KAPALI Octavia vs Leon vs 308 ??? Acill

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Furkoo17

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
10
0
585
beyler bu üç araç arasında kaldım yarın yada ertesi gün aracı sipariş edeceğim fakat karar veremiyorum sizce hangisi lütfen yardımcı olun

Furkoo17

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
10
0
585
en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum konfor ve yakıt tüketimi önemli ve kesinlikle arızasız olmalı 5 yıl rahat kullanmak istiyorum

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Araba işi biraz şans işide en sorunsuzu bile soru çıkarabilir elbette lakin eğer manuel şanzıman alacaksanız bence bu araçlar sizi pek üzmez sorun konusunda..

Bu araçlar içinde süspansiyon konforu ve genel rafinelik olarak bence en başarılısı 308 olur ..ama arka yaşan alanı biraz dardır Leona göre..en hacimli ve geniş olan ise Octavia.. uzun sürüşler için daha elverişli olacaktır... tabi motor, şanzıman ve donanım seviyesi tercihlerinizde önemli

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Leon ailede var. Genel olarak iyi ama iç mekanda bazı parçaları 5 yıl dayanmayacak gibi duruyor. Hatta kırılan ucuz plastik detaylar da olmuş. Örnek: pandizot ipinin klipsi. Kesinlikle hayati şeyler değil ama eskime göstergesi. Octavia sadece genişlik değil, genel iç mekan kalitesi olarak da daha ileride. 308 hakkında iyi bilgim olmadığından yorum yapamıyorum.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Dailymotionda oyoparkın testi var . beğenmemiş

Otopark octaviayı hiç beğenmemişti yazısını okudunuzmu?

Otopark testine konu olan araca özgü bazı problemler olabileceği, durumun aslında o kadar kötü olmadığı, yeni partilerde iyileştirmeler olduğuna dair yorumlar okumuştum Skoda forumunda..Octavia ile bende kısa bir test sürüşü yaptım... şansıma yol düzgündü, pek bir problem görmedim.. zaten araçta görülen sadece iki, ama önemli problem vardı .. biri izolasyon, diğeride yanlış hatırlamıyorsam yol tutuş idi.. yol tutuş zaten octavia tarzı bir arabada ne kadar beklenmeli bilmiyoruz demişlerdi...ESP neticede sorunların çok büyük bir kısmını düzeltiyordu.... aracın geri kalan kısmına ise bayılmışlardı...

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Otopark testine konu olan araca özgü bazı problemler olabileceği, durumun aslında o kadar kötü olmadığı, yeni partilerde iyileştirmeler olduğuna dair yorumlar okumuştum Skoda forumunda..Octavia ile bende kısa bir test sürüşü yaptım... şansıma yol düzgündü, pek bir problem görmedim.. zaten araçta görülen sadece iki, ama önemli problem vardı .. biri izolasyon, diğeride yanlış hatırlamıyorsam yol tutuş idi.. yol tutuş zaten octavia tarzı bir arabada ne kadar beklenmeli bilmiyoruz demişlerdi...ESP neticede sorunların çok büyük bir kısmını düzeltiyordu.... aracın geri kalan kısmına ise bayılmışlardı...
Benim icin en onemli şey izolasyon. Burda benim sıralamam leon 308 oct

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
308 allure dizel otomatik kullanıyorum 1000km oldu daha yeni iç kalitesi yol konforu yol tutuşu çok çok iyi octaviayla test sürüşüne çıkmıştım 1 litrelik motoruyla onunda yol konforu iç parça kalitesi iyiydi ama leonda iç kalite dediğiniz gibi zayıf ama onun da kazancı satarken ortaya çıkıyor insanlar ww grubu araçlara farklı gözle bakıyolar pek psa grubunu sevmiyolar bizim insanlarımız peugeot mu fransız alınır mı yahu cümlesiyle çok karşılaşmışsınızdır sorduysanız bizde ona rağmen aldık çok mutluyuz aracımızdan manuelinde sadece 5bg eksikti classic edition bulabilirseniz kaçırmayın derim kör noktasından otomatik parkına panoramik tavanına kadar her şeyi var o seride

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Classic diye geçen 308, eğer menuel ok ise çok iyi bir seçim olur.
Bu arada izolasyon sıralaması bu modeller arasında 308 > Leon = Octavia gibi olur... 308 in rafineliği Golf seviyesinde deniyor

Furkoo17

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
10
0
585
bugün peugeot bayiisine gittim 308 classic edition plus cam tavanlı 1.6 dizel 115hp manuel beyaz rengi vardı 72k₺
fiyat çektiler şuanki piyasa için çok çok iyi bir fiyat bu dolulukta satış elemanı bu classic edition modellerinin ispanyadan geldiğini ve stok fazlası oldukları için allure göre daha ucuz olduğunu söyledi, içimde bi kuşku oldu neden 20k₺ fark ediyorki donanım aynı motor aynı fakat 90k₺ satmak varken neden 70k₺ veriyorlarki sizcede mantıksız değil mi ?

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
bugün peugeot bayiisine gittim 308 classic edition plus cam tavanlı 1.6 dizel 115hp manuel beyaz rengi vardı 72k₺
fiyat çektiler şuanki piyasa için çok çok iyi bir fiyat bu dolulukta satış elemanı bu classic edition modellerinin ispanyadan geldiğini ve stok fazlası oldukları için allure göre daha ucuz olduğunu söyledi, içimde bi kuşku oldu neden 20k₺ fark ediyorki donanım aynı motor aynı fakat 90k₺ satmak varken neden 70k₺ veriyorlarki sizcede mantıksız değil mi ?
Merkezden ucuza geliyor, net fiyatı düşük yani.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Merkezden ucuza geliyor, net fiyatı düşük yani.
Ayrica peugeot türkiye yıl sonu icin adet yapmak da istiyor olabilir e karlilik hedefleri de tutuyorsa normal. Bence de 308 bu arada. Fiyat donanım falan efsane. Alacak olsam düşünmez alırdım 308 i. Octavia ve Leon zaten yeni makyajlandı bu da almamak icin bir etken onları.

Son düzenleme:

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
bizde ilk classic edition plus alcaktık başta bize anlattıkları hikayeleri farklıydı ama sözde pakistan da üretilmiş bu araçlar başka bir ülkeye gönderilcekken alıcak ülke vazgeçmiş bizim türklerde biz ucuza satarız diye almışlar gibi bir hikaye anlatmışlardı motorlarında farklılık var classic edition haricindeki araçların motorları bluehdi iken classicdeki motor ehdi ama yani bu fiyata bu dolulukta bir c sınıfı araç imkanı yok bulamazsınız.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
bizde ilk classic edition plus alcaktık başta bize anlattıkları hikayeleri farklıydı ama sözde pakistan da üretilmiş bu araçlar başka bir ülkeye gönderilcekken alıcak ülke vazgeçmiş bizim türklerde biz ucuza satarız diye almışlar gibi bir hikaye anlatmışlardı motorlarında farklılık var classic edition haricindeki araçların motorları bluehdi iken classicdeki motor ehdi ama yani bu fiyata bu dolulukta bir c sınıfı araç imkanı yok bulamazsınız.
Bende cezayir pazarına ithal edilen araçlar oldugunu fakat istedikleri kadar satamayınca geri iade alınan araçlar olduğunu ve iade alınan aracları turkiye pazarina vermisler diye duydum.

Furkoo17

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
10
0
585
Yani beyler alinir mi bu classic edition plus gercekten hevesim kacmaya basladi biri ispanya demis bir pakistan digeri cezayir cozemedim ben

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım