KAPALI Nissan Qashqai 1.5 DCİ Motordan Gelen Garip Ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Abilerim kardeşlerim aracım nissan qashqai 1.5 dci 110hp herhangi bi sıkıntısı yoktu. Bugün evden ciktigimda daha 100mt gitmeden motorun sesi traktor sesi gibi oldu bende baya çekindim bi sıkıntı olur diye. Herhangi bi arıza lambası da yakmadı bilenler yardımcı olabilir mi size zahmet. Ariza neyden kaynaklanabilir. Sevgilerimle

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Benzer durumu 1.5 dci motorda yaşamıştım. Kaputu açıp motor çalışırken hava filtresine giden boruya elinizle baskı uygulayın geçiyorsa boru gevşemiştir en azından benim sorunum buydu.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,792
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hava filtre hortumu yerinden çıkmış olabilir. Bir ihtimal enjektör arızalarında da benzer durumlar oluşabiliyor.

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Yok abi hava filitresi yeri sağlam turbo hortumuda sağlam. Arac arıza işığı da yakmıyor yanlız dün yaşadığım şeyi anlatayim çiftlikten gelirken uzun bir rampa var 8 Km kadar orayı çıkarken 160km de basladim 130gibi bitti rampa ancak klima son seviyede acikti ve son anda farkettim hararet kırmızıyla normal sicakligin ortasindaydi sonra zaten biraktim arabayi 4-5 km bosta soğusun diye zaten 1dk sonra normal sicakliga donmustu su eksiltmemis baktim sonra bosa atmadim viteste kendisi soğusun diye ayagimi gazdan cekiyodum bayir asagi hararet yapma seviyesine de gelmedi zaten başka neyden kaynaklanabilir?

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Arkadaşlar cevap yazanlara teşekkür ederim sorun triger kayısı dış sıyırmış sente atmış bugün sanayide trigerle vantilatör kayışını degistirdim düzeldi 800lira masrafı oldu biraz çok gibi ama yapacak bisey yok 350malzeme tuttu diğeri işçilik.

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Araç kaç kmde daha önce hiç triger kayışı değişmiş miydi?
Yok abi 126 binde hiç değişmemiş normal biseymis böyle olması birazda fazla zorladim servis mekanik arızalarda ne kadar garantilide olsa ne işi biliyor nede fiyatlandırmayı yapabiliyor. Önce servise gittim yatak sarmış üst kapak açılacak yada enjektorler degisecek deyince çıldırdım geri çıkardım arabayı. Bu serefsizliktir Allaha sukur benim babamin ustasi vardida goturdum yoksa dunya kadar iscilik alacaklardi benden.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yok abi 126 binde hiç değişmemiş normal biseymis böyle olması birazda fazla zorladim servis mekanik arızalarda ne kadar garantilide olsa ne işi biliyor nede fiyatlandırmayı yapabiliyor. Önce servise gittim yatak sarmış üst kapak açılacak yada enjektorler degisecek deyince çıldırdım geri çıkardım arabayı. Bu serefsizliktir Allaha sukur benim babamin ustasi vardida goturdum yoksa dunya kadar iscilik alacaklardi benden.
Biraz araştırdım, Qashqai 1.5 dci'larda triger değişim periyodu 100.000 km'de birmiş. Aracınızın trigeri ve gergi rulmanı zamanında değişmediği için bu sorun yaşanmış. Çok ucuz yırtmışsınız. Bu kadarıyla kurtulduğunuza şükür, büyük geçmiş olsun.

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Biraz araştırdım, Qashqai 1.5 dci'larda triger değişim periyodu 100.000 km'de birmiş. Aracınızın trigeri ve gergi rulmanı zamanında değişmediği için bu sorun yaşanmış. Çok ucuz yırtmışsınız. Bu kadarıyla kurtulduğunuza şükür, büyük geçmiş olsun.
Evet abi ustamızda dedi sibob ayarı bile bozulmamış sukredin bu kadarina motoru indirirdiniz diye bu kayis dislisini sökerken izledim dişlinin sıkıldığı vidalarda belli bi saga sola dönme limiti var sente ayarı için galiba 0.40cm fln sente atınca zorlamış onu saga doğru çevirmiş sıkılı vidaları usta diyo bu dönmeseydi motor kucagindaydi😀 neyse uzatmayayım hepinize teşekkür ederim😍

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım