Motosikletçi adam, artık arabacı oldu. Herkese selamlar:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blacksands

Doruk
Senkromeççi
19 May 2020
6
28
70
26
Mersin
Herkese selam, 22 yaşındayım. Aranıza Mersin'den katılıyorum.
2008 yılında mobilet ile başlayan sevdam, köy yollarında illegal bir şekilde ilerlerken, 2015 yılından sonra ehliyetli bir motosikletçi olarak bugünlere kadar devam etti.
2019 yılının sonlarına doğru hayırlı bir iş vesilesiyle sattığım motosikletimden sonra ve o hayırlı iş olmayınca, üstüne birde kış ayının gelmesi sebebiyle birlikte, birde arabanın tadına bakalım dedim ve 2020 ocak ayında 140 binde 2011 model 1.3 multijet bir linea aldım.
2020 şubat ayının başında da, elime biraz nakit para geçti ve önceki motosikletimden artan parayla birlikte, yaza da motosikletsiz girmeyeyim diye ilanlara şöyleee bir göz atarken 2016 model, 2017 mayıs ayı çıkışlı, 13.500 kmde kazasız bir r25 sahibi oldum.
Arabayı sadece, 3-4 kişi bir yere gitmem durumlarda kullanıyorum. Onun harici genelde motosikletleyim.
Yani; benzinini doldur, bakımını zamanında yap, tekerler kabak olana kadar değiştirme, kirlenirse yıka. Bunu harici herhangi bir eklenti yapma gereği duymadım. Malıma değer veririm ama arabayı daha çok işimi halletmek için kullandım. Açıkçası, arabayı benimseyemedim haliyle durum böyle olunca keyfi sürüşüm olmadı.
Konuyu bayağı uzattım, sonlandırayım.
Foruma üye olma sebebim, olay arabayı aldıktan sonra bitmiyor. Markayı modeli bulduktan sonra, bu araca neler yapılmalı adı altında bilgi almak istiyorum.
Küçüklüğümden beri, 206 ve 106 gti lara hep ilgi duydum. Geçenlerde de ışıklarda bi tane 106 gti gördüm ve içim gitti, gençliğimde 106'ya binmedim dememek için almaya karar verdim. Aslında sadece 106 diye tutturmuyorum, bütün hothatchler hoşuma gidiyor ama 106 bir kaç adım daha önde. İçimde ukte kalmasını istemiyorum yani. Bu durumda, motosikletimi satmak zorundayım. Üstüne de biraz ekleyip, temiz bir 106 almak ve hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.

Buraya kadar okuyanlara teşekkürler, herkese iyi forumlar.

Çok uzun yazmışsın, özet geç diyenler için:
Araba hakkında, arabamı aldıktan sonra ne gibi iyileştirmeler yapabilirim bunlar hakkında bilgi edinmek için üye oldum. Örn: Arabamın yol tutuşunu arttırmak için neler yapabilirim, hangi, kule gergisi ne işe yarar? vb..

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,540
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hoşgeldiniz keyifli forumlar diliyorum :) Umarım hayalini kurduğunuz otomobil ve motosikletlere kavuşabilirsiniz :)

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
kule gergileri birden fazla yapılabilir hatta tavanı ve arabanın altını da gerdiren X brace yapılabilir, yol tutuş için en basit yöntem de markalı spor yay almak ve arabadan ağırlık atmaktır; daha fazlası için ayarlı süspansiyon sistemleri var sadece yükseklik değil ağırlık transferine tepkime, rebound hızı da ayarlanabiliyor bütçenize bağlı olarak seçmeniz gerek.
106 gti lar genelde turşu oluyor, alt takım bakımı yaptırsanız bile bir aşama olacaktır.
bana sorarsanız araba bir yerde yarışmayacağı için kuleye vs "çok" para harcamazdım, parçaların bakımını yaptırıp tek ayarlı asfalt tipi süspansiyon sistemi alırdım belki bide lastikler bitince jant lastik konusunda düşünürdüm.
Bu arada rallide yarışan 106 gti lar asfaltta inanılmaz iyiler, beni de şeytan dürtüyo bakıcaz artık hayat ne çıkartacak 😅

Son düzenleme:

blacksands

Doruk
Senkromeççi
19 May 2020
6
28
70
26
Mersin
kule gergileri birden fazla yapılabilir hatta tavanı ve arabanın altını da gerdiren X brace yapılabilir, yol tutuş için en basit yöntem de markalı spor yay almak ve arabadan ağırlık atmaktır; daha fazlası için ayarlı süspansiyon sistemleri var sadece yükseklik değil ağırlık transferine tepkime, rebound hızı da ayarlanabiliyor bütçenize bağlı olarak seçmeniz gerek.
106 gti lar genelde turşu oluyor, alt takım bakımı yaptırsanız bile bir aşama olacaktır.
bana sorarsanız araba bir yerde yarışmayacağı için kuleye vs "çok" para harcamazdım, parçaların bakımını yaptırıp tek ayarlı asfalt tipi süspansiyon sistemi alırdım belki bide lastikler bitince jant lastik konusunda düşünürdüm.
Bu arada rallide yarışan 106 gti lar asfaltta inanılmaz iyiler, beni de şeytan dürtüyo bakıcaz artık hayat ne çıkartacak 😅

O soruları örnek teşkil etmesi adına sormuştum, zira arabayla ilgili tek bilgim, arabayı kullanmak. Birde yol bilgisayarında yanan ışıkların ne anlama geldiğini biliyorum sadece. Arabam hangi paket onu bile bilmiyorum mesela. Yani, arabayla ilgili hiçbir terimi bilmiyorum desem daha doğru olur.
Evet, yarışmayacağım. Yol tutsun benim için yeterli. Bu gibi iyileştirmeleri nasıl yaparım, onları öğrenmeye geldim:)
Evet haklısınız, baya turşu oluyor 106lar ve bunun tek sebebi kullanıcı kitlesinin çok kötü olması. Bilmiyorum, ilanlara bakarken ne tür arabalarla karşılaşacağımı bende. Diğer markaların, hothatch önerilerine de açığım dediğim gibi. Zaten, bulunduğum civarda ilanda aradığım aracın ilanı bile yok. Şehirler arası yasakta var, beklemedeyim o yüzden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım