KAPALI Old Skool

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LvntDmr67

Levo
Panpa
1,693
38
Marka
Peugeot
Selamın aleyküm forumdaşlarım.Hayırlı günler,nasılsınız? 1-2 ay içerisinde banka kredisi ile bir araç almayı düşünüyorum. Banka kredisine de çok yüklenmek istemediğim için 16.500-TL üst limitli bir araba arıyorum.

Bazı aradığım özellikler
  • Genelde şehir içi kullanacağım ama Hopa-Zonguldak arasını rahatlıkla kaldırabilecek (1000 Km)
  • Uzun yolda problem çıkartmayacak, konforlu, bayılmayacak, sollamaya kalktım mı beni üzmeyecek
  • Bu tutara alacağım araç eski olacağından bakım masrafları düşük, parçası bulunabilir olmalı
  • Klima (Uzun yol için aradığım en önemli özellik)
Bu özelliklerde aklımda belirlediğim birkaç araba var, onlar da şu şekilde :
Ø Ford Mondeo Ghia
Ø Bmw e30
Ø Mercedes 190/200 (1986 üstü)
Ø Opel Astra 2.0 GSi
Ø Peugeot 306
Ø Chrysler Neon​

Şimdilik bu modeller var aklımda. Bu modeller hakkında bilgisi olan (parça, yakıt, kronik arıza gibi) veya başka bir önerisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum

İlgilenenlere, okuyanlara teşekkürler. İyi günler arkadaşlar.

Bir de tabii yılların yorgunluğu olan motora LPG faktörünün eklenmiş olması var.. O nedenle Lpg'siz araçlar daha cazip geliyor. O nedenle 306 göz kırpmıyor değil.

Bir de tabii yılların yorgunluğu olan motora LPG faktörünün eklenmiş olması var.. O nedenle Lpg'siz araçlar daha cazip geliyor. O nedenle 306 göz kırpmıyor değil.
Lpg'siz kullanmayı düşünüyorsanız direkt lpg'li modelleri elemelisiniz zaten. Ama ben yıpranmamış lps'siz alayım, sonra kendim taktırırım derseniz o zaman 1500-2000 lira civarı bir bütçe ayırmanız gerekecek. Çünkü hangisini alırsanız alın bu araçlar yaşlarından ötürü yakıt ekonomisi pek sunmaz özellikle şehir içinde. 2.0 atmosferikler uzun yolda daha fazla ekonomi sunuyor. Ben 120'de gitsem 160'da gitsem aynı yakıyordu benim aracım.

Lpg'siz kullanmayı düşünüyorsanız direkt lpg'li modelleri elemelisiniz zaten. Ama ben yıpranmamış lps'siz alayım, sonra kendim taktırırım derseniz o zaman 1500-2000 lira civarı bir bütçe ayırmanız gerekecek. Çünkü hangisini alırsanız alın bu araçlar yaşlarından ötürü yakıt ekonomisi pek sunmaz özellikle şehir içinde. 2.0 atmosferikler uzun yolda daha fazla ekonomi sunuyor. Ben 120'de gitsem 160'da gitsem aynı yakıyordu benim aracım.
Sonradan kendim LPG taktırma taraftarı değilim. Yıllık 15bin km yapmam zaten.. İyice sabredip en az yıpranmış şekilde Mondeo Ghia bulmak en mantıklı seçenek gibi.. Anlattığın kadarıyla artıları fazla öyle aman aman da bir kronik sorunu da bulunmamakta

Sonradan kendim LPG taktırma taraftarı değilim. Yıllık 15bin km yapmam zaten.. İyice sabredip en az yıpranmış şekilde Mondeo Ghia bulmak en mantıklı seçenek gibi.. Anlattığın kadarıyla artıları fazla öyle aman aman da bir kronik sorunu da bulunmamakta
Direksiyon kutusu yağ kaçırma ve hararet sorunu dışında bir sıkıntısı yok. Ama ben hararet ile ilgili bir sorun kendi aracımda yaşamadım. Hararet yükseliyordu ama fazla yükselince araç 2.fanı çalıştırıp motoru soğutuyordu. Çift fanlı bu modeller. Birisi büyükçe, diğeri ondan daha küçük. Küçük olan aynı zamanda klima sisteminin de fanı oluyor. Motor ihtiyaç duyduğunda klima çalışmayı gerektirmeksizin o fanı da çalıştırıyor. Direksiyon kutusu ile ilgili ise biz özel serviste zamanında değişim yaptırdık ve sonra sıkıntı geçti. Onun haricinde de başka bir şey yaşamadık.
Dediğim gibi d segment ve üzeri otomobiller uzun yolda daha fazla konfor sağlar. Mondeo muadili her segmentteki araç size bunu sağlar ve rahat ettirir. Temizi bulunamaması halinde ise daha alt segmentlere inilir diye düşünüyorum.

Hocam biraz garip kaçabilirnama o fiyata nedense aklıma birtek corsa c 1.7 dti geldi, kendi arabasınıj fanatşkliğini yapıyorum sanılmasın :D yakıyı bakımı gücü gayet yeterli bir arabadır

Bayılmayacak ve uzun yol konforlu araç aradığınız için ben de D segmentine yönelin derim ama yakıt konusunda karışmam hatta benzinli ise kesinlikle üzecektir.Bu segmentte bahsettiğiniz kriterde Renault Laguna ve Ford Mondeo güzel araçlar.Ben Ford'u sevdiğimden ötürü Mondeo'ya yönelirdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...