mobil 1 0w40 hakkında

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
herkese iyi forumlar.

başlıkta da belirttiğim gibi mobil-1’in 0w40 viskozite değerinde esp 0w40 ile new life 0w40 arasında fark nedir?

hangisi daha kalitelidir?

n47 320d ve n45 116i için hangisini
önerirsiniz?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
New life’ı ilk kez duydum. Mobil 1’in ürün gamındaki en üst düzey yağlardan biri esp diye biliyorum ben, castroldeki edge ile denk yani. Superbe esp kullandık ve gayet memnunduk bence esp alın.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
bilen var mıdır sipariş vereceğim bu akşam

Biraz sabırlı olun diyorum öncelikle , bakalım araştıralım nedir ne değildir cevaplarımızı yazalım , forumun genelde yağ ile ilgili olan üyeleri akşama doğru online olurlar, forumda hangi yağı kulanıyorsunuz konumuza bu konu cevaplanana kadar bakabilirsiniz , teşekkürler.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
New life üretimi geçen yıl durdu. Yeni ismi FS.

Piyasada new life bulabilirsiniz fakat bir dahaki bakımda muhtemelen bulamayacağınız için almanızı tavsiye etmem.

Çünkü sadece isim değişikliği olmadı. Spesifikasyonu da değişti.
Aracınızın kullanım kitapçığında 0w40 uygun görülüyorsa ikisini de kullanabilirsiniz.

Esp daha çevre dostu, emme manifoldu, boğaz kelebeği, egr valfi, egzoz sistemi gibi yağ ve yağ buharı ile temas eden parçalarda kurum oluşmasını minimuma indirir.

FS için bu tür emisyon azaltma standartları veya emisyon azaltmak için bulunan parçaların faydasına standartlar göz ardı edilerek, sürtünmeyi azaltma ve uzun süreli özelliğini koruyabilme, yani ideal bir yağ olması için üretilmiş.

Esp nin kullanım ömrü, FS den daha kısadır. Fs, long life yağlar sınıfına dahil edilebilir (15-20bin km).

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Yani biri diğerinden daha iyidir diyemeyiz ikisi de çok iyi yağ. Fakat aracınız çok eski değil bunun için tavsiyem esp 0w40.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım