KAPALI ÖĞRENCİ ARABA-KIŞIN CABRİO ARABA KULLANMAK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Kışın tenteli cabrio araç kullanmak sıkıntı çıkarırmı öğrenci için cabrio araba ne kadar mantıklı kafamdaki araba Megane 1 makyajlı kasa sizce cabrio mu coupe mu yoksa corsa c , clio gibi arabalarmı yönelmeli bütçe 13-20 Bin TL

ueb

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
11
7
595
ben de çok heveslendim bir arkdaşım eşine 206 cc almıştı ona sorduğumda düşünme demişti...nedeni ise
kışın soguktan yazın güneşten açamıyorsun sadece yaz akşamları açabilirsin dedi
açıkken 90 km üzerinde uğultudan ve gürültüden yanındaki ile konuşamıyorsun
tavan tam kapatsan bile ses yapar ve su sızdırır
uzun boyluysan kafan tavana değer :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Tigra hakkında and abi görürse sizi bilgilendirebilir malum kendisinin ilk aracı Tigra ydı. Genel olarak tigralar sanayiden çıkmaz diye bilirim. Ama dediğim gibi bu bilgim tamamen kulaktan dolma.

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Astra coupe bakabilirsin o fiyata temizi zor ama biraz daha bekle bütçeyi genişletebilirsen

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sizce daha iyi seçenekler olabilir mi peki corsa c veya tigra daha mantıklı olabilir mi
corsa c 1.7 dti ticari tek kapılar şu aralar çok moda ama temizini bulmak zor ve bilinçsiz modifiyelere maruz kalıyorlar. 3yıldır corsa c 1.2 benzinli 3 kapı kullanıyorum. paran varsa basarsın, yoksa basmazsın. nerdeyse yarı yarıya yakıt tüketimi değişiyor. eski araç olmasından ötürü arada tamir işi çıkarıyor ama genel olarak dayanıklı.
tigra'nın temizini bulmak çok zor. bulunursa sorunsuzdur. ama yol tutuşu performansı ile paralel değil diye biliyorum.
Megane 1 coupe güzel araçtır. piyasası nasıl bilmiyorum ama düşünülebilir.
öğrenci işi düşük maliyetli toyota yaris 1.0 var, citroen c2 hdi var. bu tarz araçları da düşünebilirsin. ya da tam tersi laguna, vectra, marea tarzı büyük dizel motorlu modeller bulabilirsin.
daha da eski corsa b veya fiesta mk4 kasalara düşersen parana yazık olur. artık iyice eskidiler.

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Abi honda crx ler var makyajlı onlarada bakabilirsin.ama şahsi fikrim bu tür arabalar yaşlı genelde sıkıntılar olur.bence küçük motorlu hafif hatcback lere yönelmen senin açından daha rahat olabilir,saygılar...

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Şuan Corsa C, Megane Coupe , Clio Hb arasındayım 16,17,18'e işi kapatıp masraflar ve ufak çaplı modifiye için para ayırmayı planlıyorum gönlümde Megane ile Corsa C var ama bakıcağız farklı modellerde bulmak istiyorum.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Dostum corsa c alıcaksan kesinlikle 1.3cdti bak , ben 1.7 dti sahibiyim öğrenci adama pek gelmez ansızın arıza verebilen bir araba , ama istanbulda yaşıyorsa 1.7 dti alabilirsin , eğer 1.7dti alıcaksan ve istanbulda yaşıyorsan topkapıda ertaşmekanik var sami ertaş ona git bütçeni söyle sana 1.7 bulur kendisi 1.7ye fısıldayan adamdır.

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Vallahi hangisinin temizini bulursam onu alacağım gibi Golf MK3'de listeye girdi Corsa 1.2 düşük hacimli atmosferik olduğu için çok yakacaktır 1.3 cdtı 5 kapılı bakıyorum

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,457
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
1.6 bravo, yumurta kasa civic falan bak. O fiyat seviyesindeki cabrio'nun tente tavanı illa ki yağmur, çamur sızdırır.
Bonus olaraktan, corsa 1.6 gsi bak, ufak çaplı şaka makinasıdır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
corsa c 1.4 comfort da iyi arabadır. iyi kaçar, donanımı da iyidir. mk3 golf'lerin yüksek donanımlısını almayacaksan uzak dur. bir de tdi'ların turbo arızası acı oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım