KAPALI Öğrenciye bi yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkaydin

Taklacı Güvercin
31 Ocak 2017
9
1
295
Öncelikle merhaba arkadaşlar,
3. sınıf makine mühendisi öğrencisiyim. Ailemin bana verdiği bütçeye göre kendime araba bakmaktayım.
Ne yazık ki bir türlü karar veremiyorum. Araç piyasasını belirli aralıklarla yaklaşık 1.5 - 2 yıldır takip ediyorum.
Öncelikle araba için ailemin koyduğu bir kaç şarttan bahsedeyim
-Yaklaşık bütçem 35 bin tl (ancak değeri 40 bin tl olan aracı 36-37 civarında bulursakta bir şeyler yapmaya çalışırız)
-Aracın dizel olmaması lazım. (Nedeni ise aile büyüklerinin masraflarla ilgili kaygısı)
-Düşük kilometre (tercihen 75 bin ve altı)
-Kazasız boyasız tercihimizdir ama özellikle önden darp yemediyse ve değişeni yoksa kabul edilebilir.
-Aracı benzinli aldığımız anda sanayiye gidecek ve tüp takılacak.(benzin fiyatı ortada) Bu yüzden tüpe uyumlu olması lazım.Az yakması her öğrencinin hayalidir bu arada..
-Kesinlikle manuel şanzıman
-Segmenti önemli değil büyük ihtimal B segmenti alıncak.
-Yılı 2010 üstü olursa muheşem olur. Malumunuz 2017 deyiz 2010 model araba söylenince bana yeni gibi geliyor ama 7 yaşında sonuçta:(
---- :: EN ÖNEMLİSİ :: ---- arkadaşlar arabanın fazla değer kaybetmesini istemiyorum sonuçta bu benim param değil ailemin parası ve ilerde satıldığında aileme geri vereceğim para. Ailemin parasını çöpe atmak istemem.

Benim düşündüğüm araçlar
Clio 4 1.2 75ps (Herhangi bir paketi- joy dahil)
Ford Fiesta 1.25 Trend - My fiesta
Seat ibiza 1.4 atmosferik
Seat leon 1.6 2006- 2007 model
301 ve c-elysee 1.2 vti
Renault symbol 2013 üstü
Skoda fabia 2010 üstü 1.2 atmosferik veya 1.2 tsi
Punto 1.4 evo

(Not: arabada donanım olarak sadece kol dayama ve aux beklentim var. Ama olmazsa olmaz değil)

Arkadaşlar düşündüğüm arabalar bunlar sizin önerilerine açığım.
Bu güzel otopark ailesinin yorumları benim için önemli.
Şimdiden teşekkür ederim..
İyi günler...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam beklentilerinizi anlıyorum bir öğrenci olarak, değer kaybetmemesi için yüksek modelli olması gerekir bana sorarsanız, Fiesta sizin için biçilmiş kaftan ama alırken siz benzinli alın LPG'yi kendiniz iyi bir yerde taktırın en ucuz yollu böyle olur zannımca.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,313
1
9,470
4,970
kocaeli
Alacağınız arabada baya pazarlık yapabilirsiniz , piyasa durgun bunu değerlendirin .
Bende model olarak biraz eski olabilir ama golf5 onerecegim fsi motor olmazsa güzel olur .
Söyledikleriniz arasından benim tercihim muhtemelen punto olurdu öğrenci olduğunuz için hem sorun çıkarmaması hemde parça ve bakım maliyetlerinin dusuk olması lazım .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

berkaydin

Taklacı Güvercin
31 Ocak 2017
9
1
295
Ankara gibi yokuş dolu bi yerde fiesta beni üzer mi bilmiyorum. Yoksa benim çok hoşuma giden bir araba.

Usta golf 5 ler almış başını gidiyor gold 4 e param yeterse iyi piyasası o kadar uçmuş

Yorumlarınız için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ankara gibi yokuş dolu bi yerde fiesta beni üzer mi bilmiyorum. Yoksa benim çok hoşuma giden bir araba.

Usta golf 5 ler almış başını gidiyor gold 4 e param yeterse iyi piyasası o kadar uçmuş

Hocam üzme ihtimali var ama sayılan araçlar içerisinde çok büyük farklar yok genellikle üç aşağı beş yukarı aynı olur.

berkaydin

Taklacı Güvercin
31 Ocak 2017
9
1
295
Biraz vizyonumu da geliştirmek istiyorum aynı araçlara bakıp duruyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bir öğrenci için bence Peugeot 207 güzel bir seçim ..
az önce baktım 2010-2011 yılları için az km li benzinli araç bulunabiliyor gibi duruyor ...
Bunun dışında LPG e sorun yağamıyorsa Seat Ibiza ların atmosferik serileri yine tercih eidlebilir..
C-Elysee ve 301 lere hiç girmeyin.. onlar pek güvenilir araçlar değiller .. hem senin içinde çok estetik değiller, biraz sana özel br araç havası olması lazım, malum öğrencisin :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
bende seninle aynı kaygılar içindeyim kardeşim ilk tercihim i10 lpg olurdu ondan sonra skoda fabia 1.4 101 bg olan modelleri olur fiesta 1.25 olur yada ibiza olurdu bunlar hem o paralara km si ve yaşı yeni olanları bulunur hatta i10 garantili bile olur hemde lpg ye tam uyum sağlayan modeller olur

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
Kardeşim al bi yaris 2010 1,33 100bg otomatiği bile var, gaz taksan sorun yapmaz normalde de sorun yapmaz. Hem bu saatten sonra otomatik vites daha az değer kaybıyla satılır. Zaten satış öncelikli alacaksan ya toyota ya da vw al.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Lpgli araba bakmayın derim. Bu motorlar zaten küçük hacimli hepten biter. En basitinden yakın bir arkadaşım 1.5 sene kadar 1.2 fabia kullandı, gerçekten lpg olmamasına rağmen ölü bir motordu. Tavsiyem dizel bakın daha rahat gezersiniz, daha iyi performans alırsınız ve daha ekonomik olur.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
35 36 ya hiç paranı b segmente yatırma toyota 2006 civarı corolla 1.6 lpgli hem performans hem de sorunsuzluk ile seni memnun eder

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,381
7,219
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok

Biz yaklaşık 2 sene 2011 1.25 my Fiesta kullandık. 1.25 motor fena değil gidiyor ama Ankara yokuşun da üzer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım