1750 devir 95 km/sa hız yapıyor. bende sürekli karadeniz sahil yolunda bu şekilde ilerliyorum. motordan herhangi bir homurdanma sesi çıkmadığı için kafamada takmıyorum. ama en iyi yorumu tabi @motorsinann yapar yinede. en ekonomik sürüşümü 88 e sabitlediğimde oluyor. o zaman 1650 devirde gidiyor araç. yakıt tüketimim 3.4 oluyor. isteyen olursa buraya o resmide atabilirim :)
1750 devirde sorun olmaz dizel bir araba için zaten motor bayıldığı an zaman gaz pedalından gelen bilgiler dahilinde vites düşecektir, fakat Jetta TDI DSG de denk geldim 50 km ile giderken 6. viteste 1000 küsürlü devirler dizel motoru yorar, dizeller avans vuruntusu yaparak çalışır zaten

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım