Mustafa Kemal Atatürk'ün İlk Kez Yayınlanan Görüntüleri

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota

Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yılında hiç yayınlanmamış görüntüleri ortaya çıktı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un 10 Kasım mesajıyla birlikte paylaştığı görüntülerde Atatürk, 1930 yılında Ege Vapuru'nda görülüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bir çok monarşik ülkenin kralı sömürge sahipleri ülkelerin başbakan ve cumhurbaşkanları cenaze törenine katılıyor.Öyle bir saygı bırakmış ardından.. Kurulalı daha 15 yıl olmuş gelişmeye çalışan ekonomili eğitimsiz bir ülkenin babası olarak.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Joseph Grew: Amerikan diplomat, Lozan Konferansında ABD yi temsil etmiş, 1.Dünya savaşında İstanbulda 2.dünya savaşında Japonya da bulunmuş stratejik bir diplomattır.Yetim ve zor şartlarda büyüyüp, kendini son derece geliştirmiş Atatürk'ün ne kadar yetkin bir diplomasi dili ve akıcı fransızcası olduğunu görüyorsunuz

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Joseph Grew: Amerikan diplomat, Lozan Konferansında ABD yi temsil etmiş, 1.Dünya savaşında İstanbulda 2.dünya savaşında Japonya da bulunmuş stratejik bir diplomattır.Yetim ve zor şartlarda büyüyüp, kendini son derece geliştirmiş Atatürk'ün ne kadar yetkin bir diplomasi dili ve akıcı fransızcası olduğunu görüyorsunuz
Kurtulus savasinda karsi cephemizde olan dusman askerlerinin torunlari bile Ataturke saygi duyarken bizim hain ve cahil kesimi anlamak imkansiz

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
85 milyon ders saati 5 yaşından itibaren eğitim-öğretim alıyorsun eğitimli ebeveynler tarafından büyütülüyorsun.Kendini sosyokültürel açıdan istediğin gibi geliştiriyorsun ve hala bu ülkenin insanına ümitsizce bakıyorsun. Bir diğer taraftan 1 asır önce yaşamış, babasız, zor şartlarda büyümüş eğitimini en zor yollardan tamamlamış bir insanın; toplumu için karakteri yüksek, zeki ve çalışkan olduğunu söyleyebiliyor oluşu.Bana kendi insanlığımı sorgulatıyor.
1cd17b780aa43b7017235e93c587af97.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Youtube yorumlarının çoğunu gördükçe bu milletin neden bu halde olduğu daha iyi anlaşılıyor. Ne hangi maksatla, neden söylenmiş kısmını açıklamasına açıklarsın ama bu millet bundan anlamaz. Zaten o sebeple artık çoğumuz açıklama zahmetiyle yorulmaktansa susup geçiyoruz. Yine de yurtta sulh cihanda sulh ile ne anlatılmak istenmiş, cihanda sulh için başka ülkelere, milletlere, insanlara nasıl davranılması gerekir onu bir araştırırlarsa belki az buçuk beyinleri açılır.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
''Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir.”
-Mustafa Kemal Atatürk

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım