Okula gitmemek ve tecil meselesi

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
21.08.2019 e kayıt ile 2.yıllık myo pazarlama bölümüne kayıt yaptırdım dolayışıyla 2023 tarihine kadar tecilliyim. okula gitmiyorum sadece ilk gün gittim ve hem okulun hem bölümüm istediğim gibi olmadığına karar verdim. bu yıl sınava girecem oldu ki güzel puan alamadım ve 2021 yılındaki sınava girmek istiyorum ama kafamı karıştıran bir durum var devamsızlıktan kaldım okulun beni öğrencilikten atma gibi bir durumu var mı ? (2 yıllık okul kazananlar toplam 4 yıl içinde bitirmeli 4 yıllık kazananlar 8 yıl içinde bitirmeli yoksa atılma gibi konular varmış galiba durumla ilgili bilgisi ve tercübesi olanlar var mı ?)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Dondurmadığın ve ders kaydı yaptığın sürece sorun olacağını sanmıyorum

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Kaydın silinse bile lise diplomanla gittiğin zaman 2yada 3 yıl tecil alabiliyorsun.
Ben lise okurken eve askerlik kağıdı geldi 97 aralık doğumlu olduğum için, bir de bir sene daha hazırlanıp üni kaydı yaptırmadığım için lise diploması ile şubeye gidip tecil ettirdim. O sene içinde yoklama yaptırmam gerekiyordu. Üniversiteye kayıt yaptırınca süresi kendi uzadı tekrar zaten.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
bende 97 liyim ( 9. sınıfta kalmıştım sınıf tekrarı olarak liseyi 5 yıl okudum) yani mezun olmadan son yıldayken (lise 4) benimde eve gelmişti ve lise öğrencisi olduğum için erteletmiştim 2 yıl (haziran 2017 mezununyum) 31.12.2018 tarihine kadar uzamıştı zaten lise bitince 1 yıl dersane derken 2018 yılının sınavında grafik tasarım(2 yılllık) kazandım ve otomatik olarak 2022 tecil vardı. 2019 haziranda 1.sınıftayken bölümü bıraktım ve 2.ay içerisinde şubeye gidiniz yazıyordu 2019 yılındaki sınavdan pazarlama bölümü kazandım (2 yıllık) ve şubeye giderek 2023 kadar yenilenmiş oldu tecilde sıkıntı yok ama pazarlama bölümüne gitmiyorum (otomatik olarak devamsızlıktan kaldım) okulun benim öğrencilikten ve okulda atma gibi durumu var mı ? yukarıda belirtiğim gibi bu yıl 2020 sınavına girecem ve güzel puan alamazsam 2021 yılındaki sınava hazırlanmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Her okulun kendi belirlediği okuldan atabilme hakkının doğduğu yıl var, kendi okulununkini öğren ondan sonra planını yap. Devamsızlık yüzünden atılmazsın, ilk söylediğim süre bitince okulu bitirmemiş olursan atılırsın. Her dönem ders kayıtlarını yaptır ve okul tecil yaptırıyor mu takip et. Mesela Aöf yaptırmıyor, ben bunu yakalanınca öğrendim. :D

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
Her okulun kendi belirlediği okuldan atabilme hakkının doğduğu yıl var, kendi okulununkini öğren ondan sonra planını yap. Devamsızlık yüzünden atılmazsın, ilk söylediğim süre bitince okulu bitirmemiş olursan atılırsın. Her dönem ders kayıtlarını yaptır ve okul tecil yaptırıyor mu takip et. Mesela Aöf yaptırmıyor, ben bunu yakalanınca öğrendim.

yorum için teşekürler önemli olan istediğim üniversite veya bölüm kazanana kadar tecil olsun yeter ders kayıtlarını kontrol edecem

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım