KAPALI Mk2 focus rs mi megane rs mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Merhaba arkadaslar ıkı arabadan birini almayı düşünüyorum megane 2011 92.000km de focus 2010 94.000km de hangisini almalıyım sizce su an freelander 2 kullanıcısıyım yorumlar için şimdiden teşekkürler?

Ekli dosyalar

• slika-86-59e5e36d9e601-velika.jpg
    slika-86-59e5e36d9e601-velika.jpg
    149.1 KB · Görüntüleme: 560
  • slika-86-59e5e60ea6a82-velika.jpg
    slika-86-59e5e60ea6a82-velika.jpg
    131.1 KB · Görüntüleme: 557
  • slika-86-59e5e4cd674e9-velika.jpg
    slika-86-59e5e4cd674e9-velika.jpg
    125.2 KB · Görüntüleme: 563
  • slika-86-59e5e4ceee1ed-velika.jpg
    slika-86-59e5e4ceee1ed-velika.jpg
    119.9 KB · Görüntüleme: 541

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
su ana kadar 4 araba aldım ılk arabamı ustaya göstermiştim ve ondan sıkıntı yaşadım baya fakat diğer 3 aracı direk aldım kendim kontrol ederek ve hiç sıkıntı yaşamadım birazda şans faktörü var ustalarında pek duzgun kontrol ettiğini düşünmüyorum bilmiyorum belki tr de daha farklıdır expertiz olayı burada sagına soluna bakıyor suruyor iyi diyip gönderiyorlar
Burada da çok mağdur olanlar oluyor emin olabilirsin. Mümkün mertebe kendi ustanı bulup götürmek daha mantıklıdır her zaman ama ustanın her iyi dediği de iyi olacak diye bir dava yok, yani iyi usta da olsa sana karşı bir artniyet beslemese de bir çuval civatadır sonuçta ne olacağı ne çıkacağı belli olmaz, şans işi her zaman vardır yani. Sıfırını dahi alırsın başın ağrır lanet edip satarsın aha dayıya sor @Cenk

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Burada da çok mağdur olanlar oluyor emin olabilirsin. Mümkün mertebe kendi ustanı bulup götürmek daha mantıklıdır her zaman ama ustanın her iyi dediği de iyi olacak diye bir dava yok, yani iyi usta da olsa sana karşı bir artniyet beslemese de bir çuval civatadır sonuçta ne olacağı ne çıkacağı belli olmaz, şans işi her zaman vardır yani. Sıfırını dahi alırsın başın ağrır lanet edip satarsın aha dayıya sor @Cenk
teşekkür ederim deneyimlerimi paylasırım tabi memnuniyetle
Zaten aracin ustaya gosterilme sebebi temel seylere baksa yeter mantigidir. Motorda sorun var mi, sase veya direklerde sorun var mi gibi temel sorunlari ogrenmek. Onun haricinde detaya inse de pek bir sey cikmaz. Misal cogu aracin bas belasi direksiyon kutusu problemi vardir ki bariz bir belirti yoksa cogu usta anlamaz bile. Zamanla cikar ortaya. Eger aracin motor kondisyonu ve sase direkler gibi konularda hasar alip almadigini anlayabilecek bir tecrube yoksa en azindan bu hususlarda bir ustaya gostermek faydali. Gerisi de kismet iste.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
İkiside bir birinden güzel arabalar lakin Mk2 Focus RS'in fazla sert bir süspansiyon sistemine sahip. Ben olsam Megane RS alırdım ama benimki tamamen öznel bir durum. Dediğim gibi iki arabada birbirinden güzel. Hangisi daha temizse ve hangisi içinize en çok sinerse onu alın. Pişman etmezler :).

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
Bir Megane RS (satın almama ramak kalmıştı) aşığı olarak, bu iki araç arasından net bir şekilde Focus RS'i öneririm. İkisi de muazzam sürücü otomobilleri, tatmin etme konusunda ikisi de çok iyi araçlar. Fakat; Focus'un motoru ve yürüyeni Megane'dan daha iyi. Lakin şunu da belirteyim; Focus RS her neslinde hırçın, alışkanlık ve sağlam bilek isteyen bir hot-hatch oldu. Üzerinde ustalaşmak gerekiyor. Gerçi önceden kullandığınız araçlara bakacak olursam pek de sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Günlük kullanımda konfor ve yakıt tüketimi açısından ikisi de vasat araçlar. Doğalarında yok çünkü, oldukça gergin otomobiller. Bu pist yahut kaliteli asfallta şüphesiz size avantaj sağlayacaktır. İki araçla da kısa süreli deneyimlerim oldu. Eğer iki araç da motor, yürüyen aksam konusunda sıkıntısız ise; Focus RS tercih etmenizi öneririm. Onun dışında hangisi temizse onu alın, Megane RS alırsanız da mantıklı seçimlerle güzelce modifiye edebilir, performans artışı sağlayabilirsiniz. :)

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Bir Megane RS (satın almama ramak kalmıştı) aşığı olarak, bu iki araç arasından net bir şekilde Focus RS'i öneririm. İkisi de muazzam sürücü otomobilleri, tatmin etme konusunda ikisi de çok iyi araçlar. Fakat; Focus'un motoru ve yürüyeni Megane'dan daha iyi. Lakin şunu da belirteyim; Focus RS her neslinde hırçın, alışkanlık ve sağlam bilek isteyen bir hot-hatch oldu. Üzerinde ustalaşmak gerekiyor. Gerçi önceden kullandığınız araçlara bakacak olursam pek de sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Günlük kullanımda konfor ve yakıt tüketimi açısından ikisi de vasat araçlar. Doğalarında yok çünkü, oldukça gergin otomobiller. Bu pist yahut kaliteli asfallta şüphesiz size avantaj sağlayacaktır. İki araçla da kısa süreli deneyimlerim oldu. Eğer iki araç da motor, yürüyen aksam konusunda sıkıntısız ise; Focus RS tercih etmenizi öneririm. Onun dışında hangisi temizse onu alın, Megane RS alırsanız da mantıklı seçimlerle güzelce modifiye edebilir, performans artışı sağlayabilirsiniz. :)
Focus banada mantıklı geliyor daha fazla güç alırım gibi ufak oynamalarla

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Zor bir soru yeni Focus AWD olarak çıktı çıkalı, eski FWD düzenlilerinin değerlerinin 2.el de sıçramalar şeklinde düşeceğini tahmin ediyorum, örneğin yeni kasa 10 birim fiyat iken bir eski olanı 5 onun eskisi 3-4 birim fiyat olabilir.Ayrıca kasa olarak daha genç olan Megane RS'in yenisinin de AWD ile gelmeyeceğine kesin gözüyle bakıyorum.Kısacası ben Megane RS alırdım, yalnız Focus RS alana da neden aldın demezdim.İkisini de kullanmadım yalnız mantık olarak baktığımda Megane 1-0 önde duruyor.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hem markaya olan duygusal bağımdan hem de TR'de göremeyişimizden kaynaklı sanırım Focus RS alırdım. Megane RS TR yollarında görüyoruz ama sadece bir tane RS gelmişti o da sürünüyor :)
Ayrıca oynamayı seviyorsanız üzerinde, 2.5 lt ve 5 silindir ile Focus RS after market ürünleri de epey zengin.
Her ikisi de petrolhead bireyin hayallerindeki otomobillerinden, hayırlısı ne ise o olsun :)

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Hem markaya olan duygusal bağımdan hem de TR'de göremeyişimizden kaynaklı sanırım Focus RS alırdım. Megane RS TR yollarında görüyoruz ama sadece bir tane RS gelmişti o da sürünüyor :)
Ayrıca oynamayı seviyorsanız üzerinde, 2.5 lt ve 5 silindir ile Focus RS after market ürünleri de epey zengin.
Her ikisi de petrolhead bireyin hayallerindeki otomobillerinden, hayırlısı ne ise o olsun :)
Ayni fikirdeyim sizinle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım