Motor arıyorum yardım :)

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Motorcu abiler yardımcı olabilir misiniz bana günlük gidiş geliş otobandan toplam 100 km yol yapacağım. 10 bin TL yi kesinlikle aşmamalı( ve ne kadar uygun olursa fiyat o kadar iyi olur) ekonomik motor arıyorum önerisi olan var mı? Bajaj pulsar 200 ns ler iyi ama onların bu fiyat bandında temizini bulabilir miyim bilmiyorum.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Eğer bu dönemde motor almaya kalkacak olsaydım ve senin gibi bir rotam olsaydı oyumu kesinlikle Honda CBF 150'den kullanırdım. Kendini ispatlamış uzun ömürlü bir motor yapısına sahip, parça fiyatları Japon olmasına rağmen gayet uygun. Bununla birlikte bakım maliyetleri öğrenci için çok ideal. "Abi fazla kurye bu be?" düşüncesine sahipsen eğer motorunu kurye havasından çıkartabilirsin. Sağ ve sola çanta, biraz küçük eklentilerle tam bir uzun yol motoruna dönüşebilir.

Herkes büyük CC'ler ile hayal kurma derdinde, 150 CC bile çoğu hayal için yeterli. Biraz örnek ilan atıyorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-ilk-sahibinden-temiz-cbf-150-598544432/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...el-1-yillik-garantili-cbf-150-588099907/detay

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Eğer bu dönemde motor almaya kalkacak olsaydım ve senin gibi bir rotam olsaydı oyumu kesinlikle Honda CBF 150'den kullanırdım. Kendini ispatlamış uzun ömürlü bir motor yapısına sahip, parça fiyatları Japon olmasına rağmen gayet uygun. Bununla birlikte bakım maliyetleri öğrenci için çok ideal. "Abi fazla kurye bu be?" düşüncesine sahipsen eğer motorunu kurye havasından çıkartabilirsin. Sağ ve sola çanta, biraz küçük eklentilerle tam bir uzun yol motoruna dönüşebilir.

Herkes büyük CC'ler ile hayal kurma derdinde, 150 CC bile çoğu hayal için yeterli. Biraz örnek ilan atıyorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-ilk-sahibinden-temiz-cbf-150-598544432/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...el-1-yillik-garantili-cbf-150-588099907/detay

Amcamın cbf 150 motoru var daha 5.000 km de motor gayet uysal yeterince de gidiyor. 70 km bir gel yol yaptım hiç de yormadı gayet keyifli. Tavsiye ederim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bu arada cbf dışında pulsar 200 ns/rs dominar 400 ve boxer i da kullandım şirkette hepsini tabiki dominarin kaydırmalı debriyajı ve gücü çok daha güzel ama 200 ns ve rs kıyaslarsak cbf 150 ile pulsar daha iyi kaçıyor vs zaten de pulsarin su soğutmalı olusu yaklaşık 2 kati beygire sahip olusu ve enjeksiyonlu olusu tabiki pulsar dedirtiyor. Parca sorunu her ikisinde de olmayacaktır olaki pulsar alirsan bulamadığın parçası olursa bul beni sana istediğin parçayı getirttireyim.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,640
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu arada cbf dışında pulsar 200 ns/rs dominar 400 ve boxer i da kullandım şirkette hepsini tabiki dominarin kaydırmalı debriyajı ve gücü çok daha güzel ama 200 ns ve rs kıyaslarsak cbf 150 ile pulsar daha iyi kaçıyor vs zaten de pulsarin su soğutmalı olusu yaklaşık 2 kati beygire sahip olusu ve enjeksiyonlu olusu tabiki pulsar dedirtiyor. Parca sorunu her ikisinde de olmayacaktır olaki pulsar alirsan bulamadığın parçası olursa bul beni sana istediğin parçayı getirttireyim.

Pulsar modern görünümü olan bir motor ayrıca :) Benimde tavsiyem PULSAR olur :)

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24

Pulsar Ns200 güzel tercih olur. Gücü de o bütçedeki motorlara göre gayet yerinde. Sollamaya çıkmaya vs korkmazsın.
Teşekkür ederim önerileriniz için. Üniversiteye gideceğim için motorla hani bir şeklimiz olsun, tipi güzel olsun cbf'in tipi gerçekten hiç hoşuma gitmiyor. Bende pulsar 200 NS düşünüyorum. Ama ikinci el motor hiç almadım daha doğrusu hiç motor almadım, arkadaşların motorlarını kullandım. Hani arabada olsa anlarım neresine bakmam gerektiğini vsvsvs. biliyorum. Barkın abinin ikinci el motor almak için videosunu izledim. Sağlıklı bir pulsar 200 NS almak için ne kadar bir bütçe ister o konuda da önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Abiler Pulsar 200 NS ler çok pahalı hepsi 10 bin TL nin üsütnde 2 yıl önce sıfırı bu paraydı ya. 180 Zone-Zlere bakıyorum şimdi. Birde birşey soracağım bu falcon gibi markalar naısl çin malı diyolar internette kötülemiş herkes ama baya karizma duruyor.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Kuba Superlight 200, Mondial 180 Zone-S, TVS Apache , Pazartesi yazılıyorum ehliyete :)

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
İnşallah hayırlısı olsun. Alınmayacak motorlar değil. Gönül ister honda yamaha olmadı bajaj olsun falan ama bunlar da güzel motorlar genel olarak işinizi görür. Umarım ekipmanlara da bütçenizi ayırmışsınızdır. Son dönemde onların fiyatları bayağı yükseldi maalesef.
Araştırmışsınızdır büyük ihtimalle de izlemişsinizdir ama yine de atayım video:

Bu da Bonus :D ;

Ne kadar vermeyi düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bir de bu motorlarda bayilerle falan görüşün 10 11 bin liralara sıfırını dahi alabilirsiniz taksitle 2.elle de uğraşmazsınız

Son düzenleme:

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
İnşallah hayırlısı olsun. Alınmayacak motorlar değil. Gönül ister honda yamaha olmadı bajaj olsun falan ama bunlar da güzel motorlar genel olarak işinizi görür. Umarım ekipmanlara da bütçenizi ayırmışsınızdır. Son dönemde onların fiyatları bayağı yükseldi maalesef.
Araştırmışsınızdır büyük ihtimalle de izlemişsinizdir ama yine de atayım video:

Bu da Bonus :D ;

Ne kadar vermeyi düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bir de bu motorlarda bayilerle falan görüşün 10 11 bin liralara sıfırını dahi alabilirsiniz taksitle 2.elle de uğraşmazsınız
Aralık-Ocak gibi net bütçe belli olacak 10 bin lere çıkamayabilirim taksit içinde kredi kartı lazım. Babamda sıkında yok Annemin haberi olmayacak hiç :) Taaki alana kadar, Fiyatlar artar düşencesi beni korkutuyor. Yoksa Şubat-Mart gibi 10 bini zorlarım. En azından aldıktan sonra kullanmaya başlarım hemen havalar ısınmış olur. GEçen yıl 9 bin sıfır fiyatıymış.

Son düzenleme:

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Ehliyeti aldım arkadaşlar. Ama birikmiş paramı harcamak durumunda kaldım buda bu yıl motor alamayacağım anlamına geliyor yazın çalışıp Bütçeye bakacağız artık.

Vestel_5000_2gb cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Ehliyeti aldım arkadaşlar. Ama birikmiş paramı harcamak durumunda kaldım buda bu yıl motor alamayacağım anlamına geliyor yazın çalışıp Bütçeye bakacağız artık.

Otomobil ehliyeti varken almak daha mı kolay oluyor? Bu durumda prosedür nasıl işliyor

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca

Hayırlı olsun öncelikle, motordan ziyade ekipman fiyatları da gerçekten çok pahalandı işimiz zorlaşıyor gittikçe :)

Otomobil ehliyeti varken almak daha mı kolay oluyor? Bu durumda prosedür nasıl işliyor
Gene bir kursa başvurmak gerekiyor. Kursta sadece direksiyon dersi alıyorsunuz ve direksiyon sınavına giriyorsunuz. Teorik ders ve sınavlardan muaf oluyorsunuz.
Sertifikalarınızı aldıktan sonra randevu alıp 400 TL gibi bir harç ödemesi yaparak ehliyetinize A1-A2 ekletmiş oluyorsunuz.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Hayırlı olsun öncelikle, motordan ziyade ekipman fiyatları da gerçekten çok pahalandı işimiz zorlaşıyor gittikçe :)

Gene bir kursa başvurmak gerekiyor. Kursta sadece direksiyon dersi alıyorsunuz ve direksiyon sınavına giriyorsunuz. Teorik ders ve sınavlardan muaf oluyorsunuz.
Sertifikalarınızı aldıktan sonra randevu alıp 400 TL gibi bir harç ödemesi yaparak ehliyetinize A1-A2 ekletmiş oluyorsunuz.
Aynen bahsettiğin şekilde sadece direksiyon sınavı ile geçiyorsun. 400 TL harç yatıyor öyle o kadar. Bide kurs ücreti var oda değişiklik gösteriyor zaten ilden ile.
Cf moto 150 nk da hoşuma gitmeye başladı fiyatına göre çok donanımlı bir motor ama para işte. Ekipmanları babam emekli polis olduğundan dolayı, emniyetten uygun fiyatlı alırım. Ama ortada motor yok :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım