KAPALI Mondeo satılıp Golf alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
diyen bir msj. (Nejat Alp'a selamlar) :) Şakamızı da yaptıktan sonra ciddiyete geçelim ve durumu kısaca anlatayım.3 ay önce almış olduğum 2015 Mondeo Dizel Manuel aracımda 3-4 yerden trim sesi alıyorum yerlerini tespit ettim bugün aracı servise bırakacam,daha önceden de sormuştum getir hallederiz dediler.Eğer sesler gitmezse arabamı satıp sıfır 1.6 TDI DSG Highline Golf almayı düşünüyorum.Çok da sevdiğimden değil sıfır araba olarak gücüm ona yettiğinden.Artık 2. elle uğraşmak istemiyorum.Siz ne dersiniz? : Bu zamanda sıfır araba alınmaz,hiç araba alınmaz,o paraya şu araba daha iyi,bekle şu araba çıkacak vs...Bütün görüşlerinize açığım.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler,yazamadım bu zamana kadar kusura bakmayın misafir vardı.Bugün acilen arkadaşımı aradım 1.2 TSI DSG golf'ü var(Chrysler'ı da var 3.2 motor delinin teki),arabanı test edecem kafayı yedim dedim.Uzun zamandır golf sürmüyordum 15-20 km kullandım 160'a kadar çıktım.İçim rahatladı,kesinlikle golf almıyorum bu vesileyle golf-mondeo karşılaştırmasını sizde direk kapatabilirsiniz bir yerlerde görürseniz.Ben şu an o kadar hassasım algılarım o kadar açık ki tam anlamıyla 2 arabayı da sıcağı sıcağına karşılaştırma imkanı buldum diyebilirim.Hiç bir disiplinde Mondeo'nun yanına yaklaşamadı bile.Ayrıntı isterseniz söylerim ama hiç sormayın derim Mondeo ezip geçiyor yok ediyor tabiri caizse.Arabam serviste çıkınca kendinden özür dileyecem :)Bir ustayla bugün detaylı bir test sürüşü yaptık arabanın trimlerini gördü duydu,kendinden çok emindi çözüleceğine inanıyorum çözülmese de satmamaya karar verdim,katlanılırmış o kadarına.Teşekkürler arkadaşlar.
Hocam o zaman konu kaldirilabilir:)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler,yazamadım bu zamana kadar kusura bakmayın misafir vardı.Bugün acilen arkadaşımı aradım 1.2 TSI DSG golf'ü var(Chrysler'ı da var 3.2 motor delinin teki),arabanı test edecem kafayı yedim dedim.Uzun zamandır golf sürmüyordum 15-20 km kullandım 160'a kadar çıktım.İçim rahatladı,kesinlikle golf almıyorum bu vesileyle golf-mondeo karşılaştırmasını sizde direk kapatabilirsiniz bir yerlerde görürseniz.Ben şu an o kadar hassasım algılarım o kadar açık ki tam anlamıyla 2 arabayı da sıcağı sıcağına karşılaştırma imkanı buldum diyebilirim.Hiç bir disiplinde Mondeo'nun yanına yaklaşamadı bile.Ayrıntı isterseniz söylerim ama hiç sormayın derim Mondeo ezip geçiyor yok ediyor tabiri caizse.Arabam serviste çıkınca kendinden özür dileyecem :)Bir ustayla bugün detaylı bir test sürüşü yaptık arabanın trimlerini gördü duydu,kendinden çok emindi çözüleceğine inanıyorum çözülmese de satmamaya karar verdim,katlanılırmış o kadarına.Teşekkürler arkadaşlar.
En guzelini yapmissin @Erhan Tekin , biz ne desek boş. Kendin test edip gonul rahatligiyla kararini vermene sevindim.
Keyifli surusler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Arkadaşlar konu bütünlüğü açısından sonucu söylemek istiyorum.Bugün arabamı teslim aldım dediğim sesler kesilmiş,ses geldiğini zannettiğim yerlerden ses gelmiyormuş,fark etmediğim bazı sesleri de kestiler,kapı içlerine silikon sıkıldı esnemelerdeki gıcırtı bile yok artık.Yine bir sorun olursa gönül rahatlığıyla gidebilirim bayağı ilgilendiler (Adıyaman Ford Bayi).Rahatladım :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar konu bütünlüğü açısından sonucu söylemek istiyorum.Bugün arabamı teslim aldım dediğim sesler kesilmiş,ses geldiğini zannettiğim yerlerden ses gelmiyormuş,fark etmediğim bazı sesleri de kestiler,kapı içlerine silikon sıkıldı esnemelerdeki gıcırtı bile yok artık.Yine bir sorun olursa gönül rahatlığıyla gidebilirim bayağı ilgilendiler (Adıyaman Ford Bayi).Rahatladım :)
Hocam sıkıntınızın çözüldüğüne sevindim. Lakin aklınızda bulunsun o araçtan ne yaparsanız yapın ses gelecektir. Türkiye yollarında ve asfalt kalitesinde zamanla ses gelmeyen araç emin olun yoktur. Kimisi 20 bin km'de, kimisi 50 bin km'de ama mutlaka gelir. Sıfır alınmış 2014 bmw 5.20i'nin bile şoför kapısı trimlerinden ve B sütunu emniyet kemeri bölgesinden ses geliyor. Yani bu işin kaçarı yok, zamanı geldiğinde kullanıma da bağlı olarak sürdüğümüz araçların hepsinden ses gelecek. Allah daha beterini vermesin, büyük sıkıntı göstermesin gerisi önemli değil. Keyifli sürüşler.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40

Tam napıyorsunuz. mondeoya golf değişilir mi? diyecektim bu mesajı gördüm. yine de yazayım dedim. doğru yapmışsınız. 0 arabanın bile bu kadar bozuk yolda 1 yıla kalmaz sağından solundan sesler çıkmaya başlıyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşların dediği gibi trim sesinden kaçış zor.. her araçta az çok var... ancak bazı araçlarda daha çok hissediliyorki genel anlamda sessiz araçlar kulağa batabiliyor... mesela yıllarca nispeten hor kullanılmış 2009 model Toyota Corollada ben trim sesi duymazdım... ama duyacak çok farklı sesler vardı araçta, ondan duymuyordum pek :)

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Yalıtımı iyi iç huzuru yüksek arabalarda trim sesi daha çok göze batıyor.Mesela benim eski arabam Doblo'ydu onda da tek tük sesler vardı ama ben arabaya ve modeline göre arabayı süper sessiz buluyordum.Beni şaşırtan 2012 model H kasa Astra aracımda o kadar hor kullanım ve kötü yollara rağmen hiç trim sesi gelmemesiydi.Beklentiyle alakalı biraz da.Şu an ki arabamda huzura kavuştu hiç ses yok :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Yalıtımı iyi iç huzuru yüksek arabalarda trim sesi daha çok göze batıyor.Mesela benim eski arabam Doblo'ydu onda da tek tük sesler vardı ama ben arabaya ve modeline göre arabayı süper sessiz buluyordum.Beni şaşırtan 2012 model H kasa Astra aracımda o kadar hor kullanım ve kötü yollara rağmen hiç trim sesi gelmemesiydi.Beklentiyle alakalı biraz da.Şu an ki arabamda huzura kavuştu hiç ses yok :)

Yalnız Astra H bence o anlamda zaten başarılı bir araçtı ... Leon MK3 kullandığım sırada arkadaşın Astra H ına bindiğimde süspansiyonların çalışmasını çok beğenmiştim .. hem sessizdi .. hemde çok daha güzel emiyordu tümsekleri ... birde kullandığınız araç 2012 model, yani o serinin en olgun olduğu yıllarda üretildiğinden zaten bir çok trim sesinden arındırılmıştı .. birçok aracın ilk modellerine göre daha sonra çıkan modellerinde böyle iyileştirmeler oluyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Arkadaşların dediği gibi trim sesinden kaçış zor.. her araçta az çok var... ancak bazı araçlarda daha çok hissediliyorki genel anlamda sessiz araçlar kulağa batabiliyor... mesela yıllarca nispeten hor kullanılmış 2009 model Toyota Corollada ben trim sesi duymazdım... ama duyacak çok farklı sesler vardı araçta, ondan duymuyordum pek :)
Yalnız çok doğru demişsiniz yol sesi tekerlek yuvarlanma sesi derken trim sesi yok dedirtiyor:D

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Golf güzel araba. Sıfır araba alınmaz saçma olur. Sonuçta fiyatların düşeceği yok gitgide artacaktır. Ama kış aylarında 2018 modeller gelince 2017 modeli almak daha mantıklı olacaktır. Hatrı sayılır bir indirim yapıyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım