KAPALI Ne Alırdım? D Segmenti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VolvocuPanpa

Elit Apaçi
1 Nis 2017
76
128
760
36
Eskişehir
Değerli panpalar,
D Segmenti genel anketi ile karşınızdayız.
Fiyat aralığı, donanım, motor vs gibi detaylara bilinçli olarak girilmedi ki o detayları yorum kısmında konuşup tartışabilelim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sırf bu yüzden 0 oy alan 508 i merak etmeye başladım eat6 sanırım c ve d sınıfta alınabilecek açık ara en iyi şanzıman ve dizel-benzinli motorları da iyi sırf bundan merak bide en dolu dizel otomatiği 159k bir de donanım listesini bulabilsem :D
Yakın zamanda kendi şirketi üzerine 2 tane 508 alan bir yakınımız var. Metalik renk yerine beyaz renk karşılığında led farlar almıştı sanırım öyle bir pazarlıkla çok klas bir araba yapmıştı :) Verdiği para Highline Golf TDI DSG'den daha azdı. Anlattığı kadarıyla C sınıfı arabalardan biraz daha rahat olduğuydu. E park sorunu olmayanlar için C sınıfına göre daha geniş hacimli bir araba almak, bunu da yaklaşık aynı paraya almak hiç mantıksız değil bence. Donanımı yerinde, 1.6 dizel motoruyla tork konvertörlü şanzımanı gayet ekonomik ve sorunsuz çözüm. D segmenti olarak değerlendirilmezse neden olmasın? :)

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Hantallıktan olabilir :D :D ya da ayarında sorun vardır ben 1.6t öyle yaptığını hatırlamıyorum araba elime geçerse bir daha bakayım.

bildiğin öne yığılıyor o zaman normal sürüşte baya ilginç
1.6 T 170 hp lerde Aisin sanziman var bildigim kadari ile, Onda sorun yok. 1.6 CDTI da Ford-GM ortakligi ile gelistirilmis bir sanziman var.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yakın zamanda kendi şirketi üzerine 2 tane 508 alan bir yakınımız var. Metalik renk yerine beyaz renk karşılığında led farlar almıştı sanırım öyle bir pazarlıkla çok klas bir araba yapmıştı :) Verdiği para Highline Golf TDI DSG'den daha azdı. Anlattığı kadarıyla C sınıfı arabalardan biraz daha rahat olduğuydu. E park sorunu olmayanlar için C sınıfına göre daha geniş hacimli bir araba almak, bunu da yaklaşık aynı paraya almak hiç mantıksız değil bence. Donanımı yerinde, 1.6 dizel motoruyla tork konvertörlü şanzımanı gayet ekonomik ve sorunsuz çözüm. D segmenti olarak değerlendirilmezse neden olmasın? :)

Her araba bu mantıkla değerlendirilir ama artık fiyatları o kadar ucuz gözükmüyor :D
Aisin sanziman kullansa daha iyi olacakta ama inatci Opel istemiyor... :D
1.6 T 170 hp lerde Aisin sanziman var bildigim kadari ile, Onda sorun yok. 1.6 CDTI da Ford-GM ortakligi ile gelistirilmis bir sanziman var.
Benim bildiğim dizel ile benzinlinin otomatikleri aynı. Neyse temmuz ayında 1.6 cdti cosmo 15 günlüğüne bende olacak bakarım artık :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,244
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi benim bu mevzuda kriterlerim belli. Kimisi geliyor sunroof olmazsa olmazim diyor. Otomobil alirken onceligini bunlara gore degerlendiriyor. Simdi o insani neden ? diye elestirmek anlamsiz cunku bunu seviyor. Benim de birinci ve kesinlikle goz ardi edemeyecegim donanim suspansiyon teknolojisidir. Suspansiyon konusunda eksik olan otomobil surucuye bunu donanim eksikligi olarak yansitmaz. Cok daha ciddi ve can sıkıcı bir deneyim olarak geri doner. O sebeple Talisman benim kriterlerimde direkt elenir. Yarin mondeo'ya ya da focus'a torsiyon koysalar onlari da elerim. Bir ton para bayiliyoruz artik ve mumkun olan en kaliteli altyapiyi almam gerekiyor. Oyuncaklar 2.planda benim icin.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Yanlış vites seçimi yapıyor bide easytronic kullanmışlarda haberimiz mi yok :D elime geçsinde bakayım valla aşırı merak ettim çünkü biraz olsun otomatik vitese el attılar diye biliyorum anlattığınıza göre tekme tokat girmişler :D
Yanlis vites secimi yapiyor derken sunu kast ettim ; Devrini tam almadan son gazda vites degistirdigi zamanlar oluyor.

@berkay4408 Tamam Opeli cok ezdim ama kusura bakma :D

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yanlis vites secimi yapiyor derken sunu kast ettim ; Devrini tam almadan son gazda vites degistirdigi zamanlar oluyor.

@berkay4408 Tamam Opeli cok ezdim ama kusura bakma :D
işte bunu desene :D 2.0 cdti zafira var o da aynısı 1 kez yapmıştı demekki dizelde sorun var bizim benzinli de ben hiç buna denk gelmedim ya da ben fark etmedim ilk fırsatta arabayı alıp tekrar zorlar bunu güncellerim artık. Opel ne üretiyorum ne satıyorum ezilirse de övülürse de çokta umrumda değil :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım